Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1718192021 24>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Terminator Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)
    Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2016 ώρα 01:19
Πλαστό διαβατήριο εγραψα ο μ@κ@κας διόρθωση πλαστό απολυτήριο ούτε αυτό δεν είχε και οι υπόλοιποι τρεις ποιος ξέρει τι βαθμό απολυτηρίου θα είχαν και πλαστογραφήσαν. ’τομα που υποτίθεται οτι έχουν προσληφθεί για την προστασία των πολιτών διαπράττουν οι ίδιοι εγκλήματα. Γι αυτό δεν πάει μπροστά η χώρα γιατί κάτι τέτοιοι παρασιτούν στο δημόσιο. Οσο για το οτι απολύθηκαν είναι επειδή ήταν στην ασφάλεια της βουλής και διαγράφτηκαν με απόφαση του ίδιου του προέδρου της βουλής απευθείας.
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Αντιστράτηγος
Αντιστράτηγος

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2016 ώρα 01:24
Αρχικά αποστάλθηκε από Terminator

Πλαστό διαβατήριο εγραψα ο μ@κ@κας διόρθωση πλαστό απολυτήριο ούτε αυτό δεν είχε και οι υπόλοιποι τρεις ποιος ξέρει τι βαθμό απολυτηρίου θα είχαν και πλαστογραφήσαν. ’τομα που υποτίθεται οτι έχουν προσληφθεί για την προστασία των πολιτών διαπράττουν οι ίδιοι εγκλήματα. Γι αυτό δεν πάει μπροστά η χώρα γιατί κάτι τέτοιοι παρασιτούν στο δημόσιο. Οσο για το οτι απολύθηκαν είναι επειδή ήταν στην ασφάλεια της βουλής και διαγράφτηκαν με απόφαση του ίδιου του προέδρου της βουλής απευθείας.

Με τα όσα έχουμε δει σαυτή την χώρα σε τέτοια θέματα, αναρωτιέμαι πόσοι άλλοι μπορεί να είναι ακόμα. Τα έχω δει σχεδόν όλα, αμφιβάλλω αν ξεβρώμισε η κατάσταση με δαύτους τους δημοσίους υπαλλήλους που έχουν πλαστά έγγραφα.
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2016 ώρα 01:39
Φίλε dn24 αστα μην το ψάχνεις θέλω να πιστεύω οτι είσαι μια χαρά εμπορικό ναυτικό
και μην κάνεις ποτέ το λάθος να φύγεις απο εκεί για να πας να γίνεις π. Χ λιμενοφύλακας. Το δημοσιουπαλληλίκη αχρηστεύει ακόμα και τους πιο ικανούς ανθρώπους. Τώρα απο εκεί και πέρα προσλήψεις ειδικών φρουρών τουλάχιστον για φέτος μην περιμένετε πιθανότατα Να μην βγεί ποτέ. Για το ακαδημαικό έτος 2016-2017 περιμένουν 250 άτομα για αστυνομικές σχολές απο το έτος 2014 και περίπου 290 άτομα απο το έτος 2015. Ποιος ξέρει και πόσοι άλλοι θα μπούν το 2016 στις πανελλήνιες. Ο συγκεκριμένος προυπολογισμός είναι ελλειματικός πρέπει η κυβέρνηση να πάρει και επιπλέον μέτρα. Οπότε για φέτος ξεχάστε προσλήψεις ειδικών φρουρών μέσω ασεπ.
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Αντιστράτηγος
Αντιστράτηγος

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2016 ώρα 01:46
Αρχικά αποστάλθηκε από Terminator

