Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 89101112 24>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
ILIAS KRITI Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 08/Οκτωβρίου/2010
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση ILIAS KRITI Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)
    Αποστολή: 10/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 19:50
Ε ναι αλλα αν βγαλει οπλο εκτως υπηρεσιας παλι μπλεγμενος θα βρεθει. Ευχαριστω για τις απαντησεισ
Η ΘΑ ΜΕ ΣΕΒΕΣΑΙ.. Η ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΑΙ...
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 19:53
Αρχικά αποστάλθηκε από ILIAS KRITI

Ε ναι αλλα αν βγαλει οπλο εκτως υπηρεσιας παλι μπλεγμενος θα βρεθει. Ευχαριστω για τις απαντησεισ

εχεις Π. Μ
Επιστροφή στην κορυφή
NIKOΣ Α/Β ε.α. Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση NIKOΣ Α/Β ε.α. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 20:52
Οσα χρόνια υπηρετούσα και όπου και αν υπηρέτησα, ο φορητός οπλισμός με τον οποίο χρεωνόταν ο αστυνομικός, εφυλάσσετο σε ασφαλές σημείο της οικίας του. Προβλεπόταν όμως [αυτό ισχύει και σήμερα] σε περίπτωση άδειας να παραδίδεται στην Υπηρεσία [δυνητικά] γιά λόγους ασφάλειας.
Επιστροφή στην κορυφή
policeman Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 12/Δεκεμβρίου/2010
  Παράθεση policeman Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 23:20
Σε όσες υπηρεσιας περασα και δεν ειχα δικό μου ντουλάπι να το κλειδωνω μεσα, το έπερνα μαζι μου στο τσαντακι μου. Το πιο ασφαλές παντως στο τμημα σε δικο σου ντουλαπακι

Επιστροφή στην κορυφή
ΝΙΚΟΣ Α/Β ε.α. Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΝΙΚΟΣ Α/Β ε.α. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 19:27
Αρχικά αποστάλθηκε από policeman

Σε όσες υπηρεσιας περασα και δεν ειχα δικό μου ντουλάπι να το κλειδωνω μεσα, το έπερνα μαζι μου στο τσαντακι μου. Το πιο ασφαλές παντως στο τμημα σε δικο σου ντουλαπακι

Εχεις απόλυτο δίκιο και μακάρι σήμερα να εξασφαλίζεται στις Υπηρεσίες κατάλληλος χώρος, τόσο για την φύλαξη του ατομ. Οπλισμού όσο και της ίδιας της στολής. Το να αποβιβάζεται κάποιος από το αυτοκίνητό του σήμερα ένστολος και να πηγαίνει στο σπίτι του [προπαντός Αθήνα η Θεσ/νίκη ] στοχοποιεί αυτομάτως τόσο το όχημά του όσο και την κατοικία του.
Επιστροφή στην κορυφή
ILIAS KRITI Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση ILIAS KRITI Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 17:48
Αρχικά αποστάλθηκε από NIKOΣ Α/Β ε. Α.

Το να αποβιβάζεται κάποιος από το αυτοκίνητό του σήμερα ένστολος και να πηγαίνει στο σπίτι του [προπαντός Αθήνα η Θεσ/νίκη ] στοχοποιεί αυτομάτως τόσο το όχημά του όσο και την κατοικία του.
συμφωνω απολυτα. Το εχω σκεφτει αρκετες φορες και εγω. Αν γινεις στοχος απο κανενα τρελο (απο αυτους που κυνηγανε αστυνομικους για να παρουν εκδικηση) δεν ξερεις που και ποτε μπορει να στη ''στησουν''. ...
Επιστροφή στην κορυφή
ILIAS KRITI Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση ILIAS KRITI Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 18:57
Η σειρα του 2010 ειναι η ''6τη'';
Επιστροφή στην κορυφή
TasosOPC Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 08/Μαΐου/2010
  Παράθεση TasosOPC Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 18:59

Η σειρα του 2010 ειναι η ''6τη'';
Ναι
Επιστροφή στην κορυφή
Whiteyez Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 18/Απριλίου/2007
  Παράθεση Whiteyez Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 19:07

Το να αποβιβάζεται κάποιος από το αυτοκίνητό του σήμερα ένστολος και να πηγαίνει στο σπίτι του [προπαντός Αθήνα η Θεσ/νίκη ] στοχοποιεί αυτομάτως τόσο το όχημά του όσο και την κατοικία του.
συμφωνω απολυτα. Το εχω σκεφτει αρκετες φορες και εγω. Αν γινεις στοχος απο κανενα τρελο (απο αυτους που κυνηγανε αστυνομικους για να παρουν εκδικηση) δεν ξερεις που και ποτε μπορει να στη ''στησουν''. ...
Και με στολή και χωρίς στολή άμα θέλει ο άλλος την κάνει την δουλειά, δεν είναι κάτι δύσκολο.
Επιστροφή στην κορυφή
ILIAS KRITI Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση ILIAS KRITI Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 01:16
Επιστροφή στην κορυφή
30ΦΥΛΛΟΣ Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2010
  Παράθεση 30ΦΥΛΛΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 21:18
Αρχικά αποστάλθηκε από Whiteyez

Και με στολή και χωρίς στολή άμα θέλει ο άλλος την κάνει την δουλειά, δεν είναι κάτι δύσκολο.

