Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Διακοπή/ανάκληση απαλλαγής

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

manolis77 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 29/Οκτωβρίου/2014
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση manolis77 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Διακοπή/ανάκληση απαλλαγής
    Αποστολή: 29/Οκτωβρίου/2014 ώρα 22:55

Καλησπέρα σε όλους
Έχω πάρει απαλλαγή λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας όταν με είχαν καλέσει πριν από χρόνια να καταταγώ. Το πρόβλημα όμως έχει θεραπευτεί πια και θέλω να πάω στο στρατό. Τι πρέπει να κάνω; Περνάω πάλι από επιτροπή;
Δεν έχω συναντήσει κανέναν μέχρι σήμερα που να έχει διακόψει εθελοντικά την απαλλαγή του. Γνωρίζετε παρόμοιες περιπτώσεις;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Οκτωβρίου/2014 ώρα 23:55
Εϊχες πάρει 2 χρόνια προσωρινή και αργότερα οριστική απαλλαγή στράτευσης με Ι5;

Επιστροφή στην κορυφή
manolis77 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση manolis77 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Οκτωβρίου/2014 ώρα 00:01
Ναι, ακριβώς. Αυτή ήταν η διαδικασία.
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Οκτωβρίου/2014 ώρα 00:12
Πρέπει να μιλήσεις με την Επιτροπή Απαλλαγών που σου έδωσε τη γνωμάτευση-απαλλαγή για το αν μπορείς να κάνεις επανεξέταση και αλλαγή Σωματικής Ικανότητας.

Δεν θυμάμαι να είχε θέσει κάποιος αυτό το θέμα εδώ στο forum.
Επιστροφή στην κορυφή
manolis77 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση manolis77 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Οκτωβρίου/2014 ώρα 00:18
Οκ. Ευχαριστώ πολύ
Επιστροφή στην κορυφή
Θάνος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Θάνος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Μαρτίου/2020 ώρα 20:28
Καλησπέρα! Είχα πάρει απαλλαγή απ' τον στρατό για λόγους υγείας! Είμαι 27 χρονών, ήταν να παρουσιαστώ στα 18 μου μόνο που τότε εκκρεμούσαν πολλά και έτσι πήρα απαλλαγή. Θέλω να μου πει κάποιος πως μπορώ να ανακαλέσω την απαλλαγή αυτή και να μπω στις ειδικές δυνάμεις (Δυνάμεις καταδρομών), ειδικά τώρα που το έχει ανάγκη η πατρίδα μου. Όποιος μπορεί ας μου δώσει μια συμβουλή για το που πρέπει να απευθυνθώ για το συγκεκριμένο!
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.