Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 20>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: 575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)
    Αποστολή: 05/Μαΐου/2008 ώρα 03:17

Καλησπέρα,

ως πρώην Π/Ν της 256, πιστεύω και ελπίζω ότι οι Π/Ν δεν θα εξαιρεθούν ποτέ των Ε/Δ. Δυστυχώς ή ευτυχώς (ανάλογα με το από ποιά πλευρά το βλέπεις) είναι τα παιδιά που βγάζουν τα κάστανα από τη φωτιά, είτε πρόκειται για ορεινό αγώνα (ΚΕΟΑΧ), είτε πρόκειται για απόβαση στο νησί, είτε πρόκειται για αεραπόβαση (τα Huey είναι ακόμη εκεί αλήθεια;), είτε πρόκειται για αποστολές Έρευνας και Διάσωσης κάπου στη μέση του Αιγαίου, είτε επειδή αποκλείστηκαν κάποιοι ορειβάτες στον Όλυμπο.
Ακόμη και να συζητιέται κάτι τέτοιο λυπάμαι, είναι ντροπή.
Θαρσείν Χρή - παντού και πάντα.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Μαΐου/2008 ώρα 05:16
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΡΕ ΤΣΑΚΑΛΙΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!! ΜΠΑΙΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ 505 ΣΤΙΣ 13/5/08!! ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΟΣ! ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΗΛΩΣΑ ΠΕΖΟΝΑΥΤΗΣ ΔΕ ΜΕ ΧΑΛΑΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΗ ΦΟΥΡΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΜΑΜΑΤΑ ΜΕΣΑ! ΤΑ ΛΕΜΕ
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Μαΐου/2008 ώρα 23:18
Καλησπερα παιδια. Μολις εκοψα την αναβολη μου και μπαινω αυγουστο. Οι πεζοναυτες εχουν βγει απο τις ειδικες δυναμεις; Δεν ξερω που παρουσιαζομαι αλλα ακουω πως πλεον στελνουν πολυ κοσμο πεζοναυτες. Η εκπαιδευση πως ειναι εκει; Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
ΝΙΚΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΝΙΚΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2008 ώρα 16:59
Αρχικά αποστάλθηκε από Stef

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΡΕ ΤΣΑΚΑΛΙΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!! ΜΠΑΙΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ 505 ΣΤΙΣ 13/5/08!! ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΟΣ! ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΗΛΩΣΑ ΠΕΖΟΝΑΥΤΗΣ ΔΕ ΜΕ ΧΑΛΑΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΗ ΦΟΥΡΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΜΑΜΑΤΑ ΜΕΣΑ! ΤΑ ΛΕΜΕ
ΦΙΛΕ STEF ΑΠΟ ΠΟΙΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΙΣΑΙ; ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ 13/05/2008
Επιστροφή στην κορυφή
Legion Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 24/Ιανουαρίου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Legion Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2008 ώρα 19:07
ΖΗΤΩ ΤΟ 575 ΤΠΝ
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Επιστροφή στην κορυφή
mocuba1 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 26/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση mocuba1 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Οκτωβρίου/2008 ώρα 01:37
Αλλος ενας πεζοναυτης με την 305 εσσο μπαινω 11 νοεμβριου απο θεσσαλονικη, τελικα δεν παιρνουμε πρασινο μπερε... Ε παιδες; ξερετε για που φευγουμε μεταθεσεις μετα την βασικη εκπαιδευση, ; ;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Οκτωβρίου/2008 ώρα 16:22
Ρε παιδια οι πεζοναυτες μπορουν να κανουν 9 μηνες ετσι δεν ειναι;
Επιστροφή στην κορυφή
ΗΛΕΚΤΡΑ Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 04/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση ΗΛΕΚΤΡΑ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Οκτωβρίου/2008 ώρα 23:06
Αρχικά αποστάλθηκε από κων/νος

