Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΔΥΚ vs ΜΑΚ

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΔΥΚ vs ΜΑΚ
    Αποστολή: 25/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 03:11
Ολοι ειμαστε το ιδιο σε μια πραγματικη κατασταση. τοτε μονο θα φανουν οι πραγματικοι στρατιωτες. οι παππουδες μας πολεμησαν χωρις να ειναι βατραχοι η αμφιβιοι και τα καταφεραν γιατι ειχαν καρδια και αντερα. πιστευαν στο υπερμαχο πατρις θρησκεια οικογενεια. εμεις να δουμε τι θα κανουμε. υπομονη...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 16:00

Ναι σωστα τα λες ΕΛΛΗΝ αλα τωρα εχουν αλαξει οι εποχες. Και ενας βατραχος εχει πολυ περισοτερες γνωσεις απο ολα τα σωματα γι'αυτο και παιρναναι μονο 1 εως 5. Καλη ειναι η καραδια που λες αλα πλεον δεν φτανει μονο αυτο τωρα η καθε χωρα εχει τους, ΒΑΤΡΑΧΟΥΣ ΤΗΣ!

Επιστροφή στην κορυφή
Melkor Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 24/Δεκεμβρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Melkor Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 18:25
Και εμεις μια χαρα θα φανουμε ανταξιοι του ονοματος μας. Δεν ειναι καινουργιο χαρακτηριστικο του Ελληνα το γεγονος οτι μονο μεσα απο δυσκολες καταστασεις αποκτα συνοχη.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 15:06
Πολιτη μην κοιτας τι κανουν οι αλλοι να κοιτας το δικο σου σπιτι. επειδη ομως υπαρχουν παιδια που αγαπουν την Ελλάδα και την αγαπουν πραγματικα ας κανουν στην ακρη οι διαφοροι δηθεν και ας αφησουν αυτα τα παιδια να κανουν την δουλεια τους. αρκετα σκυψαμε το κεφαλι αυτα τα χρονια.
Επιστροφή στην κορυφή
Violent Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 01/Αυγούστου/2009
  Παράθεση Violent Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 17:24
Αδερφε (Γ) αυτο που λες δεν ειναι και τοσο σωστο εχουμε ξεχασει πολλα πραγματα το ποιο σημαντικο ειναι οι αξιες που μας δηνη η οικογενεια εχουμε χασει τις αξιες μας οταν σε λενε οι μαναδες γιατι να παει το δικο μου το παιδι να παει καποιος αλλος τοτε τι περημενεις. Αυτο που μετραει ειναι η ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ Η ΨΥΧΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ αμα θαλεις εναν σκοπο και εχεις καποια πηστευω και αξιες για αυτο θα τα καταφερεις και ας μην εισαι μορφομενος και ας ειναι ο αλλος καλητερα εξοπλησμενος. Ακου που λενε ημαστε διεφθαρμενοι και πως δεν ειναι να εμπιστευεσαι τον αλλο και διαφορες τετοιες μαλακιες. Εμενα με εμαθε ο πατερας μου να στηριζεις τον αλλο 10.000.000 ΕΛΛΗΝΕΣ αμα δεν στηριζει και δεν ημαστε ενωμενοι σαν αδερφια τοτε ημαστε χαμενοι αλλα δεν στεναχοριεμαι γιατι εχουμε δηξει πως οταν χριαζετε ΗΜΑΣΤΕ 1 ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΘΑΥΜΑΤΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
fideas emk Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 04/Δεκεμβρίου/2009
  Παράθεση fideas emk Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιανουαρίου/2010 ώρα 06:08
Καλή χρονιά παίδες!
ΜΑΚ εναντίον ΜΥΚ = καμία σχέση. ΑΛΛΑ! Μην ρίχνετε στα τάρταρα τον απλο έλληνα ΚΔ φαντάρο. Άλλη η δουλειά του ΚΔ άλλη του ΥΚΤ.
Σε μάχη να τους δω. Μέχρι τότε είναι φιλοσοφίες αυτά!
Οι ΟΥΚ είναι σπουδαία μονάδα και με στελέχη τούμπανα, μοναδικοί και άπιαστοι στο είδος τους; Κατ'εμε! Ούτε ΕΤΑ ούτε Ζ ΜΑΚ συγκρίνονται με δαυτους. ΑΛΛΑ δεν μπορεί να την πεί στα καταδρόμια τα απλά έτσι στεγνά Γιατί τα καταδρόμια μπορεί να μην έχουν την φυσική κατάσταση στο νερο του βατράχου και τη συγκεκριμένη Τρέλα του, αλλά έχουν χύσει τόνους το αίμα ενώ τα ΟΥΚ είναι συγκριτικά άκαπνοι. Όταν τα ΟΥΚ περάσουν από επιχειρήσεις του στύλ... Γράμμου-Βιτσι, από τον Πενταδάκτυλο και το Πυρόι... Τότε θα μπορούνε να συγκριθούνε. Όταν καθαρίσουνε πάνω από 100 τούρκους σε μία μάχη ή όταν χασουνε σε μάχη πάνω απο διμοιρία τότε μιλάμε...
Για τη Ζ ΜΑΚ έχω κάποιες επιφυλάξεις. Για ΕΤΑ/ΟΥΚ όχι. Δεν ξέρω αν φίλος που λέει για Ζ ΜΑΚ τους έχει δεί με τα μάτια του αλλά από τα λίγα που είδα δε νομίζω να παίζουν στην ίδια λίγκα με ΕΤΑ και ΜΥΚ. Μπορεί και να κάνω λάθος και σίγουρα είναι καλή επαγγελματική μονάδα σε σαφως καλύτερο επίπεδο απο τις άλλες ΜΑΚ, απλά δε ξέρω αν συναγωνίζεται τις άλλες δύο που είπα.
Επιστροφή στην κορυφή
ΘΡΥΛΟΣ Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Διαγραμμένο μέλος

