Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 678910 24>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)
    Αποστολή: 13/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 18:09
Αρχικά αποστάλθηκε από γιωργος

εγώ έχω μία άλλη απορία. Αν ξέρει καποιος να απαντήσει τον ευχαριστώ... Οι επιτυχόντες που θα προσληφθούν, πού θα σταλούν; Δηλαδή κάποιον απο αθήνα, μετά την εκπαίδευση, μπορούν να τον στείλουν εκτός αθηνών;

όχι
Επιστροφή στην κορυφή
Νίκος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νίκος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 13:24
Καλημερα! Θέλω βοήθεια:
-ποτε δίνουμε αγωνίσματα
-μετα υπολογίζουν τα μόρια
-που σε στέλνουν για εκπαίδευση αν είσαι από Αθήνα
-ο μισθός αυξάνεται σε περίπτωση παιδιού κ πόσο
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...
Επιστροφή στην κορυφή
sta8hsss Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 27/Αυγούστου/2010
  Παράθεση sta8hsss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:32
Αρχικά αποστάλθηκε από Νίκος

Καλημερα! Θέλω βοήθεια:
-ποτε δίνουμε αγωνίσματα
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...
πρωτα βγαινουν τα αποτελεσματα. Αν εισαι επιτυχων πας για αθλημα που δε γνωριζουμε ακομα ποτε ειναι... Η εκπαιδευση ειναι καπου βορεια μαλλον... Κομοτηνη, κοζανη αυτα ακουγοντε! Αν δε κανω λαθος εχεις μια αυξηση λογο παιδιου. Το ποσο να μας το πει καποιος που το γνωριζει!
...
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:38
Αρχικά αποστάλθηκε από Νίκος

Καλημερα! Θέλω βοήθεια:
-ποτε δίνουμε αγωνίσματα
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

40 ευρώ για το παιδί και 100 ευρώ αν είσαι παντρεμένος
Επιστροφή στην κορυφή
ΓΙΑΝΝΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΓΙΑΝΝΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 02:01
Γεια σασ... ! λοιπον διαβαζω τοση ωρα ολα τα μηνυματα και απλα θελω να θεσω καποιεσ ερωτησεισ
ειστε σαφεισ οι περισσοτεροι απλα λιγο μπερδεμενα τα ακουω...
αρχικα, εχω κανει τα χαρτια μου για την προκυρηξη, τα κατεθεσα και τουλαχιστον στο α. τ. τησ περιοχησ μου ηταν θετικα τα σχολια, ελπιζω να βγουν αληθινα... στο θεμα μασ... αν ολα πανε καλα και περασω ακολουθουν τα αθληματα-ψυχοτεχνικα και κατοπιν τα ιατρικα... (ειχα δωσει οταν τελειωσα το σχολειο αλλα, διαφορετικα μυαλα τεσπα δεν εγινε κατι, τωρα εχω τατουαζ επιρεαζει κατι αυτο (δεξια ωμοπλατη), προεδρικη φρουρα εχω κανει και τοτε δεν επιρεασαι... η εκπευδευση που λαμβανει τοπο; 4μηνη ειναι το διαβασα αλλα σε τι κατασταση ειναι ουκ και ετσι (την παλευεισ δηλαδη) ; ... γενικοτερα θεωρω τον ευατο μου οτι θα τα βγαλει περα... κατοπιν τησ εκπαιδευσησ βγαινεισ στο δρομο και τι (στοχοσ και παπαριεσ δεν τα βλεπω, αν στην φιλαει, στη φιλαει... ) τελοσ αν ολα πανε καλα σε ομαδεσ ζ η διασ πωσ μπαινεισ...
ευχαριστω προκαταβολικα...

Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 02:06
Αρχικά αποστάλθηκε από ΓΙΑΝΝΗΣ

Γεια σασ... ! Λοιπον διαβαζω τοση ωρα ολα τα μηνυματα και απλα θελω να θεσω καποιεσ ερωτησεισ
ειστε σαφεισ οι περισσοτεροι απλα λιγο μπερδεμενα τα ακουω...
αρχικα, εχω κανει τα χαρτια μου για την προκυρηξη, τα κατεθεσα και τουλαχιστον στο α. Τ. Τησ περιοχησ μου ηταν θετικα τα σχολια, ελπιζω να βγουν αληθινα... Στο θεμα μασ... Αν ολα πανε καλα και περασω ακολουθουν τα αθληματα-ψυχοτεχνικα και κατοπιν τα ιατρικα... (ειχα δωσει οταν τελειωσα το σχολειο αλλα, διαφορετικα μυαλα τεσπα δεν εγινε κατι, τωρα εχω τατουαζ επιρεαζει κατι αυτο (δεξια ωμοπλατη), προεδρικη φρουρα εχω κανει και τοτε δεν επιρεασαι... Η εκπευδευση που λαμβανει τοπο;4μηνη ειναι το διαβασα αλλα σε τι κατασταση ειναι ουκ και ετσι (την παλευεισ δηλαδη) ; ... Γενικοτερα θεωρω τον ευατο μου οτι θα τα βγαλει περα... Κατοπιν τησ εκπαιδευσησ βγαινεισ στο δρομο και τι (στοχοσ και παπαριεσ δεν τα βλεπω, αν στην φιλαει, στη φιλαει... ) τελοσ αν ολα πανε καλα σε ομαδεσ ζ η διασ πωσ μπαινεισ...
ευχαριστω προκαταβολικα...

για το τατουάζ υπάρχει σχετικό θέμα δες εδώ http://www.ellinikos-stratos.com/forum /forum_posts.asp?TID=5710&PN=6 Η εκπαίδευση είναι 2 μήνες σε σχολή αστυφυλάκων και είναι σε λογικά πλαίσια, οι άλλοι 2 μήνες είναι στο τμήμα πρακτική, για τα άλλα που ρωτάς για διας κτλπ θα τα μάθεις όταν με το καλό μπεις μέσα, μην αγχώνεσαι
...
Επιστροφή στην κορυφή
κατερινα Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 15/Σεπτεμβρίου/2010
  Παράθεση κατερινα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 02:36
Να ρωτησω κι εγω κατι; Η εκπαιδευση διαρκει 4 μηνες (μαζι με την πρακτικη) εχω ακουσει, ισχυει κατι τετοιο; Επισης, κατα τη διαρκεια της εκπαιδευσης διαμενεις μεσα στη σχολη (σου δινουν στεγη δηλαδη); Η νοικιαζεις σπιτι αν δεν εισαι απο Αθηνα; και κατι αλλο... Αυτους τους 4 μηνες, πληρωνεσαι η οχι; ευχαριστω πολυ
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 02:38
Αρχικά αποστάλθηκε από κατερινα

Να ρωτησω κι εγω κατι; Η εκπαιδευση διαρκει 4 μηνες (μαζι με την πρακτικη) εχω ακουσει, ισχυει κατι τετοιο; Επισης, κατα τη διαρκεια της εκπαιδευσης διαμενεις μεσα στη σχολη (σου δινουν στεγη δηλαδη) ; Η νοικιαζεις σπιτι αν δεν εισαι απο Αθηνα; Και κατι αλλο... Αυτους τους 4 μηνες, πληρωνεσαι η οχι; Ευχαριστω πολυ

ναι 4 μήνες, ναι μένεις μέσα στην σχολή και πληρώνεσαι περίπου 300 ευρώ
Επιστροφή στην κορυφή
asimike Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 08/Σεπτεμβρίου/2010
  Παράθεση asimike Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 23:33
Αρχικά αποστάλθηκε από Greek_Army

Αρχικά αποστάλθηκε από elenitsa_1990

Γεια σας παιδια, εγω θελω να ρωτησω πως εξελισσεται ενας ειδικος φρουρος. Δηλαδη αν μονιμοποιηθει μετα απο πεντα χρονια γινεται αστυφυλακας;

