Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προστασία Υψηλών Προσώπων

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Γιάννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιάννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προστασία Υψηλών Προσώπων
    Αποστολή: 25/Αυγούστου/2019 ώρα 20:29
Η E.S.A αποτι ειδα το προγραμα (Close Protection Operative) κανει 2500ευρο αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα
Ειμαι πρωιν εφεδρος αξιωματικος και εχω βαρεθει να δουλευω για τον καθε μ... Για 560 ευρο και θελω να ασχολειθω με αυτο διοτι καναμε πραγματα μεσα τα οπια γινονται πολυ σπανια μεσα στον στρατο οπως αποστολες και εκπαιδευσεις οι οποιες βεβαια δεν φαινονται πουθενα

ειμαι 28 χρονων ειναι αργα πλεον;
Επιστροφή στην κορυφή
Παναγιώτης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Παναγιώτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Αυγούστου/2019 ώρα 18:54
Φιλε να κανω μια ερώτηση ειμαι καινούργιος στην χώρο. Θέλει Κρατική Αδεια για να δουλέψεις Σαν Σύνοδος Ασφαλείας VIP η οχι δεν ξέρω περιμένω απάντηση άλλη μου λένε οτι θέλει άλλη οχι. Εχω μόνο πιστοποίησης απο Γερμανία και Ισραήλ. Ευχαριστω!'
Επιστροφή στην κορυφή
πανος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση πανος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 09:51
εκτός απο την European Security Academy υπάρχει κάποια αντίστοιχη σχολή εδώ στην Ελλάδα?
Επιστροφή στην κορυφή
Unknown Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Unknown Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Ιουνίου/2018 ώρα 19:37
Θελω να ασχοληθω με το επαγγελμα στο εξωτερικο, ειμαι γνωστης της αγγλικης γλωσσας και ξερω και λιγα Βουλγαρικα. Εχω πολυ καλες γνωσεις πολεμικων τεχνων σε διαφορα στυλ με διακρισεις σε πρωταθληματα. Τι μου συμβουλευεις να κανω;
Επιστροφή στην κορυφή
Theodoros Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Theodoros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιουνίου/2018 ώρα 23:29
Γεια σου φιλε, να σου συστηθω, με λενε Θεοδωρο και θα ηθελα να ασχοληθω με αυτο το επαγγελμα, αρχικα οπως ειπες καλυτερα να κανουμε εκπαιδευση εξω σε αλλες σχολες. Ποσο θα μας στοιχισει και ειναι εγγυημενο οτι αμα πετυχω στην εκπαιδευση θα μου βρουν προσωπο να φυλαω ;

Σε ευχαριστω πολυ, ειμαι νεος 18 χρονων και θα ηθελα να μαθω !
Επιστροφή στην κορυφή
Χρήστος Μαφιλου Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Χρήστος  Μαφιλου Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Μαΐου/2018 ώρα 17:33
Είμαι απο ειδικές δυνάμεις αλεξιπτωτιστων. Έχω στο επάγγελμα από το 2002. ειμαι πρωιν μποξέρ και τωρα ασχολούμαι με το grave magazine.Eχω δίπλωμα αυτοκινήτου και ανεξαρτήτου μηχανής... Γνωρίζω Γαλλικά αρκαρκ καλά και Αγγλικά ικανοποιητικα
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιανουαρίου/2018 ώρα 15:58
Ναι, θα πρέπει να γνωρίζεις Αγγλικά, ώστε να κατανοείς το μάθημα και να μπορείς φυσικά να επικοινωνείς.
Επιστροφή στην κορυφή
halk Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση halk Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιανουαρίου/2018 ώρα 15:28
Παιδια ξερεται στην εσα στην πωλωνια γεια να περασες την εκπαιδευση vip πρεπει να ξερες καλα αγγλικα γωνριζει καποιος να μου πει
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Απριλίου/2017 ώρα 15:35
Ναι, χρειάζεσαι απαραίτητα και άδεια εργασίας για σεκιούριτι πλέον.
Επιστροφή στην κορυφή
Κωσταντινος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κωσταντινος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Απριλίου/2017 ώρα 22:55
Καλησπερα παιδια βγαζω χαρτι σεκιουριτη εχω ηδη χαρτι vip προσωποφυλακα με απλα λογια σωματοφυλακης ολοι ομως μου ζητανε το σεκιουριτη γ αυτο ξεκινησα και να το βγαζω ηθελα να ρωτησω το χαρτι vip τσαμπα το εβγαλα; Τσαμπα τα λεφτά;
Επιστροφή στην κορυφή
Θωμάς Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Θωμάς Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαρτίου/2017 ώρα 02:58
Καλησπέρα φίλε μου πως γίνεται να επικοινωνήσουμε εφόσων δεν σου είναι πρόβλημα;
Επιστροφή στην κορυφή
Bross Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Bross Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Νοεμβρίου/2016 ώρα 16:33
Φιλε μου δεν χρειζεται κανενα χαρτι για να δουλεψεις επισημα στην Ελλαδα προσωποφυλακας. Το μονο χαρτι που ζηταει ο νομος σε περιπτωση ελεγχου ειναι η γνωστη αδεια του ΚΕΜΕΑ. Ολα τα αλλα χαρτια και πιστοποιησεις, εκπαιδευσης κτλ ειναι για αποδειξεις στο ατομο που θες την ικανοτητα και το επιπεδο εκαιδευσης που εχεις.