Μέλος από: 19/Ιανουαρίου/2010
  Παράθεση ΘΡΥΛΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουνίου/2010 ώρα 03:15

Παντος ολοι τα ΟΥΚ λενε και αυτους θαυμαζουνε ποιο πολοι απο τους αλους το βλεπω εδω που μενω στους ανθρωπους και οι αλοι καλοι ειναι αλα τα ΟΥΚ ειναι απιαστει και κατι αλο ποσοι περνανε τα ΟΥΚ;1εως πεντε το πολοι δεν ειναι και τυχαιο

Επιστροφή στην κορυφή
ΘΡΥΛΟΣ Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Διαγραμμένο μέλος

Μέλος από: 19/Ιανουαρίου/2010
  Παράθεση ΘΡΥΛΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουνίου/2010 ώρα 03:15

Εως 5 το πολυ περνανε τα ουκ

Επιστροφή στην κορυφή
dimitris mak Δες τη Λίστα
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Ανεπιθύμητο μέλος

Μέλος από: 21/Αυγούστου/2009
  Παράθεση dimitris mak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιουλίου/2010 ώρα 19:35
Μακ και ΟΥΚ ειναι τελειος διαφορετικα;
Επιστροφή στην κορυφή
Αλέξης Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 11/Μαΐου/2010
  Παράθεση Αλέξης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιουλίου/2010 ώρα 19:38
Φίλε Φιδέα η ΜΑΚ τι εκπαίδευση έχει; Έχει να κάνει με όσα ακούγονται για τους ΟΥΚ; Και τελικά μπορώ να πάω μόνιμος ς αυτόν τον κλάδο μετά την αποφοίτηση μου απο Π. Ν (αξιωματικός) ;
Επιστροφή στην κορυφή
OMEGA Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 01/Ιανουαρίου/2010
  Παράθεση OMEGA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιουλίου/2010 ώρα 23:10
Αρχικά αποστάλθηκε από ΔΗΜΗΤΡΗΣ Β

Μακ και ΟΥΚ ειναι τελειος διαφορετικα;
ουκ = ομαδα υποβρυχιων καταστροφων Π. Ν
μακ= Μοιρα αμφιβιων καταδρομων Σ. Ξ
"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
Επιστροφή στην κορυφή
Αλέξης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Αλέξης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιουλίου/2010 ώρα 23:13
Αρχικά αποστάλθηκε από Αλέξης