Φίλε dn24 αστα μην το ψάχνεις θέλω να πιστεύω οτι είσαι μια χαρά εμπορικό ναυτικό
και μην κάνεις ποτέ το λάθος να φύγεις απο εκεί για να πας να γίνεις π. Χ λιμενοφύλακας. Το δημοσιουπαλληλίκη αχρηστεύει ακόμα και τους πιο ικανούς ανθρώπους. Τώρα απο εκεί και πέρα προσλήψεις ειδικών φρουρών τουλάχιστον για φέτος μην περιμένετε πιθανότατα Να μην βγεί ποτέ. Για το ακαδημαικό έτος 2016-2017 περιμένουν 250 άτομα για αστυνομικές σχολές απο το έτος 2014 και περίπου 290 άτομα απο το έτος 2015. Ποιος ξέρει και πόσοι άλλοι θα μπούν το 2016 στις πανελλήνιες. Ο συγκεκριμένος προυπολογισμός είναι ελλειματικός πρέπει η κυβέρνηση να πάρει και επιπλέον μέτρα. Οπότε για φέτος ξεχάστε προσλήψεις ειδικών φρουρών μέσω ασεπ.
Το δημοσιοϋπαλληλίκι, όντως αχρηστεύει. Θυμάμαι μόλις αποστρατεύτηκα απο ΕΠΟΠ, δεινοπάθησα στον ιδιωτικό τομέα να ενταχθώ, και δή στο απαιτητικότατο Εμπορικό Ναυτικό.
Αυτά έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να τους λέω στα διάφορα νήματα, πως να ξεχάσουν γενικά τις προσλήψεις, οι 49 θέσεις του ΛΣ είναι για γέλια -ως προς τον αριθμό-, προσλήψεις ειδικών φρουρών και ΕΠΟΠ, δεν θα δούμε καθόλου σύντομα, τα παιδιά της πυροσβεστικής 150 σελίδες topic έκαναν απο την αγωνία κ την ζημιά που έπαθαν, και ακόμα στην οικονομία δεν έχουμε δει τίποτα, έρχονται χειρόταιρα.
Επιστροφή στην κορυφή
pame_pali Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 28/Σεπτεμβρίου/2014
  Παράθεση pame_pali Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουνίου/2016 ώρα 18:34
Επιστροφή στην κορυφή
ΔΕΑ_2αμαλ Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 15/Φεβρουαρίου/2014
  Παράθεση ΔΕΑ_2αμαλ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιουνίου/2016 ώρα 01:10
Οποτε αυτα που προκυπτουν απο την αναρτηση του στρατηγου ειναι οτι η εισοδος μεσω πανελληνιων εγγυαται ηθικη ακεραιοτητα και πειθαρχια ενω η προσβαση μεσω ΑΣΕΠ οχι ; Για εσωτερικη καταναλωση ειναι αυτα, και κανουν κακο σε οσους υπηρετουν ηδη στο σωμα γιατι χωριζουν τον κοσμο σε στρατοπεδα. "Κατ επιφαση ωριμοτητα και μαγκια" - αυτα καταλογιζει στα παιδια που υπηρετουν στην αστυνομια αλλα υπηρετησαν και τη θητεια τους στο στρατο ως οφειλαν. Δηλαδη η θητεια τους αποτελεσε παραγοντα διαφθορας και ηθικης εκλυσης. Και εχει τελειωσει και νομικη ο τυπος, ειναι να ντρεπεσαι. Πιο ουσιαστικη θα ηταν η προσεγγιση του "γιατι συνδεονται παλι Κρητικοι με εκνομες δραστηριοτητες που αφορουν οπλισμο". Και παλι θα επροκειτο για γενικευση, αλλα σε λιγοτερο λαθος κατευθυνση (και παλι λανθασμενη ομως). Γενικα πρεπει να παιζεται πολυ παρασκηνιο με τα διαφορα συνδικαλιστικα οργανα και τους εκπροσωπους των στην ΕΛΑΣ γιατι τρωγονται με τα ρουχα τους συνεχεια. Ο συγκεκριμενος ο Μπλανης που εκανε τη δημοσιευση παραγει τακτικα τετοια πρακτικα λογυδρια, δε το καταλαβαινει οτι επηρεαζει ειδικα τα νεα παιδια που μπαινουν στις σχολες της αστυνομιας, που μεθαυριο θα ειναι αρνητικως προκατειλλημενα απεναντι στους φρουρους συναδελφους τους. Πλεον, απο τη στιγμη που δε βγαινουν προκηρυξεις για φρουρους, τετοια γκεμπελιστικα κειμενα δεν αποσκοπουν ουτε σε γονιμη σκεψη και διαλογο, ουτε σε καλο επαγγελματικο σχεδιασμο των παιδιων που δινουν πανελληνιες και σκεφτονται τι θα κανουν. Συντελουν μονο στη διαμορφωση κλιματος, τιποτα αλλο
Επιστροφή στην κορυφή
abc Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 28/Ιουλίου/2016
  Παράθεση abc Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουλίου/2016 ώρα 00:08
Γεια σας! Γνωριζετε ποια είναι η διαδικασια παραίτησης ειδικου φρουρου που έχει 7 χρόνια υπηρεσίας;
Επιστροφή στην κορυφή
AlexG7 Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 21/Φεβρουαρίου/2013
  Παράθεση AlexG7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουλίου/2016 ώρα 00:10
Φανταζομαι ζηταει να παραιτηθει
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουλίου/2016 ώρα 01:18
Ρώτα την υπηρεσία σου ρε φίλε δεν είμαστε σε θέση να ξέρουμε εμείς τι χαρτιά πρέπει να συμπληρώσεις. Πάρε αύριο το πρωί στην ΓΑΔΑ ή κάνε μια βόλτα απο εκεί να σου πούν οι ανώτεροι σου σχετικά με την παραίτηση και την διαδικασία που ακολουθείς
Επιστροφή στην κορυφή
JohnTehGreek Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 05/Δεκεμβρίου/2015
  Παράθεση JohnTehGreek Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουλίου/2016 ώρα 02:56
Αρχικά αποστάλθηκε από abc

