Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 24>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)
    Αποστολή: 22/Ιανουαρίου/2010 ώρα 13:56
Αυτό είναι, στο μέλλον μπορεί να διασπαστεί.
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιανουαρίου/2010 ώρα 14:04
Ετσι πιστευω και γω. Για να ξερουμε τι ανηκει που
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιανουαρίου/2010 ώρα 22:39
Αρχικά αποστάλθηκε από DimitrisGR

Εγω θέλω να ρωτήσω ενημερωτικα αν απο Ε. Φ. Υπάρχει δυνατότητα να γίνει ένταξη σε επίλεκτα σώματα της ΕΛ. ΑΣ. Δηλαδη αν μπορεις να δηλώσεις για Αντιτρομοκρατικη, Δίωξη ηλεκτρονικου εγκλήματος κλπ.
Εχω μια α' πληροφορηση οτι πρέπει να εισαι με βαθμό αδαδημίες της ΕΛ. ΑΣ.(Αστυφύλακας + άνω) για να μπορέσεις να επιλεγείς για κάτι τέτοιο και απο Ε. Φ. Δεν είναι εφικτο.
Έχει κάποιος να προσθέσει κάτι σχετικά με αυτο;
Ευχαριστω!
Ναι ετσι ειναι. Οι εφ που συμπληρωνουν τριετη4 πραγματικη υπηρεσια απο την ημερομηνια μονιμοποιησης τους εντασσονται υστερα απο εγγραφη δηλωση τους στο αστυνομικο προσωπικο γενικων καθηκοντων με το βαθμο του αστιφυλακα και εχουν τα καθηκοντα καιτις υποχρεωσεις του βαθμου τους.
Επιστροφή στην κορυφή
10κωστας50 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Απριλίου/2008
  Παράθεση 10κωστας50 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαρτίου/2010 ώρα 04:12
Μερικα σχολια που πηγαίνουν;
Σβήνονται;

’ντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαρτίου/2010 ώρα 04:14
Μεταφέρονται στα σωστά θέματα...
Επιστροφή στην κορυφή
Johnnys Aigaleo Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 24/Μαρτίου/2010
  Παράθεση Johnnys Aigaleo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Απριλίου/2010 ώρα 22:32
Να παρει! Και τι δηλαδη για 4 μηνες εκπαιδευση ειδικου φρουρου θα παιρνω μονο 280 ευρω; Αυτο με βαζει σε σκεψεις για την ωρα. Ερωτηση: Η 4μηνη εκπαιδευση περιλαμβανει και ποστο σε τμημα με περιπολιες και σκοπια; Τι εκπαιδευση ειναι αυτη; Τους ειδικους φρουρους που ηταν στο τμημα Αγιας Παρασκευης και τους πυροβολησανε απο οτι καταλαβα ηταν ακομα εκπαιδευομενοι και μεχρι και εκεινη τη στιγμη περνανε ακομα 280 ευρω το κερατο μου μεσα.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Απριλίου/2010 ώρα 22:42
Ακόμα και όταν πληρώνεσαι με κανονικό μισθό θα έχεις κρατήσεις από την εκπαίδευση στην σχολή.
Επιστροφή στην κορυφή
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Παράθεση Johnnys Aigaleo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Απριλίου/2010 ώρα 22:47

Θα πληρωνομαι και με 280 για ενα 4μηνο και θα μου κρατανε και απο κανονικο μισθο. Για τι ποσο μιλαμε δηλαδη και ποσο χρονικο διαστημα αν επιτρεπεται;

Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Απριλίου/2010 ώρα 22:52
Δεν είμαι ειδικός φρουρός απλά είναι ένας πολύ καλός μου φίλος. Σε πληροφορώ λοιπόν ότι του κόβανε 100-120 ευρώ μέχρι πριν ένα μήνα. Και αυτό το δικαιολογούσανε για την στέγαση στην σχολή και το φαγητό και μερικά ρούχα
Επιστροφή στην κορυφή
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Παράθεση Johnnys Aigaleo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Απριλίου/2010 ώρα 22:54
Και ποσο καιρο ειναι ειδικος φρουρος;
πες μου κανα δυο χρονια να ξενερωσω τελειως.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Απριλίου/2010 ώρα 22:56
Όχι με την τελευταία προκήρυξη μπήκε
Επιστροφή στην κορυφή
βασιλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση βασιλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουνίου/2010 ώρα 20:41
Παιδια να ρωτησω κατι λιγο ασχετο απο αυτα που Συζητατε. Στους ειδικους φρουρους επιτρεπεται η γενειαδα και το μακρυ μαλλι γενικοτερα.
Λιγο ακυρη φανταζει η ερωτηση σε σχεση με τα προηγουμενα συμαντικοτερα θεματα που τεθηκαν σε διαφορες συζητησεις εδω αλλα θα θελα αν ξερατε να μου απαντησετε σας παρακαλω πολυ.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουνίου/2010 ώρα 20:42
Όχι
Επιστροφή στην κορυφή
βασιλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση βασιλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουνίου/2010 ώρα 20:47
Εγινε φιλε μου σε ευχαριστω πολυ.
Επιστροφή στην κορυφή
Ισμηνη Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ισμηνη Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουνίου/2010 ώρα 15:51
Καλημερα σε ολους σας! Θα ηθελα να ρωτησω τι παιζει με τις γυναικες ειδικους φρουρους! Αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει... Ευχαριστω...
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουνίου/2010 ώρα 15:52
Τι εννοείς; Γίνε ποιο συγκεκριμένη
Επιστροφή στην κορυφή
Ισμηνη Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ισμηνη Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουνίου/2010 ώρα 17:15
Εννοω ποσες γυναικες παιρνουν συνηθως και τι ακριβως κανουν... Περιπολιες και τετοια; Οπως ακριβως και οι αντρες; Επειδη μου ειπαν οτι πολλες ειναι σε γραφεια!
Επιστροφή στην κορυφή
alexissak Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 05/Μαρτίου/2010
  Παράθεση alexissak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουνίου/2010 ώρα 17:48
Δεν υπαρχει συγκεκριμενος αριθμος γυναικων που εισερχοντε καθε φορα! μετα το 2003 καμια προκυρηξη δεν κανει διαχωρισμο στο φυλο. βεβαια ειναι σιγουρα λιγοτερες περιπου απο το 1/3 των θεσεων λογο του αποτυγχανουν στα αγωνησματα η΄ δεν εχουν το απαιτουμενο υψος. τα καθηκοντα των γυναικων ε. φ ειναι ακριβως ομοια με αυτα των αντρων κ εκτελουν τις ιδιες υπηρεσιες. βεβαια σε μερικα τμηματα τις εχουν σε γραφεια κατι που απο τον κανονισμο απαγορευεται, δηλαδη το εχει αποφασισει αυθερετα ο διοικητης κατι που σημαινει οτι σε μια μερα μπορει να βρεθουν παλι εξω. οι ε. φ εχουν προσληφθει για να εκτελουν μονο μαχημες υπηρεσιες κ οχι για γραμματιακη υποστηριξη.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 24>