Φίλε Φιδέα η ΜΑΚ τι εκπαίδευση έχει; Έχει να κάνει με όσα ακούγονται για τους ΟΥΚ; Και τελικά μπορώ να πάω μόνιμος ς αυτόν τον κλάδο μετά την αποφοίτηση μου απο Π. Ν (αξιωματικός) ;
Άκυρο... Δεν είχα καταλάβει καλά τι μου έγραψες...
Επιστροφή στην κορυφή
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Ανεπιθύμητο μέλος

Παράθεση dimitris mak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2010 ώρα 01:28
Φιλε ωμεγα ευχαριστω... Ξερω τι σημαινουν... Απλα μπερδευτικα με κατι βλακιες που διαβασα... Δεν ειναι τα ιδια... Κανουν παρομια πραγματα ομως ετσι δεν ειναι;
Επιστροφή στην κορυφή
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Ανεπιθύμητο μέλος

Παράθεση dimitris mak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2010 ώρα 01:33
Εχθες ημουν με ενα ξαδερφακι που ειναι στο πολεμικο ναυτικο και με τσιγκλαγε για να ποροθω και να παω ουκ αλλα δεν θελω... Προτιμω να παω σαν μονυμος στους αμφιβιους η γενικα ειδικες δυναμεις παρα ουκ... Δεν θελω να πηγαινω στην σομαλια και σε αλλα μεροι... Εγω την ελλαδα αγαπω οχι την σομαλια...
Επιστροφή στην κορυφή
tomahawk Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 27/Ιουλίου/2010
  Παράθεση tomahawk Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουλίου/2010 ώρα 23:12
Ποια η διαφορα των αμφιβιων απο τα ουκ;
Επιστροφή στην κορυφή
johny.xmarks Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 14/Ιουνίου/2010
  Παράθεση johny.xmarks Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουλίου/2010 ώρα 01:55
MΙα απλή σύγκριση:Αν οι ΜΥΚ (ΟΥΚ) είναι βάτραχοι, οι αμφίβιοι είναι βατραχάκια.:)

Οι ΜΥΚ είναι υποβρύχιες, οι ΜΑΚ αμφίβιες, ασχέτως αν πρακτικά τα κάνουν και οι 2 όλα (ξηρά/θάλασσα/βυθός),ειδικά οι ΜΥΚ.

Οι ΜΥΚ έχουν ως στόχο υποβρύχιες καταστροφές, όπως καταστροφή ναρκών/πλοίων και καταλήψεις πλοίων. Οι ΜΑΚ απευθύνονται περισσότερο σε ανα/καταλήψεις βραχονησίδων, γι'αυτό και βρίσκονται παντού στο Αιγαίο.

Οι ΜΥΚ επίσης έχουν σκληρότερη εκπαίδευση (σκληραγώγηση) και είναι αποτελούνται μόνο από μόνιμους, άρα είναι πιο ετοιμοπόλεμες.

Και γενικά οι ΜΥΚ είναι πιο πολύ "του νερού".

Το κενό μεταξύ ΜΥΚ και ΜΑΚ καλύπτει η Ζ' ΜΑΚ, η οποία αποτελείται αποκλειστικά από μόνιμα στελέχη.
... ...

Επεξεργάστηκε από johny.xmarks - 28/Ιουλίου/2010 ώρα 02:04
Επιστροφή στην κορυφή
ΟΥΚΑΣ Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 19/Σεπτεμβρίου/2010
  Παράθεση ΟΥΚΑΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:54
Γεια σας φιλοι μου ειμαι νεος στο φορουμ! Θα ηθελα να μαθο κατι. Θελω να παω ειδικες δυναμεις αλλα δεν ξερω τι ειναι καλυτερα. ΟΥΚ 'Η ΜΑΚ?
Επιστροφή στην κορυφή
Deathdiver Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 03/Αυγούστου/2010
  Παράθεση Deathdiver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 20:14
Αρχικά αποστάλθηκε από ΟΥΚΑΣ

Γεια σας φιλοι μου ειμαι νεος στο φορουμ! Θα ηθελα να μαθο κατι. Θελω να παω ειδικες δυναμεις αλλα δεν ξερω τι ειναι καλυτερα. ΟΥΚ 'Η ΜΑΚ;
Φιλε αμα θες να πας για θητεια μονο ΜΑΚ μπορεις στα ΟΥΚ δεν περνουν εφεδρους απο το 2001 αν δεν κανω Λαθος...
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234>