στα 5 μονιμοποιείται στα 8ετη γίνεται αστυφύλακας
αστυφύλακας μη παραγωγικος παντα, ετσι; Μην μπερδευομαστε...
ΕΛΛΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή
τρυφωνας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση τρυφωνας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 13:48
Καλημερα,
πληροφορηθηκα οτι ηδη εχει παρει 150 ατομα ειδ. Φρ. Στη ασφαλεια
και οτι προκειτε να παρει κ αλλα, ξερετε αν αληθευει και κατα ποσο ειναι εφικτο.
επισης εαν ξερει κανενας να μας πει τι παιζει με τις υπηρεσιες-ωραρια-συνθηκες (για την ασφαλεια)
ευχαριστω...
Επιστροφή στην κορυφή
alexissak Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 05/Μαρτίου/2010
  Παράθεση alexissak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 00:50
Πράγματι εχει πάρει ορισμένα ατομα στην ασφάλεια αλλα εκτελούν μονο υπηρεσίες μεταγωγης κρατουμένων κ σκοπιές. Δεν εκτελούν ειδικές υπηρεσίες.
Επιστροφή στην κορυφή
sta8hsss Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση sta8hsss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 22:49
Αρχικά αποστάλθηκε από SREK

Πράγματι εχει πάρει ορισμένα ατομα στην ασφάλεια αλλα εκτελούν μονο υπηρεσίες μεταγωγης κρατουμένων κ σκοπιές. Δεν εκτελούν ειδικές υπηρεσίες.
αυτο ξερω κι εγω... !
Επιστροφή στην κορυφή
τρυφωνας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση τρυφωνας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 16:33

Ξερει κανεις εαν ειναι καλα, ο μισθος ειναι το ιδιο, το ωραριο το ιδιο;

Επιστροφή στην κορυφή
sta8hsss Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση sta8hsss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 21:45
Αρχικά αποστάλθηκε από τρυφωνας

Ξερει κανεις εαν ειναι καλα, ο μισθος ειναι το ιδιο, το ωραριο το ιδιο;

αν γινεις πιο συγκεκριμενος... Θα σου απαντησουμε!
Επιστροφή στην κορυφή
τρυφωνας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση τρυφωνας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 12:33
Ρωταω συκγεκριμενα εαν ξερει καποιος επειδη μ ενδιαφερει να μου πει
οσο αφορα τα τμηματα ασφαλειας-ωραρια-μισθος-γενικα οτιδηποτε αρμοδιοτητες εχουν οι ειδ. Φρουρ.
σε τετοιες υπηρεσιες;
Επιστροφή στην κορυφή
REPAINER Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 08/Σεπτεμβρίου/2010
  Παράθεση REPAINER Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 17:39
Αρχικά αποστάλθηκε από τρυφωνας

Ρωταω συκγεκριμενα εαν ξερει καποιος επειδη μ ενδιαφερει να μου πει
οσο αφορα τα τμηματα ασφαλειας-ωραρια-μισθος-γενικα οτιδηποτε αρμοδιοτητες εχουν οι ειδ. Φρουρ.
σε τετοιες υπηρεσιες;

και στην ασφαλεια να πας σαν ΕΦ η στη ΓΑΔΑ, σκοπετα θα κανεις και πυλη... Δε θα χεις αλλες αρμοδιοτητες περα απο χαμαλικια σαν ΕΦ. Ο μισθος δε θα αλλαζει ουτως η αλλως, στο κανονικο μισθολογιο εισαι και παλι
Επιστροφή στην κορυφή
electrolisa Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 15/Σεπτεμβρίου/2010
  Παράθεση electrolisa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 20:54
Ε ναι, ή θα κανεις συνοδίες τους κρατουμενους στα δικαστιρια. Δν παιζει να μπεις σε γραφειο η να κανεις αξ. Υπ. Κλπ κλπ. Οπως ειπε ο απο πανω τα χαμαλικια θα κανεις, ειδ φρουρος εισαι.
Επιστροφή στην κορυφή
ΒΑΣΙΛΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΒΑΣΙΛΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Οκτωβρίου/2010 ώρα 02:58
Γνωρίζετε αν υπάρχει η ειδικότητα στέλεχος υπηρεσιών ασφαλείας στην Αθήνα;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 678910 24>