Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2021222324>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
wolver Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2016
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)
    Αποστολή: 26/Μαΐου/2017 ώρα 00:46
Στην ελλαδα του 2017 ακομα καποιοι μπαινουν με ενα τενεκεδι λαδι... Ουτε καν Μεσω ασεπ. Μονο ντροπη
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
JohnTehGreek Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 05/Δεκεμβρίου/2015
  Παράθεση JohnTehGreek Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαΐου/2017 ώρα 01:55
Αρχικά αποστάλθηκε από Διασωστης31

Γελαει ο κοσμος

Βασικά το πρόβλημα πιο είναι δεν καταλαβαίνω.

Αφου θα περάσουν την ίδια ακριβώς εκπαίδευση που περνάνε όλοι όσοι γίνονται Ε. Φ

Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαΐου/2017 ώρα 02:11
Εσυ john που υποστηριζεις τον Θεσμο των πανελληνιων πρεπει να καταλαβαινεις αυτο που θελει να πει ο φιλος πιο πανω. Δεν γινεται να μπαινουν στην αστυνομια ειτε σαν ε. Φ ειτε σαν αστυφυλακες πεστους οπως θες χωρις να εχει βγει σχετικη προκηρυξη. Δηλαδη τα παιδια που διαβαζουν και αλλοι που μαζευουν μορια ειναι κοροϊδα; Εαν εχει τοσο αναγκη απο ατομα ας βγει μια προκηρυξη να μπουμε μεσω ασεπ. Ηταν που ο συριζα ειναι κατα των ε. Φ...
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση JohnTehGreek Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαΐου/2017 ώρα 02:46
Φίλε μήπως κάπου μπερδεύτηκες;

Οι άνθρωποι ήταν της Δημοτικής Αστυνομίας, τμήμα το οποίο ανήκει στην ΕΛ. ΑΣ και αφού έχει αποδειχθεί ένα άχρηστο σώμα τους κάνουν Ε. Φ

Αυτοί οι άνθρωποι ήταν ήδη στην Αστυνομία δεν είναι ο Κύριος Μπάμπης και ο Κύριος Κώστας που ήταν άνεργοι και θα γίνουν από το πουθενά Ειδικοί Φρουροί.
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαΐου/2017 ώρα 10:00
Βασικά ο κύριος Μπάμπης δεν έχει καμία διαφορά απ τον δημοτικό αστυνομικό.
Το πρόβλημα είναι ότι έγιναν ΕΦ χωρίς αθλήματα, χωρίς υψομετρηση, χωρίς μόρια κλπ
Και ήταν όλοι άνω των 28 που είναι το όριο.
Αν θελαν ΕΦ ας βγαζαν προκήρυξη και οι Χ θέσεις στους δημοτικους. Όπως γινόταν με τους ΠΠΥ, που οι πιο πολλές θέσεις πήγαιναν στους εποχικους που ήταν "ήδη" στο σώμα.
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαΐου/2017 ώρα 10:04
john εδω κανεις λαθος. Η δημοτικη αστυνομια ανηκει στον δημο για τον οποιον λειτουργει. Δεν αποτελει κομματι της αστυνομιας. Ειναι δημοτικοι υπαλληλοι και τιποτα παραπανω και οι περισσοτεροι ηταν με συμβαση ιδιωτικου δικαιου. Τωρα πως καποιος τους βαζει μονιμους στην αστυνομια σαν ε. Φ; Εδω γελανε και οι πετρες
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
glock Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση glock Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαΐου/2017 ώρα 11:03
Σωστος ο wolver
Επιστροφή στην κορυφή
Caveira Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 02/Μαρτίου/2015
  Παράθεση Caveira Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαΐου/2017 ώρα 11:27
Οι δημοτικοι ανηκαν στους δημους ηταν μονιμοι υπαλληλοι και οχι με συμβαση ιδωτικου δικαιου. Ηταν ειδικοι ανακριτικοι υπαλληλοι και διοριστηκαν μεσω ΑΕΠ και αθληματων.

