Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απόφοιτοι ΑΕΙ/ΤΕΙ στην Σχολή Ανθυποπυραγών

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 6>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Pao.... Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 27/Μαΐου/2016
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Pao.... Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Απόφοιτοι ΑΕΙ/ΤΕΙ στην Σχολή Ανθυποπυραγών
    Αποστολή: 05/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 23:46
Αρχικά αποστάλθηκε από vaggelisch

Γενικα αν δεν κανουν διακρισεις ΑΕΙ ΤΕΙ θα πρεπει να ισχυουν ολοες οι σχολες. Μπορει να προστεθουν και αλλες. Το θεμα ειναι ποτε θα βγει η προκυρυξη.

Εχει βγει φεκ αρα ειναι πολυ δύσκολο ν αλλάξουν. Λογικα ιουνιο ή Σεπτέμβριο μαζι μ τα παιδια απο πανελλήνιες θ βγει η προκήρυξη καθως αν δν κάνω λαθως λεει το 20% απ αυτες που προκηρύσσονται απο πανελλήνιες. Δήλαδη 8 θεσεις είναι. Αφου παίρνει 40 απο πανελλήνιες.(αν ξαναπάρει τον ιδιο αριθμο κ φετος απο πανελλήνιες) 9
Επιστροφή στην κορυφή
vaggelisch Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 30/Αυγούστου/2010
  Παράθεση vaggelisch Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 15:53
Εκτος αν γινει ξεχωριστα απο τις πανελληνιες και ξεκινησει απο οκτωβρη η εκπαιδευση.
Επιστροφή στην κορυφή
Guest Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guest Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 12:12
Ανακοινώθηκαν σήμερα τα μαθήματα.

Δημόσιο δίκαιο
Πολιτική οικονομία
Φυσική και χημεία.

Ύλες στο περίπου που θα μπορούσαμε να βρούμε πιστεύετε;
Επίσης, τα όρια στα αθλήματα λέτε να είναι τα "αυστηρά" λόγω πυροσβεστικης;

Δλδ. αλμα 4μετρα μήκος;
Επιστροφή στην κορυφή
Lock Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 22/Φεβρουαρίου/2010
  Παράθεση Lock Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 14:01
Βγήκαν τα εξαταζομενα μαθήματα σε ΦΕΚ.

ΔΗΜοσιο δίκαιο
Πολιτική οικονομία
Φυσική , χημεία.

Αν μπορούσαμε κάπως να "προβλέψουμε" ύλη θα ήταν χρήσιμο.

Τα όρια αθλημάτων, πιστεύετε θα είναι τα αυστηρά; Μπορεί κάποιος να αναφέρει επιγραμματικά τα όρια αυτά;
Επιστροφή στην κορυφή
marsupilami Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 26/Σεπτεμβρίου/2015
  Παράθεση marsupilami Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 14:08
Αρχικά αποστάλθηκε από Lock

Βγήκαν τα εξαταζομενα μαθήματα σε ΦΕΚ.

ΔΗΜοσιο δίκαιο
Πολιτική οικονομία
Φυσική, χημεία.

Αν μπορούσαμε κάπως να "προβλέψουμε" ύλη θα ήταν χρήσιμο.

Τα όρια αθλημάτων, πιστεύετε θα είναι τα αυστηρά; Μπορεί κάποιος να αναφέρει επιγραμματικά τα όρια αυτά;

100 μετρα σε 16΄
1000μ σε 4.20'
αλμα σε υψος 1,05
αλμα σε μηκος 3,60
ριψη σφαιρας και μετα δυο χερια 4,5μ καθε χερι
Επιστροφή στην κορυφή
Lock Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση Lock Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 14:10
Το όριο μήκους, σίγουρα τόσο;
Υπάρχει περίπτωση να θέλουν 4μετρα;

Όχι ότι τα 3.6 μου είναι ευκολα...
Επιστροφή στην κορυφή
Liontarina Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2016
  Παράθεση Liontarina Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 15:10

Το όριο μήκους, σίγουρα τόσο;
Υπάρχει περίπτωση να θέλουν 4μετρα;

Όχι ότι τα 3.6 μου είναι ευκολα...
Δεν είναι τίποτα και τα 4 μέτρα για άντρα... Είμαι κοπέλα και πιάνω το όριο... Πραγματικά, πήγαινε μία μέρα στο γήπεδο και δοκίμασε το... Θα δεις είναι πολύ λίγο
Επιστροφή στην κορυφή
Lock Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση Lock Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 15:21
!!!

Πραγματικά, δε φαντάζεσαι πόσο "αγχωμενοι, στεναχωρημένος, σκεπτικός" είμαι, μόνο και μόνο γι αυτό το θέμα.

Ποτέ δεν ασχολήθηκα με αθλητισμό ή στίβο παλαιότερα.