Επιστροφή στην κορυφή
lokatzis Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Απενεργοποιημένος λογαριασμός

Μέλος από: 21/Μαρτίου/2016
  Παράθεση lokatzis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Μαΐου/2016 ώρα 16:11
Δεν γνωρίζετε κανένας;
Επιστροφή στην κορυφή
lokatzis Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Απενεργοποιημένος λογαριασμός

Μέλος από: 21/Μαρτίου/2016
  Παράθεση lokatzis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Μαΐου/2016 ώρα 19:48
Παιδια θα ήθελα να μάθω τη μαθήματα - ειδίκευσης κάνουν σε αυτές τις σχολες;
Μήπως πρέπει να είσαι γυμνασμένος;
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
Κατάσταση: Online
  Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Μαρτίου/2016 ώρα 21:11
Παιδιά αξίζει καμιά σχολή στην Ελλάδα ; Η κατευθείαν ESA στην Πολωνία ;
Μέχρι και τα Κορελκο κάνουν εκπαίδευση ελεύθερου σκοπευτή. Αξίζει να ασχοληθώ με εκπαίδευση στην Ελλάδα;
Επιστροφή στην κορυφή
European Security ac Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση European Security ac Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαρτίου/2016 ώρα 00:38
Θα ήθελα να ρωτήσω τον skorzenny otto εαν η συγκεκριμένη σχολή στη πολωνία ή γενικότερα αυτού του είδους οι σχολές ειναι όμοιες με τις σχολές στρατού-αστυνομίας. Παραδειγμα, φορατε χιτώνια και τζόκευ; Έχει αναφορές, παράταξη, υπηρεσίες (σκοπιες) ;
Συγνώμη αν ειναι ειναι χαζή ερώτηση, απλώς το έχω απορία.

Επιστροφή στην κορυφή
glock Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση glock Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Μαρτίου/2016 ώρα 20:58
Καλησπερα κυριοι, δεν ξερω αν ειναι το σωστο θεμα αλλα αν εχετε αποψη για καποια σχολεια-εκπαιδευσεις που γινονται εντος της Χωρας, αν εχουν καποια αξια στον Στρατο και στην Αστυνομια. Οχι για μοριοδοτηση αλλα οταν εισαι εντος του σωματος.
Επιστροφή στην κορυφή
SkorzenyOtto Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 03/Μαρτίου/2016
  Παράθεση SkorzenyOtto Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαρτίου/2016 ώρα 23:15
Αρχικά αποστάλθηκε από Mossad

Επισης φιλε μου θελω να σε ρωτησω σε ποιες χωρες ειναι πιθανον να σε στειλουν για δουλεια μετα το close protection, τι μισθοι κυμαινονται και αν το σχολειο το βγαζουν ολοι οι σπουδαστες. Αυτα και ς'ευχαριστω πολυ

Οπως ειπα και πιο πριν το που και αν βρεις δουλεια ειναι τι γνωριμιες εχεις και ποσο καλος εισαι. Γενικα οι μισθοι στο εξωτερικο παιζουν απο 3.000 και φτανουν μεχρι και 20.000 αμα τυχει να πας σε κανεναν πρωτοκλασατο τραγουδιστη η επιχειρηματια. Γενικα θα παιζουν μεσος ορος γυρω στα 4.000 το μηνα. Αλλα και παλι επαναλαμβανω κανεις δεν σου εγγυατε οτι θα βρεις δουλεια αμα πας. Απλως μπορει να κανεις καλη γνωριμια και σιγουρα εχεις ενα ισχυρο χαρτι στο χερι σου που οταν το βλεπει καποιος μετραει στο ματι. Και το σχολειο ειναι σχετικα ευκολο. Αρκει να ξες καλα αγγλικα και να καταλαβαινεις τι σου λενε.

Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123>