Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1314151617 24>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
TIMOS Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2014
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση TIMOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)
    Αποστολή: 17/Φεβρουαρίου/2014 ώρα 19:06
Πρωτα μπες στο σωμα και μετα να αρχιζουν να κυκλοφορουν τετοιες σκεψεις στο κεφαλι σου
Επιστροφή στην κορυφή
georgemouh Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 07/Φεβρουαρίου/2014
  Παράθεση georgemouh Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Φεβρουαρίου/2014 ώρα 03:53
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Απλά αν καποιος γνωριζει σιγουρα ας με διαφωτίσει.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Φεβρουαρίου/2014 ώρα 18:54
Δεν υπάρχουν διακρίσεις σε αστυφύλακες ή ειδικούς φρουρούς και αφού έχεις γνωστό (βύσμα γαρ) σε τέτοια υπηρεσία ρώτησε τον τι υπηρεσίες υπάρχουν, δεν γίνεται να σου αναφέρουμε δημόσια κάτι τέτοιο, οι λόγοι ευνόητοι, σκέψου το λίγο.
Επιστροφή στην κορυφή
georgemouh Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 07/Φεβρουαρίου/2014
  Παράθεση georgemouh Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Φεβρουαρίου/2014 ώρα 20:38
Σ ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου Greek_Army απλά ρωτάω αν οι ε. Φ εχουν δικαίωμα να πάνε σε τετοιες υπηρεσίες. Μη έχοντας την ιδιότητα του ανακριτικού υπαλλήλου.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Φεβρουαρίου/2014 ώρα 20:42
Η ασφάλεια έχει και τομείς που δεν χρειάζεται να έχεις ανακριτικά καθήκοντα.
Επιστροφή στην κορυφή
thekillergreece Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 14/Σεπτεμβρίου/2014
  Παράθεση thekillergreece Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2014 ώρα 19:08
Ανθρωποι με απωλεια ακοης μπορουν να ενταχθουν ως ειδικοι φρουροι; Αν ναι, σε ποιο επιπεδο απώλειας ακοης πρεπει να ειναι;
Επιστροφή στην κορυφή
VickyP Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 05/Ιουλίου/2014
  Παράθεση VickyP Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Οκτωβρίου/2014 ώρα 12:30
Παιδιά καλησπέρα. Θέλω να μου λύσει όποιος ξέρει μία απορία. Αν κάποιος Ε. Φ. Βγει ελευθερος υπηρεσιας, όταν είναι ρεπό, το ρεπο το χρεωνεται σαν να το πηρε κανονικα;
Επιστροφή στην κορυφή
kailas Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 29/Αυγούστου/2014
  Παράθεση kailas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Οκτωβρίου/2014 ώρα 19:25
Αρχικά αποστάλθηκε από VickyP

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω να μου λύσει όποιος ξέρει μία απορία. Αν κάποιος Ε. Φ. Βγει ελευθερος υπηρεσιας, όταν είναι ρεπό, το ρεπο το χρεωνεται σαν να το πηρε κανονικα;

Βικυ απ'οσο ξερω χρεωνεται κανονικα το ρεπο και ας ειναι ελευθερος υπηρεσιας!

Επιστροφή στην κορυφή
tasos1996 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 02/Νοεμβρίου/2014
  Παράθεση tasos1996 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Νοεμβρίου/2014 ώρα 23:31
Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω επειδη εγω ποτε δεν τα πηγαινα καλα με το διαβασμα αν υπαρχει αλλος τροπος να μπω σε σχολη αστυφυλακων αν οχι μηπως θα μπορουσατε να με ενοιμερωσετε για τις βασεις ; Ευχαριστω εκ των προταιρων
Επιστροφή στην κορυφή
tasos1996 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 02/Νοεμβρίου/2014
  Παράθεση tasos1996 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Νοεμβρίου/2014 ώρα 23:38
Καλησπερα μηπω μπορει να με ενοιμερωσει καποιος για το ποιες διαδικασιες πρεπει να ακουληθω για να γινω ειδικος φρουρος; Ευχαριστω εκ των προταιρων
Επιστροφή στην κορυφή
katadromeas307 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Ανεπιθύμητο μέλος

