Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 4>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Σωτηρης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Σωτηρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Σχολή Πυροσβεστών - Γενικές Πληροφορίες
    Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2019 ώρα 19:49
Αρχικά αποστάλθηκε από Γιωργος

Θέλω να μου λύσετε ορισμένες απορίες.1 στην διάρκεια της φοίτησης στη σχολή επιτρέπεται έξοδος δηλαδη ο νέος μπορεί να γυρίσει για το παρασκευοσαββατοκυριακο στον τοπο του...2 η πρακτικη το καλοκαίρι είναι στον τοπο διαμονής σου και 3 μόνο αν έχεις βισμα διορίζεσαι στον τοπο διαμονής σου; Ευχαριστώ πολυ

1. Ναι φιλε μου τεταρτη απογευμα μεχρι βραδυ και παρασκευη μεσημερι μεχρι κυριακη βραδυ.
2. Ναι αμα το δηλωσεις και στο τοπο σου υπαρχει πυροσβεστικο κλιμακιο.
3. Οταν τελειωσει η σχολη νομιζω πηγαινεις 6 μηνες αθηνα και μετα περνεις μεταθεση (λογικα οχι στο τοπο σου εκτος αν μενεις σε νησι). Συμβουλη μου ειναι να πας για 5 χρονια σε ενα νησι και μετα αφου μαζεψεις αρκετα μορια να πας για παντα στο τοπο συμφεροντων σου..
Επιστροφή στην κορυφή
Γιωργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιωργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Οκτωβρίου/2019 ώρα 15:27
Θέλω να μου λύσετε ορισμένες απορίες.1 στην διάρκεια της φοίτησης στη σχολή επιτρέπεται έξοδος δηλαδη ο νέος μπορεί να γυρίσει για το παρασκευοσαββατοκυριακο στον τοπο του...2 η πρακτικη το καλοκαίρι είναι στον τοπο διαμονής σου και 3 μόνο αν έχεις βισμα διορίζεσαι στον τοπο διαμονής σου; Ευχαριστώ πολυ
Επιστροφή στην κορυφή
o_taxydromos Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 04/Μαΐου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση o_taxydromos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Αυγούστου/2019 ώρα 14:44

συγχαρητηρια σε οσους περασασν αλλα και σε αυτους που εμειναν εκτος για την προσπαθεια τους
εχω κανει μια ομαδα στο fb να μαζευτουμε (δεν ειμαστε και πολλοι) για να γνωριστουμε
https://www.facebook.com/groups/386029285436929/
Επιστροφή στην κορυφή
Douis45 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 30/Απριλίου/2019
  Παράθεση Douis45 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2019 ώρα 13:54
Γεια στην ομάδα
Μόλις έμαθα ότι πέρασα στην σχολή πυροσβεστών.
Για αυτό θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για την σχολή.
1) Η σχολή είναι δύσκολη και αυστηρή
2) οι συνθήκες μέσα στην σχολή είναι καλές ή ισχύουν κάποια δημοσιεύματα π κυκλοφορούν στο ίντερνετ
3) με την πρακτική τα καλοκαίρια τι παιζει?
4) μετά την αποφοίτησή π τοποθετούμασται
ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Επιστροφή στην κορυφή
Douis45 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 30/Απριλίου/2019
  Παράθεση Douis45 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιουλίου/2019 ώρα 13:06
Γειά σας παιδιά

Ήθελα να ρωτήσω μόλις τελειώσει κάνεις την σχολή πυροσβεστών που τοποθετείται... ;

Επιστροφή στην κορυφή
φανης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση φανης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 23:05

(ΥΓ) (ΤΑ) (ΠΑ) τι σημαίνουν αυτά στην πυροσβεστική

Επιστροφή στην κορυφή
Babastroumf Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2018
  Παράθεση Babastroumf Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 15:39
Δεν έχουμε μπει ακόμα φίλε κ ούτε μας έχουν πει πότε ακόμα, αρχές Οκτωβρίου μάλλον θα μπούμε ομως
Επιστροφή στην κορυφή
Αντωνης2018 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 10/Απριλίου/2018
  Παράθεση Αντωνης2018 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 14:25
Μα το ειπε στο policenet
Πειθαρχεία ευπραξιας μήτηρ
Επιστροφή στην κορυφή
marsupilami Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 26/Σεπτεμβρίου/2015
  Παράθεση marsupilami Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 13:27
Αρχικά αποστάλθηκε από Αντωνης2018

