Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Φρουραρχείο Αθήνας

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Νίκος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νίκος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Φρουραρχείο Αθήνας
    Αποστολή: 04/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 16:55
Καλησπέρα! Διαμένω Γλυφάδα. Γνωρίζει κάποιος σε ποιο φρουραρχείο ανήκω;
Επιστροφή στην κορυφή
spiros1jko Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 15/Δεκεμβρίου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση spiros1jko Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 11:01
Πηρα τηλεφωνω στα παραπανω που ειχε δωσει το μελος Nassos και μου ειπαν να παω στο 700ΣΕ στην δραπετσωνα πειραια καθως δεν ανηκω στις αθηνων.
Επιστροφή στην κορυφή
marioscs Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 29/Απριλίου/2019
  Παράθεση marioscs Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2019 ώρα 17:47
Καλησπέρα,

Διαμένω στην Αθήνα και θέλω να κάνω τη διαδικασία αναβολής μέσω φρουραρχείου. Το χαρτί της κατάταξης λεει ότι είμαι γραμμένος στα μητρώα Αττικής αλλά στα στοιχεία διαμονής λέει Κρήτη όπου διέμενα παλιοτερα. Θα εχω πρόβλημα λέτε αν πάω στο Φρουραρχείο Αθήνών; Θα πάρω και αύριο τηλέφωνο να ρωτήσω αλλά δεν ξέρω αν θα το σηκώσουν. Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Jay27 Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 20/Οκτωβρίου/2018
  Παράθεση Jay27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2019 ώρα 21:15
Παιδιά γεια σας. Όσοι κατοικούν Βόρεια Προάστια υπάγονται στο Φρουραρχείο Αθηνών μεσογείων 96; Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
marioscs Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 29/Απριλίου/2019
  Παράθεση marioscs Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαΐου/2019 ώρα 09:14
Αρχικά αποστάλθηκε από marioscs

Καλησπέρα,

Διαμένω στην Αθήνα και θέλω να κάνω τη διαδικασία αναβολής μέσω φρουραρχείου. Το χαρτί της κατάταξης λεει ότι είμαι γραμμένος στα μητρώα Αττικής αλλά στα στοιχεία διαμονής λέει Κρήτη όπου διέμενα παλιοτερα. Θα εχω πρόβλημα λέτε αν πάω στο Φρουραρχείο Αθήνών; Θα πάρω και αύριο τηλέφωνο να ρωτήσω αλλά δεν ξέρω αν θα το σηκώσουν. Ευχαριστώ.

Τελικά με μία επίσκεψη στη στρατολογία άλλαξα τα στοιχεία διαμονής. Απαιτείται να έχετε κάτι μαζί σας που να αποδεικνύει την νέα σας διεύθυνση πχ λογαριασμό στο όνομα σας, φορολογική δήλωση, αποδεικτικό απο δήμο κτλ. Δεν είμαι σίγουρος αν θα είχα θέμα στο φρουραρχείο αλλά με τα χρονικά περιθωρια να στενεύουν και τις τεράστιες ουρές δεν ήθελα να το ρισκάρω.
Επιστροφή στην κορυφή
Νοnos911 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νοnos911 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2020 ώρα 11:12
Από παλαιό Φάληρο μου είπαν να παραλάβω το χαρτί από το φρουραρχείο για τα έξοδα μετακίνησης στην κατεχάκη μια εβδομάδα πριν παρουσιαστώ (όχι νωρίτερα) 7.30-2.00.
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  12
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.