Μέλος από: 10/Σεπτεμβρίου/2012
  Παράθεση katadromeas307 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Νοεμβρίου/2014 ώρα 17:51
Περιμενεις να βγει προκυρηξη ειδικων φρουρων και μετα πας και καταθετεις την αιτηση σου εφοσον πληρεις τα καταληλα κριτηρια...
Επιστροφή στην κορυφή
pame_pali Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 28/Σεπτεμβρίου/2014
  Παράθεση pame_pali Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Νοεμβρίου/2014 ώρα 20:08
Καλησπερα να ρωτησω κατι και εγω γιατι εχω παθει νταμπλα;
παιρνουν ΜΟΝΟ ελληνες στην αστυνομια η και πακιστανους αλβανους συριους κλπ;
Επιστροφή στην κορυφή
tasos844 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 09/Δεκεμβρίου/2014
  Παράθεση tasos844 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Δεκεμβρίου/2014 ώρα 23:22
Γεια χαρά σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται μετά την επιτυχή, φυσικά, είσοδο σου στο σώμα των Ειδικών Φρουρών να μπεις μέσω πανελληνίων σε μια αστυνομική σχολή. Όποιος δεν γνωρίζει ίσως ξέρει κάτι σχετικά με αυτό που θα πω τώρα, κάθε χρόνο τα μόρια στις Αστυνομικές Σχολές έχουν μια κατηγορία που λέει ''μόνο για αστυνομικούς'', και είναι περίπου το 1/3 από την κανονική κατηγορία ''μόνο για πολίτες''. Δηλαδή αυτό που προσπαθώ να πω είναι αν ως ειδικός φρουρός θεωρείσαι και αστυνομικός για να κάνεις αυτό το πράγμα.
Επιστροφή στην κορυφή
PetrosGn Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 14/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση PetrosGn Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιανουαρίου/2015 ώρα 02:16
Θελω να ρωτησω το εξης.. Το 2014 ελεγαν οτι θα βγει προκυρηξη και μαλιστα τον σεπτεμβριο... Θα βγει μεσα στο 2015 ή ειναι αδυνατον αυτο;
Επιστροφή στην κορυφή
panos2171 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 13/Απριλίου/2011
  Παράθεση panos2171 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιανουαρίου/2015 ώρα 12:20
To 2014 λέγαν ότι θα βγει προκήρυξη το Φεβρουάριο, μετά τον Απρίλιο, μετά κατά το καλοκαίρι, μετά Σεπτέμβριο, μετά Νοέμβριο και όπως βλέπεις δεν έγινε τίποτα. Μιας και καλύφθηκαν κενά από τους δημοτικούς αστυνομικούς το θεωρώ λίγο δύσκολο να βγει, δε λέω αδύνατο μιας και οι ΕΦ των πρώτων σειρών έχουν μεγαλώσει ηλικιακά και σίγουρα δεν είναι τόσο αποδοτικοί στη ΔΙ. ΑΣ γι αυτό και δεν είμαι απόλυτος στο ότι δε θα βγει τίποτα. Ξάδερφος ΕΦ μου είπε πως μετά τις εκλογές είναι να βγει για 500 άτομα, ενώ και ο δάσκαλος οδήγησης που πήγα για το δίπλωμα της μηχανής μου είπε ότι προκυρήξεις θα βγουν. Εννοείται πως δεν είναι έγκυρες πηγές και σαφώς τα λεγόμενά τους δε σημαίνει ότι θα πραγματοποιηθούν κιόλας, απλά λέω τι συζητιέται για αυτό το θέμα.
’λλωστε μιας και εγώ ενδιαφέρομαι για την προκήρυξη και παρακολουθώ και τις εδώ συζητήσεις πολλοί λέγαν πως εκ των έσω έχουν πληροφορίες ότι θα βγει αλλά όπως κι εσύ βλέπεις δεν έχει γίνει κάτι.
Θέλω να καταλήξω λοιπόν πως κανείς δεν ξέρει πότε και αν θα βγει η προκήρυξη, απλά περιμένουμε...
Επιστροφή στην κορυφή
PetrosGn Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Παράθεση PetrosGn Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιανουαρίου/2015 ώρα 16:41
Ναι συμφωνω με τα οσα λες... Απλα επηδη εγω τελειωσα στελεχος υπηρεσιων ασφαλειας και θελω να δωσω για πιστοποιηση γιατι θα παρω και περισσοτερα μορια βλεπω οτι απο τον ΕΟΠΠΕΠ εχουνε βγει πιστοποιησεις και πιστευο οτι γιαυτο τον λογο βγαζουνε πιστοποιησεις για να μπουνε ατομα στα σωματα κλπ... Μπορει και να κανω λαθος...
Επιστροφή στην κορυφή
DaMon Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 07/Φεβρουαρίου/2011
  Παράθεση DaMon Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιανουαρίου/2015 ώρα 17:07
OΙ πιστοποιησεις βγαινουν ετσι και αλλιως. Και για εσενα συγκεκριμενα χρειαζεται η πιστοποιηση για να μπορεσεις να εργαστεις ως σεκιουριτι πλεον. Αρα οι πιστοποιησεις ειναι για τους σεκιουριταδες.
Επιστροφή στην κορυφή
PetrosGn Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Παράθεση PetrosGn Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιανουαρίου/2015 ώρα 17:14
Πρωτα απο ολα αν δεν ξερεις μην μιλας... Για Ε. Φ. αν εχεις την συγκεκριμενη πιστοποιηση παιρνεις μορια και πλεον οι πιστοποιησεις ειναι και στα σωματα ασφαλειας... Πιστοποιησεις ειχανε να βγουνε απο το 2012...
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1314151617 24>