Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Εταιρίες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 5678>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
LoneWolf_24 Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 05/Απριλίου/2013
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση LoneWolf_24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Εταιρίες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας
    Αποστολή: 05/Ιουλίου/2018 ώρα 18:38
Παλι καλα εδω που είμαι μου τα παρεχουν ολα δηλαδη.
Επιστροφή στην κορυφή
Chris lok Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 12/Απριλίου/2017
  Παράθεση Chris lok Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2018 ώρα 18:38
Κανεις αυτο το επαγγελμα?
Επιστροφή στην κορυφή
LoneWolf_24 Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση LoneWolf_24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2018 ώρα 19:00
Όχι καμία σχέση. Δε θέλω να ξεφεύγουμε απο το θεμα. Αμερικανικη Αεροπορία είμαι, εδω μας παρέχουν ότι μπορείς να φανταστείς.
Επιστροφή στην κορυφή
Chris lok Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση Chris lok Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2018 ώρα 19:03
Ε λογικο μου ακουγεται. Ειναι αμερικα εκει
Επιστροφή στην κορυφή
LoneWolf_24 Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση LoneWolf_24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2018 ώρα 19:06
’στο φιλε. ’λλος πλανήτης.
Επιστροφή στην κορυφή
Chris lok Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση Chris lok Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2018 ώρα 19:16
Μια τελευταια ερωτηση μονο. Ησουν κατοικος αμερικης και μπηκες?
Επιστροφή στην κορυφή
LoneWolf_24 Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση LoneWolf_24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2018 ώρα 19:19
http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=4152&PN=7
Επιστροφή στην κορυφή
Chris lok Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση Chris lok Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2018 ώρα 19:22
Οπ. Ουτε που το ειχα προσεξει. Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
LoneWolf_24 Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση LoneWolf_24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2018 ώρα 19:54
Τιποτα φιλε μου. Αν έχεις αποριες πες μου εκει.
Επιστροφή στην κορυφή
δημητρης98 Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 14/Αυγούστου/2017
  Παράθεση δημητρης98 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουλίου/2018 ώρα 11:07
Αρχικά αποστάλθηκε από eidikos

Είναι μια από τις αξιόπιστες Εταιρείες του χώρου αλλά δεν υπάρχει εξέλιξη. Μόνο σαν μέλος.

τι εννοεις δεν υπαρχει εξελιξη;
Επιστροφή στην κορυφή
Chris lok Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση Chris lok Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουλίου/2018 ώρα 19:51
Επειδη ξεχασα να απαντησω στον eidiko. Μπορεις να γινεις και team leader στην συγκεκριμενη εταιρια. Τουλαχιστον εγω οταν ειχα παει αυτο μου ειχαν πει.
Επιστροφή στην κορυφή
δημητρης98 Δες τη Λίστα

Μέλος από: 14/Αυγούστου/2017
  Παράθεση δημητρης98 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουλίου/2018 ώρα 23:18
Σαν team leader τι κανεις?
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουλίου/2018 ώρα 15:20
Αρχικά αποστάλθηκε από δημητρης98

Σαν team leader τι κανεις;

Ενημερώνεις είς την Αγγλικήν γλώσσα όλο το πλήρωμά του πλοίου σε σεμιναριακό επίπεδο γιά τα καθήκοντά τους σε περίπτωση πειρατείας. Τους βάζει στο καπνιστήριο βίντεο να δουν και κάνει τις σημειώσεις επ'αυτού.
Επιπροσθέτως είναι ο πρώτος ο οποίος μαζί με τον safety ανθυποπλοίαρχο "εξερευνά" το πλοίο, όπου ο δεύτερος του υποδεικνύει το citadel χώρο.
Σε περίπτωση πειρατείας αλλά και προ αυτής σε επίπεδο πρόληψής, οργανώνει το σχέδιο καταστολής των πειρατών, και δίνει το αρχικό πρόσταγμα γιά ρίψη πυρών αν και εφόσον χρειαστούν, ενώ οργανώνει τις βάρδιες στη γέφυρα των υπολοίπων υφισταμένων του Security, αυτό που λέγαμε στο στρατό "βγάζει υπηρεσίες".
Επιστροφή στην κορυφή
billy Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση billy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 22:57
Καλημερα! Υπαρχει καποιος καταλογος με αυτες τις εταιριες στον ελλαδικο χωρο;

Επιστροφή στην κορυφή
CQC Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση CQC Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Οκτωβρίου/2018 ώρα 12:31
Καλησπέρα κ από μένα. Ειναι η DIaplus η Triaena η Sea guardian , η Nautilus , η Sapu κτλπ
Επιστροφή στην κορυφή
Μάνος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μάνος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 17:50
Καλησπέρα έχω μιλήσει με πολλά παιδιά που έχουν πάει ένοπλοι φρουροί πλοίων και τα πράγματα σήμερα είναι τραγικά στις αμοιβές που έχουν πέσει στα 1.000 με 1.200 ευρώ το μήνα στο πρώτο ταξίδι. Μόνο ο αρχηγός της ομάδας είναι Έλληνας, όλοι οι υπόλοιποι είναι Ινδοί ένοπλοι φρουροί πλοίων. Τα έξοδα για να πάει κάποιος είναι το ελάχιστο 800 ευρώ περίπου, τα οποία τα καλύβεις απο την τσέπη σου.(Ναυτικό φυλλάδιο, διαβατήριο, ιατρικές εξετάσεις, κ. Α.).