ρε παιδια οι πεζοναυτες μπορουν να κανουν 9 μηνες ετσι δεν ειναι;
για να μην ρωταμε συνεχεια τα ιδια καλο θα ηταν να διαβαζουμε πιο προσεκτικα...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Οκτωβρίου/2008 ώρα 00:51
Σορρυ δεν ειχα δει οτι ειχα παρει απαντηση ! Μου ηρθε το χαρτι και λεει οτι παρουσιαζομαι λαμια σωμα υλικου πολρμου. Πως μπορω να παω πεζοναυτες
;
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Οκτωβρίου/2008 ώρα 21:17
Θα το δηλώσεις όταν καταταχθείς...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Οκτωβρίου/2008 ώρα 00:59
Ευχαριστω πολυ! Και απο εκπαιδευση; ; περνας απο εκπαιδευση ειδικων δυναμεων;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Νοεμβρίου/2008 ώρα 05:59
Παιδια κ εμενα μου ηρθε για 505 βολο στης 10-11...
1ον ξερω πως δεν ανικη ποια στης ει. Δ. αλλα κανουν την ιδια εκπαιδευση
Τωρα κατη αλλο... εγω που δεν θελω να παω πεζοναυτης ξερει κανεις αν μπορω να παρω μεταταξει;
Γιατι τωρα ποια δεν ανικη στης ει. Δ. οπωτε δεν ειναι εθελοντικα οπως οι ει. Δ

Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Νοεμβρίου/2008 ώρα 20:20
Το 575 τ/πν πλέον έχει μεταφερθεί στο κετθ αυλώνα.
Επιστροφή στην κορυφή
kallitexnis Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Μέλος από: 23/Ιουνίου/2008
  Παράθεση kallitexnis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Νοεμβρίου/2008 ώρα 20:33
Αρχικά αποστάλθηκε από Nassos

Το 575 τ/πν πλέον έχει μεταφερθεί στο κετθ αυλώνα.
Έχει γίνει διακλαδική σχολή αξιωματικών στο ΚΕΤΘ Γι'αυτό μεταφέρθηκαν κάποιες μονάδες-σχηματισμοί στον Αυλώνα.
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Νοεμβρίου/2008 ώρα 21:48
Λογικό γιατί οι Πεζοναύτες έχουν και Ίλες Αρμάτων Leopard 1A5.
Επιστροφή στην κορυφή
kallitexnis Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Μέλος από: 23/Ιουνίου/2008
  Παράθεση kallitexnis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Νοεμβρίου/2008 ώρα 03:59
Αρχικά αποστάλθηκε από Nassos

Λογικό γιατί οι Πεζοναύτες έχουν και Ίλες Αρμάτων Leopard 1A5.
Είναι σχολή στην οποία αν δεν κάνω λάθος εκπαιδεύονται αξιωματικοί και υπαξ/κοί των ΤΘ του ΠΖ των Πεζοναυτών και του ΠΒ.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Νοεμβρίου/2008 ώρα 17:12
Καλησπέρα και απο εμένα! Την Τρίτη θα είμαι μέσα και εγώ! Καλή θητεία σε όλους μας, τα λέμε απο κοντά !
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Νοεμβρίου/2008 ώρα 18:30
Μαγκες,304 σειρα μολις τον αυγουστο μπηκα 505 ΤΠν βολος, ειχα ακουσει τα παντα, οτι εχουν βγει απο ειδικες δυναμεις και και και, ασχετα αν εφυγα δυστυχως, πηρα αναβολη γιατι ειχα λογο σοβαρο, θα εδινα τα παντα να μπω παλι εκει μεσα, περασα τα πεν κ πειρα το πρασινο μπερε, οποτε ειναι ακομα ειδικες δυναμεις οι πεζοναυτες, για περετερω, μπορω να ρωτησω, γιατι εχω πολλα φιλαρακια μεσα στο βολο και στο 505 και στο 521! Θαρσειν χρη!
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 20>