Click to get more. Click to get more.

Επιστροφή στην κορυφή
Police_man Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 13/Δεκεμβρίου/2010
  Παράθεση Police_man Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 22:21
Αθηνα ειδικα αλλά και Θεσνικη δεν κυκλοφορεις με στολή. Πρωτον γίνεσαι στόχος και δευτερον οι ''πολίτες'' προσπαθούνε να βρούνε παρανομία έστω του ΚΟΚ σε αστυνομικό για να τον βγαλουνε στη σέντρα.
Επιστροφή στην κορυφή
ILIAS KRITI Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση ILIAS KRITI Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 23:31
Αρχικά αποστάλθηκε από Police_man

Αθηνα ειδικα αλλά και Θεσνικη δεν κυκλοφορεις με στολή. Πρωτον γίνεσαι στόχος και δευτερον οι ''πολίτες'' προσπαθούνε να βρούνε παρανομία έστω του ΚΟΚ σε αστυνομικό για να τον βγαλουνε στη σέντρα.
ε ναι. Αφου οι ''πολιτεσ'' δεν μπορουν να καταλαβουν οτι η αστυνομια κανει τη δουλεια της και πως οταν ερχεται σε συγκουσεις με τον λαο. Οι ''πολιτεσ'' το ξεκινανε. Ειναι πολυ παρεξηγημενη (η αστυνομια) και ο κοσμος ειναι δυσκολο να αλλαξει γνωμη. Τα εχει δει ολα πλεον.
Επιστροφή στην κορυφή
ILIAS KRITI Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση ILIAS KRITI Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιανουαρίου/2011 ώρα 23:55
Ρε παιδια μια ερωτηση! Επειδη δεν μπορω να γραψω στο σχετικο θεμα. Τα παιδια της προκυρηξης του 2009 που πηρε 1800 ατομα, ποτε μπηκαν στη σχολη; Γνωριζει καποιοσ;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2011 ώρα 02:26

Ρε παιδια μια ερωτηση! Επειδη δεν μπορω να γραψω στο σχετικο θεμα. Τα παιδια της προκυρηξης του 2009 που πηρε 1800 ατομα, ποτε μπηκαν στη σχολη; Γνωριζει καποιοσ;

1500 πήρανε και μπήκανε η Ιούνιο η Ιούλιο δεν θυμάμαι ακριβώς
Επιστροφή στην κορυφή
ILIAS KRITI Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση ILIAS KRITI Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2011 ώρα 19:54
Ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή
Police_man Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 13/Δεκεμβρίου/2010
  Παράθεση Police_man Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιανουαρίου/2011 ώρα 18:39
Ε ναι. Αφου οι ''πολιτεσ'' δεν μπορουν να καταλαβουν οτι η αστυνομια κανει τη δουλεια της και πως οταν ερχεται σε συγκουσεις με τον λαο. Οι ''πολιτεσ'' το ξεκινανε. Ειναι πολυ παρεξηγημενη (η αστυνομια) και ο κοσμος ειναι δυσκολο να αλλαξει γνωμη. Τα εχει δει ολα πλεον.

Όλα είναι θέμα ''ανθρώπου''. Εγω είτε φοραω ειτε οχι στολή το ίδιο νοιώθω. Εχω ζωγραφισει χιλιάδες πολίτες, ποτε δεν ειρωνευτηκα, μιλάω με τον καλύτερο τρόπο αναλόγως βεβαια και την περισταση), εχω κάνει συλλήψεις, έχω ακουσει πολλά απο καποιους δηθεν πχ υπευθυνους καταστημάτων υγειονομικού ενδιαφεροντος, καποιους λεβεντες που επικαλούνται την θέση τους. Αλλά αν κάνεις την δουλειά σου σωστά κανεις δεν μπορεί να σου κάνει κακό. Και το καφεδακι θα πιεις στην βαρδια σου και τους ελέγχους σου θα κάνεις και τις προσαγωγες και τις συλλήψεις σου και στα σηματακια σου θα επιληφθεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2011 ώρα 01:45
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 89101112 24>