Η μοναδική ασφάλιση που έχεις είναι σε περίπτωση ατυχήματος ή και ασθενείας με ιδιωτική ασφαλιστική εταιρία. Δεν σε προσλαμβάνουν σαν υπάλληλο αλλά δουλεύεις σαν ανεξάρτητος συνεργάτης. Με λίγα λόγια είσαι ελεύθερος επαγγελματίας. Στο καράβι πας σαν φιλοξενούμενος που σημαίνει ότι και να σου τύχει κανείς δεν φέρει καμία ευθύνη. Οι συνθήκες όταν δεν είσαι πάνω στο καράβι είναι άθλιες, μπορεί να μένεις σε καίκια ή κοντεινερς μέχρια να περιμένεις να ρθει το επόμενο καράβι να σε πάρει.

Ένας φίλος μου πρώην αξιωματικός που πήγε και συνεχίζει να πάει όταν τον ρώτησα πως είναι οι συνθήκες στα κοντεινερς μου απάντησε ότι το 90 τοις έκατο που πήγε αρρώστησε, όταν τον ρώτησα απο τι; Δεν μου απάντησε. Οι συνθήκες σε αυτα τα κράτοι είναι τριτοκοσμικές. Πας για 2 ή 3 μήνες στο πρώτο συμβόλαιο και αν τα δηλώσεις εφορία και εγγραφείς και στο ΤΕΒΕ όπως πρέπει κανονικά σας ελεύθερος επαγγελματίας (Αυτό σημαίνει συμβόλαιο - σύμβαση ανεξάρτητης συνεργασίας) ... Τ

ότε τα καθαρά λεφτά που σου μένουν δεν είναι πάνω από 300 με 400 ευρώ το μήνα για 3 μήνες. Ακούγετε απίστευτο αλλά μπορείτε να το υπολογίσετε και μόνοι σας.
Επιστροφή στην κορυφή
Αποστόλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Αποστόλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 23:33
σε εταιρείες δεν ανήκει το προσωπικό πως γίνεται να είναι σαν ελεύθεροι επαγγελματίες?
Επιστροφή στην κορυφή
Κώστας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κώστας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 12:00
Τα χρήματα στους ένοπλους φρουρούς πλοίων σήμερα είναι πολύ λίγα στα 1.000 με 1200 ευρώ περίπου το μήνα τα πρώτα ταξίδια. Δεν έχεις καμία κρατική ασφάλεια. Ούτε ΙΚΑ ούτε ΝΑΤ. Δεν είσαι υπάλληλος καμίας εταιρίας!

1). Υπογράφεις συμβόλαιο σύμβασης παροχής ανεξάρτητων υπηρεσιών.
2). Πρέπει να κάνεις έναρξη επαγγέλματος στην εφορία σαν ελεύθερος επαγγελματίας.
3). Πρέπει να εγγραφείς στο ΤΕΒΕ και να πληρώνεις ο ίδιος την ασφάλεια σου.
5) Πρέπει να δηλώσεις στο τέλος της χρονιάς όλα τα έσοδα που έλαβες.
6). Η πηγή εσόδων είναι από επαγγελματίκή - επιχειρηματική δραστηριότητα (σύμβαση παροχής ανεξάρτητων υπηρεσιών) ενδοκοινοτική συναλλαγή μέσω αλλοδαπής εταιρίας στο εξωτερικό της ΕΕ.
7). Τα χρήματα που λαμβάνεις είναι μέσω τραπεζικού εμβάσματος από χώρα της Ευρωπαικής Ένωσης.(Τα οποία φαίνονται στο κράτος ότι τα λαμβάνεις).
8). Τα χρήματα που λαμβάνεις πιθανότατα να περνιούνται αυτόματα στο V.I.E.S. Κατά την πληρωμή σου.To V.I.E.S. Είναι το Ευρωπαικό συστημα ανταλλαγής πληροφοριών συνδεδεμένο με όλες τις Εφορίες της Ευρωπαικής Ένωσης που είναι μέσα και η Ελλάδα το οποίο είναι online. Με αυτό το τρόπο οι εφορίες ελένχουν όλες τις συναλλαγές που γίνονται εντος ΕΕ.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 5678>