Είμαι 85κιλα και 1.80. Θα αδυνατίσω άμεσα, τα υπόλοιπα μου φαίνονται εφικτότατα, το μήκος όμως, απίθανο... Θα ξεκινήσω προσπάθειες άμεσα.

Χάθηκε να έβαζαν κάμψεις... Κάνω άνετα καμιά 10αρια κανονικές, δύσκολες.
Επιστροφή στην κορυφή
vaggelisch Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση vaggelisch Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 15:50
Που εχουν βγει ολα αυτα; Τελικα αφορα μονο ΑΕΙ ή και ΤΕΙ; Στο προεδρικο διαταγμα γραφει και ΑΕΙ και ΤΕΙ. Τα αθληματα ειναι ευκολα σχετικα. Οποιος εχει καλες πιθανοτητες για να μπει, να παει σε ενα σταδιο ΣΕΓΑΣ και με 1-2 μηνες προετοιμασιες βγαινουν ευκολα.
Επιστροφή στην κορυφή
Lock Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση Lock Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 16:09
Εγώ στο edujob.gr το είδα.
Επιστροφή στην κορυφή
vaggelisch Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση vaggelisch Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 17:50
Παντως συμφωνα με τα μεχρι τωρα στοιχεια ολες οι σχολες σε σχεση με την ειδικοτητα ειναι αποδεκτες και η επιλογη θα γινει μεσω των γραπτων εξετασεων. Ετσι δειχνει τουλάχιστον. Συγκεκριμενες σχολες δεν υπαρχουν ακομα.
Επιστροφή στην κορυφή
vaggelisch Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση vaggelisch Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 18:04
Μην αγχωνεσαι για τα αθληματα/ξεκινα 30 λεπτα τρεξιμο μερα παρα μερα και μετα απο κανα μηνα ξεκινα στιβο οπου θα κανεις τετοια αθληματα
Επιστροφή στην κορυφή
vaggelisch Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση vaggelisch Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 18:04

!

Πραγματικά, δε φαντάζεσαι πόσο "αγχωμενοι, στεναχωρημένος, σκεπτικός" είμαι, μόνο και μόνο γι αυτό το θέμα.

Είμαι 85κιλα και 1.80. Θα αδυνατίσω άμεσα, τα υπόλοιπα μου φαίνονται εφικτότατα, το μήκος όμως, απίθανο... Θα ξεκινήσω προσπάθειες άμεσα.

Μην αγχωνεσαι για τα αθληματα/ξεκινα 30 λεπτα τρεξιμο μερα παρα μερα και μετα απο κανα μηνα ξεκινα στιβο οπου θα κανεις τετοια αθληματα
Επιστροφή στην κορυφή
Freddo Espresso Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 20/Απριλίου/2016
  Παράθεση Freddo Espresso Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 18:39
Παίδες:
-Γνωρίζετε ύλη;
-Προτεινόμενα συγγράματα;
-Πρόσθετη μοριοδότηση;
2α ΜΑΛ 2012 ΣΤ' ΕΣΣΟ
Επιστροφή στην κορυφή
gr_ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση gr_ar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 18:52
Αρχικά αποστάλθηκε από Freddo Espresso

Παίδες:
-Γνωρίζετε ύλη;
-Προτεινόμενα συγγράματα;
-Πρόσθετη μοριοδότηση;

Διάβασε το ΦΕΚ ίσως να βρεις κάτι μέσα, αλλιώς περιμένεις την προκήρυξη.
Επιστροφή στην κορυφή
Liontarina Δες τη Λίστα

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2016
  Παράθεση Liontarina Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 01:33

!!!

Ξεκολλα και πήγαινε σε ενα γήπεδο και θα τα βγαλεις... Σου λέω οτι ειμαι κοπελα και βγάζω τα αθλήματα που είχε η πυροσβεστική πριν μπει στις πανελλαδικές που ηταν πιο ζορικα. Δυστυχώς άλλαξε το ύψος και πηγε στο 170 απο 165 που ηταν για τις γυναίκες και εγώ είμαι οριακά. Αν θεωρεις οτι εσύ είσαι σκεπτικός και αγχωμενος για τη φυσικη σου κατασταση που μπορείς να βελτιωσεις, εγώ τι θα έπρεπε να είμαι που έχω όλα τα προσόντα και μου λείπει μισος πόντος;
Επιστροφή στην κορυφή
vaggelisch Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση vaggelisch Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 15:38
Εχει ακουσει κανεις ποτε μπορει να βγει η προκυρυξη και ποτε θα ειναι οι εξετασεις?
Επιστροφή στην κορυφή
osfp7 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2017
  Παράθεση osfp7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 10:09
http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/paideia/143147/oli-i-prokiryksi-gia-eisagogi-me-katataktiries-stin-pyrosvestiki
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 6>