Επιστροφή στην κορυφή
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση JohnTehGreek Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαΐου/2017 ώρα 11:33
Εγώ καλά τα ξέρω,

Μετά την επανίδρυση της το 2015 είναι κομμάτι της ΕΛ. ΑΣ

Και κομμάτι από την προκήρυξη παρακάτω...

1. Πρώην δημοτικοί αστυνομικοί που είχαν ενταχθεί στην Ελληνική Αστυνομία με την υπ'αριθμ.[... ] κατατάσσονται ως Ε. Φ ή ως μόνιμο πολιτικό προσωπικό [... ]

Επίσης Διασώστη όλα αυτά που λες υπάρχουν μόνο για να μειωθούν οι υποψήφιοι. Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν υπήρχε ανάγκη για όλα αυτά.

Επιστροφή στην κορυφή
_KOURSAROS_ Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 04/Μαΐου/2010
  Παράθεση _KOURSAROS_ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαΐου/2017 ώρα 11:38
Η ΔΑ είναι ότι πιο άχρηστο υπάρχει στο δημόσιο, μεγάλο ποσοστό των στελεχών της είναι τοπικά βύσματα, όλη μέρα αράζουν σε καφετέριες κόβουν και καμιά κλήση σε κάνα ταλαίπωρο... Πάει το οχτάωρο... Όσο για τους 90... Τα είπαν οι προηγούμενοι.
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
Επιστροφή στην κορυφή
sherkirk Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 12/Ιουνίου/2017
  Παράθεση sherkirk Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιουνίου/2017 ώρα 17:40
Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι αλλά θα εκτιμούσα πολύ αν μου απαντούσε κάποιος ο οποίος πραγματικά γνωρίζει.
Λοιπόν, επειδή το έχω απωθημένο να εν ταχθώ στην αστυνομία θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος αν γνωρίζει αν μπορώ να μπω αφού πρώτα γίνω ειδικός φρουρός μιας που μέσω πανελληνίων δεν τα κατάφερα. Επιπλέον αφού κάποιος μου έλεγε τις προϋποθέσεις που χρειάζομαι να πληρώ θα ήθελα να γνωρίζω μετά από πόσα χρόνια μπορώ να μονιμοποιηθώ στην αστυνομία Η ακόμα καλύτερα να δηλώσω για τα Ε. Κ. Α. Μ όταν βγει κάποια ανακοίνωση πως χρειάζονται (μιας που αυτό για μένα θα ήταν το ιδανικό)
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιουνίου/2017 ώρα 18:10
Για να γινεις ειδικος φρουρος πρεπει να βγει σχετικη προκηρυξη. Απλα να εχεις υποψιν σου οτι οταν ξαναβγαλει ουδεις γνωριζει ποτε οι θεσεις θα ειναι λιγες.2ον εαν με το καλο μπεις μετα απο 5 χρονια υπογραφεις οτι θες να μεινεις μονιμος και τοτε παιρνεις και τον βαθμο του αστυφυλακα. Οσο για τα εκαμ δεν χρειαζεται να εχεις παρει τον βαθμο του αστυφυλακα ζητανε και ε. Φ πολλες φορες οπως φετος! Και ενα βασικο κριτηριο για τους ε. Φ ειναι να εχουν υπηρετησει στις ειδικες δυναμεις. Ελπιζω να σε καλυψα Υποψιν το ηλικιακο οριο ειναι να μην εχεις ξεπερασει τα 28
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
Κροταλιας Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 09/Ιουλίου/2017
  Παράθεση Κροταλιας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουλίου/2017 ώρα 14:54
Λόγο το ότι δεν υπάρχει προσωπικό στην αστυνομία από δω και πέρα όχι μόνο η δημοτική αστυνομία, αλλά και ο κάθε Μ@@Λ@@Σ δημόσιος υπάλληλος θα γίνεται Ε. Φ για να πηγαίνει να κάνει βόλτες τσάμπα με την μηχανή, η με το περιπολικό και στο τέλος ένα Έβερεστ να φουσκώσει η κοιλιά. Αυτα έχει η Ελλάδα του 2017 και εμείς εδώ κάνουμε πλούσια τα φροντιστήρια για να περάσουμε σε μια Γ@#$%^Η Σχολή την οποία ξέρουμε τι μας περιμένει, τι έχουμε να αντιμετωπίσουμε. Πλέον έχω αρχίσει να σιχαίνομαι την ίδια μου την πατρίδα.

