Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Έχω πανικοβληθεί!

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
TiTou24 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 31/Μαρτίου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση TiTou24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Έχω πανικοβληθεί!
    Αποστολή: 06/Απριλίου/2017 ώρα 14:56
Εχω καταπανικοβληθει... Χθες εν ωρα εργασιας με επιασε ενας πολυ δυνατος πονοκεφαλος... και μουδιασαν αποτομα τα ανω ακρα μου καθως το συζητουσα με τους ανωτερους μου, μου ειπαν οτι εχω αγχος και θα επρεπε να "την δω αλλιως" οκ, ειπα εχεις αγχος δεν ειναι τιποτα..(σκεφτηκα οτι ισως αγχωνομαι για την μεταθεση μου)σημερα ομως με επιασε ξανα ο πονοκεφαλος, το μουδιασμα εκει, απλα με ενα συν οτι εχω και τρομο στα ανω ακρα... με τ λιγα με τα πολλα με μετεφεραν στο νοσοκομειο, οπου περιμενω αυριο να μπω για μαγνητικη εγκεφαλου..
Ο γιατρος μου μιλησε για σκληρυνση κατα πλακας.. Τι ειναι αυτο; Και γιατι μου το αναφερε χωρις ακομα να εχει γινει η εξεταση... και η δουλεια μου; !!!
Η ζωη δεν θελει ερωτα... τρελα θελει ;)
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
  Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2017 ώρα 18:17
Τα συμπτώματα που αναφέρεις είναι μερικά απο τα συμπτώματα της σκλήρυνσης κατά πλάκας. Στην σκλήρυνση κατά πλάκας, το ανοσοποιητικό σύστημα προσβάλλει το προστατευτικό περίβλημα (μυελίνη) που καλύπτει τις νευρικές ίνες και προκαλεί προβλήματα επικοινωνίας μεταξύ του εγκεφάλου και το υπόλοιπου σώματος. Τελικά, η ασθένεια καταστρέφει τα νεύρα και αυτό έχει ολική επίπτωση στο σώμα και τα όργανα του ασθενούς.
Επιστροφή στην κορυφή
TiTou24 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση TiTou24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Απριλίου/2017 ώρα 00:02
Εκανα μαγνητικη... στην οποια φανηκαν δυο ενεργες εστιες στον εγκεφαλο και μια ανενεργη στον αυχενα!
Σε δυο μηνες ξανα μαγνητικη για να βγει πορισμα και ισως θεραπεια... θα παρω αγωγη με σιδηρο γτ μπηκα με 24 αιματοκριτη και βλεπουμε!
Μα με τοσο χαμηλο αιματοκριτη δν θα εχει συμπτωματα?! !
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
  Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Απριλίου/2017 ώρα 01:35
Δεν υπάρχει θεραπεία για την σκλήρυνση κατά πλάκας. Υπάρχει όμως αγωγή που βοηθά στην καθυστέρηση της εξέλιξης της νόσου και στη διατήρηση της λειτουργικότητας του ασθενούς και που επίσης καταπολεμά τα συμπτώματα κατά τη διάρκεια των κρίσεων κάνοντάς τες συντομότερες.
Επιστροφή στην κορυφή
TiTou24 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση TiTou24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Απριλίου/2017 ώρα 15:42
Ναι ναι... θα παρω την tecfidera προφανως!
Ε, ενταξει μωρε... αφου μας ετυχε... δεν θα πεθανουμε κιολα!!! Καλη καρδια, κουραγιο, δυναμη, και η δουλεια, δουλεια!
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Απριλίου/2017 ώρα 20:11
Φυσικά και δεν θα πεθάνεις κιόλας. ’λλωστε (δυστυχώς) η συγκεκριμένη νόσος "χτυπάει" κυρίως γυναίκες και μάλιστα το ηλικιακό φάσμα είναι μεταξύ 20-40. Σκέψου ότι περίπου ένα ποσοστό της τάξεως του 25-30% (παγκοσμίως) των γυναικών έχουν σκλήρυνση κατά πλάκας σε πολυεπίπεδη μορφή. Όπως ειπώθηκε και πιο πάνω η ασθένεια δεν εξαλείφεται ιατρικά, είναι όμως αντιμετωπίσημη σίγουρα.

Σημαντική βοήθεια στην αντιμετώπιση της σκλήρυνσης κατά πλάκας παρέχει η φυσικοθεραπεία, η κινησιοθεραπεία, η λογοθεραπεία, η ψυχολογική υποστήριξη από τα οικεία σου πρόσωπα και φυσικά το...twerking !

Φρόντισε να προσέχεις την διατροφή σου και να ακολουθείς υγιεινό τρόπο ζωής (ισορροπημένη διατροφή, σωματική άσκηση, κόβεις απαραιτήτως το κάπνισμα εάν καπνίζεις και όσο μπορείς περιόρισε το άγχος) !

Τέλος σε αντίθεση με την υπογραφή σου, η ζωή θέλει απαραιτήτως και έρωτα γι'αυτό αν δεν τον έχεις βρει φρόντισε να τον βρεις άμεσα! Καλό θα σου κάνει ψάρακα!

Ότι χρειαστείς και αν περνάει από το χέρι μας εδώ είμαστε!
Επιστροφή στην κορυφή
TiTou24 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση TiTou24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Απριλίου/2017 ώρα 23:07
Dankeschon αγαπες!!!

Μακρια οι ερωτες παιδια... Στην τελικη... οι αντρες ειναι φοβιτσιαριδες!
Τραβιομουν με εναν με το που εμαθε για την σκπ... αστο ρε Σοφακη... δεν ειμαστε για τετοια... η πολυ κοφτη απαντηση του! :) οποτε...
Επιστροφή στην κορυφή
TiTou24 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση TiTou24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Απριλίου/2017 ώρα 23:54
Βλεπω το "ψαρακα" και με πιανουν τΑ γελια... σε καλο σου!!!

Ελεγα δν θα στεναχωρηθω και ομως... στεναχωριεμαι! Ελεος?! ! !
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Απριλίου/2017 ώρα 10:15
Όποιος έβγαλε άκρη ας επικοινωνήσει με την διαχείριση!

Επιστροφή στην κορυφή
TiTou24 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση TiTou24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Απριλίου/2017 ώρα 17:39
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.