Γεια σας! Γνωριζετε ποια είναι η διαδικασια παραίτησης ειδικου φρουρου που έχει 7 χρόνια υπηρεσίας;

Φίλε θα σου έλεγα να το σκεφτείς πάρα πολύ σοβαρά.

Έξω υπάρχει ξηρασία και τα σίγουρα λεφτά που έχεις τώρα δεν θα τα ξαναβρεις.

Δεν μου πέφτει και λόγος βέβαια απλά θα σου έλεγα εκτος αν έχεις κάτι 100% σίγουρο μην φύγεις από το σώμα γιατί είναι πολύ πιθανό να ο μετανιώσεις.
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2016
  Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2016 ώρα 17:11
Καλησπερα παιδια εγω θελω να μαθω αν τα 2750 μορια που βγαζω ειναι καλα ή χρειαζεται να τα ανεβασω κ αλλο; Επισης ειμαι μολις 19,5 γ αυτο ελπιζω για καποια προκηρυξη στο μελλον :)
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2016 ώρα 17:15
Είναι καλά τα μόριά σου σε περίπτωση που βγει προκήρυξη και αν (κυρίως) Ανήκεις στην Α κατηγορία.
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2016 ώρα 17:22
Στην α κατηγορια ανηκω :)
Επιστροφή στην κορυφή
Falcon21 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 12/Αυγούστου/2016
  Παράθεση Falcon21 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2016 ώρα 19:39
Αρχικά αποστάλθηκε από wolver

Καλησπερα παιδια εγω θελω να μαθω αν τα 2750 μορια που βγαζω ειναι καλα ή χρειαζεται να τα ανεβασω κ αλλο; Επισης ειμαι μολις 19,5 γ αυτο ελπιζω για καποια προκηρυξη στο μελλον :)

Ρε φίλε τρέλα πουλάς; Με τόσα μόρια και α κατηγορία σημαίνει πως βγάζεις αρκετά δυνατό απολυτήριο. Γιατι δεν δίνεις για αξιωματικών ή αστυφυλάκων να ξεμπερδεύεις που κάθεσαι και περιμένεις εαν και εφόσον βγει Προκυρηξη ειδικών φρουρών;

Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2016 ώρα 20:35
Καλησπερα falcon21 δινω φετος πανελληνιες το θεμα ειναι οτι ειναι πολυ δυσκολα και το απολυτηριο μου δεν ειναι τοσο καλο 16.5 εβγαλα απλα ειμαι πολυτεκνος και θα υπηρετησω στις ειδικες δυναμεις! Απλα το εχω στο μυαλο μου σαν εναλλακτικη αν δεν περασω απο πανελληνιες γιατι ειναι ονειρο ζωης :)
Επιστροφή στην κορυφή
ΔΕΑ_2αμαλ Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 15/Φεβρουαρίου/2014
  Παράθεση ΔΕΑ_2αμαλ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2016 ώρα 22:43
Δεν υφισταται ως εναλλακτικη η προσληψη Ε. Φ, σε αυτη τη φαση, εκτος αν γινουν κοσμογονικες αλλαγες στην κοινωνια και την οικονομια μας. Υπαρχει εστω και μια ισχνη πιθανοτητα να γινει κατι τετοιο ; Προφανως και οχι. Οποτε κατσε διαβασε απο τωρα, το εχουν κανει και αλλοι πριν απο σενα, θα θα το κανουν και αλλοι μετα απο σενα. Αυτη τη στιγμη ειναι ο μονος τροπος για προσβαση σε αστυνομικες σχολες. Η παραδοχη "δε μπορω να διαβασω" με τα τωρινα δεδομενα, ισοδυναμει με παραδοχη ακαταλληλοτητας για ενταξη στο σωμα. Αποκλειστε τα εναλλακτικα σεναρια γιατι τροφοδοτουν θανασιμες ελπιδες. Φιλικα
Επιστροφή στην κορυφή
Falcon21 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 12/Αυγούστου/2016
  Παράθεση Falcon21 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2016 ώρα 23:54
Αρχικά αποστάλθηκε από wolver

Καλησπερα falcon21 δινω φετος πανελληνιες το θεμα ειναι οτι ειναι πολυ δυσκολα και το απολυτηριο μου δεν ειναι τοσο καλο 16.5 εβγαλα απλα ειμαι πολυτεκνος και θα υπηρετησω στις ειδικες δυναμεις! Απλα το εχω στο μυαλο μου σαν εναλλακτικη αν δεν περασω απο πανελληνιες γιατι ειναι ονειρο ζωης :)
Έδωσες φέτος θελεις να πεις οχι θα δώσεις, τελειώσανε οι πανελλήνιες! Μια χαρά ειναι το 16.5 για αστυνομία πας οχι για Ιατρική, μπαίνεις με τα μπουνιά αστυφυλάκων και Στο εύχομαι γιατι απ οτι φαίνεται το αγαπάς το επάγγελμα!!!
Το ξέρω οτι ειναι δύσκολο αλλα εκμεταλλεύσου τις καταστάσεις και Στρώσε κωλο κατω και διάβασε αδερφε, ο χρόνος πίσω δε γυρνά και μην ελπίζεις στον άγιο Βασίλη για Ε. Φ. Η γενιά μου οταν έδινε δεν έβγαζε απολυτήριο εαν δεν δίναμε Πανελλήνιες (9-14 μαθήματα) που σημαίνει ο βαθμός απολυτήριο ηταν ο ίδιος με τον βαθμό πρόσβασης (νόμος Αρσένη). Παρ οτι τελείωσα με 17 ο βαθμός απολυτηρίου μου έλεγε 11... Καταλαβαίνεις λοιπόν ποσο μας χαντάκωσε τη ζωή αυτος ο ανεπανάληπτος υπουργός, οταν στις προκυρηξεις θεωρούσε ισότιμα τα δικά μας απολυτήρια με αυτα των παιδιών που δεν δίνανε πανελλήνιες...
Τελείωσα δόκιμος, έβγαλα ολα τα διπλώματα, πήρα και proficiency με τα χίλια μυρια αλλα δυστιχως μεγάλωσα και τα 3 τελευταια χρονια που με έπαιρνε ηλικιακά δεν έβγαλε ποτε, γι αυτο η συμβουλή μου ειναι σου λεω δώστα ολα στις Πανελλήνιες μικρέ να μην εχεις ανάγκη κανέναν...

Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Αυγούστου/2016 ώρα 01:22
Αυτο το ξερω Φιλε και μ το λεει και ο πατερας μ που ειναι αστυνομικος. Γ αυτο τα δινω ολα φετος και οτι καταφερω γιατι δεν με περνει να ξαναδωσω λογο χρηματων. Αν και ο πατερας μ ο οποιος ειναι πολυ ρεαλιστης και απαισιοδοξος μου εχει πει οτι προσληψεις στα σωματα ασφαλειας θα κανει παντα ασχετα αν εχει να παρει εδω και 5 χρονια. Πιστευει πως στην επομενη προκηρυξη θα μπορεσω να μπω αν δν εχω περασει ηδη αστυφυλακων που ειναι πολυ καλυτερα απο οτι ε. Φ
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1718192021 24>