Γ@%Ω ΤΗΝ ΚΥΒΈΡΝΗΣΗ
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουλίου/2017 ώρα 17:21
Και ποιος σου ειπε εσενα οτι θα παρουν ε. Φ; Και αν παρουν πιστεψε με οι περισσοτεροι απο τα παιδια που θα μπουμε θα το θελουμε και φυσικα οχι για τους λογους που ειπες. Επισης για τα φροντιστηρια που λες ολοι εχουμε περασει απο αυτη την κατασταση. Οποτε δεν καταλαβαινω την εκρηξη σου
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
Κροταλιας Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 09/Ιουλίου/2017
  Παράθεση Κροταλιας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουλίου/2017 ώρα 22:09
Εγώ φίλε μου είμαι υποψήφιος στην σχολή αστυφυλάκων και εγώ επίσης θέλω να περάσω αλλά όταν υπάρχουν κάτι άτομα που μόνο και μόνο για τα λεφτά (και που σιγά τα λεφτά) και για την σίγουρη δουλειά μπαίνουν στην αστυνομία, και φυσικά είναι για τους λογούς που είπα έτσι είναι φιλαράκο άμα βγεις έξω και παρατήρησης θα καταλάβεις Ότι είναι όλη αυτή ανίκανη Είναι όλη τους για φραπεδες και για μπουγάτσες.

Γιατί άμα υπήρχαν τα παιδιά που θα το θελαν δεν θα ακούγαμε κάθε λίγο και λιγάκι ληστείες, βιασμοί, η εγκληματικοτητα χτυπάει κόκκινο σε κάποιες περιοχές Μενίδι, Εξάρχεια. Αμα είναι να κυνηγάνε Τους εγκληματίες και στα Έβερεστ ποιος θα πάει μου λες; Τόσα τροχαία ατυχήματα καθημερινά που είναι η αστυνόμευση;
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Ιουλίου/2017 ώρα 11:15
Εισαι τελειως λαθος. Απλα πιστευω εισαι αγανακτησμενος με την ολη κατασταση οπως και ολοι μας δηλαδη. Εγω 2η φορα εδωσα φετος και δν περναω οσο γ αυτο π λες οτι η αστυνομια εχει γεμισει απο ατομα που πανε μονο για τα λεφτα αυτο αντε πες να γινεται τα τελευταια χρονια λογω κρισης.2011 και πριν το μεγαλυτερο ποσοστο εμπαινε για την κ@υλα τ.
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
Oliki_Katastrofh Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 15/Οκτωβρίου/2017
  Παράθεση Oliki_Katastrofh Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2017 ώρα 14:56
Να κανω μια ερωτηση εχει καποιος πιθανοτητες να μπει Ε. Φ με απολυτηριο ΓΕΛ 11 Η 12 Και κατι με θητεια στης ειδικες δυναμεις με χαρτι σεκιουριτα "στελεχος υπηρεσιων ασφαλειας" και διπλωμα αυτοκινητου συμφωνα με της προκυρηξης και τα κρητιρια των τελευταιον χρονων δηλαδη εαν ξαναβγει μια ιδια προκυρηξη?
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2017 ώρα 18:57
Απο αυτα που μου ειπες εχεις καπου στα 2000-2100 μορια δυσκολα φιλος. Για μενα προσωπικα πρεπει να εχεις απο 2600 και πανω για να εισαι σιγουρος σε περιπτωση που φυσικα βγει. Αλλα δεν ξερω εαν αξιζουν και τα χρηματα π θα ξοδεψεις για να μαζεψεις κ αλλα μορια ετσι οπως ειναι τα πραγματα. Εξαρταται και η ηλικια π εχεις βεβαια. Εαν εισαι 20 μπορεις να ελπιζεις αλλα τιποτα παραπανω δυστηχως.
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2021222324>