Μπαμπαστριθμφ πως ειναι η πρωτη μερα στην πυροσβεστική ακαδημια

Δεν νομιζω πως εχουν μπει ακομη
Επιστροφή στην κορυφή
Αντωνης2018 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 10/Απριλίου/2018
  Παράθεση Αντωνης2018 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 11:44
Μπαμπαστριθμφ πως ειναι η πρωτη μερα στην πυροσβεστική ακαδημια
Πειθαρχεία ευπραξιας μήτηρ
Επιστροφή στην κορυφή
TZITZIKAKOS Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 10/Σεπτεμβρίου/2012
  Παράθεση TZITZIKAKOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιουλίου/2018 ώρα 17:11
Αρχικά αποστάλθηκε από g123456vb12039415

Γεια σας, θα ήθελα να θέσω ένα προσωπικό μου δίλημμα και θα ήθελα αν μπορούσατε να με διευκολύνετε λύνοντας μου ορισμένες απορίες.(Ελπίζω να εχω επιλέξει το κατάλληλο θέμα γιατί δεν έβρισκα κάποιο άλλο στο forum). Τον Σεπτέμβρη θα πάω 2α λυκείου και από την 1η σκεφτόμουν για αστυφυλάκων και σαν δεύτερη επιλογή την ακαδημία της πυροσβεστικής. Ωστόσο, τις τελευταίες μέρες έχοντας αναζητήσει περισσοότερες πληροφορίες για την ακαδημία νιώθω πως κλίνω προς τα εκεί. Θα ήθελα και την δική σας γνώμη, όσων δηλαδή φοιτούν ή έχουν φοιτήσει στη σχολή πυροσβεστικής για την ζωή και της συνθήκες. Επιπλέον, θα συνιστουσατε την προαναφερθείσα σχολή σε μια κοπέλα; Τέλος, η σχολή διαρκεί 3 χρόνια και ο 1 χρόνος είναι η πρακτική; Ελπιζω να δεις κάποιος το μήνυμα μου και να μου σπαντησει. Ευχαριστώ πολύ, εκ των προτέρων...
έχεις χρόνια να το σκεφτείς καλύτερα ακόμη και να αποφασίσεις εσύ τι σου αρέσει περισσότερο
Επιστροφή στην κορυφή
g123456vb12039415 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 08/Ιουλίου/2018
  Παράθεση g123456vb12039415 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουλίου/2018 ώρα 02:13
Γεια σας, θα ήθελα να θέσω ένα προσωπικό μου δίλημμα και θα ήθελα αν μπορούσατε να με διευκολύνετε λύνοντας μου ορισμένες απορίες.( Ελπίζω να εχω επιλέξει το κατάλληλο θέμα γιατί δεν έβρισκα κάποιο άλλο στο forum). Τον Σεπτέμβρη θα πάω 2α λυκείου και από την 1η σκεφτόμουν για αστυφυλάκων και σαν δεύτερη επιλογή την ακαδημία της πυροσβεστικής. Ωστόσο, τις τελευταίες μέρες έχοντας αναζητήσει περισσοότερες πληροφορίες για την ακαδημία νιώθω πως κλίνω προς τα εκεί. Θα ήθελα και την δική σας γνώμη, όσων δηλαδή φοιτούν ή έχουν φοιτήσει στη σχολή πυροσβεστικής για την ζωή και της συνθήκες. Επιπλέον, θα συνιστουσατε την προαναφερθείσα σχολή σε μια κοπέλα; Τέλος, η σχολή διαρκεί 3 χρόνια και ο 1 χρόνος είναι η πρακτική; Ελπιζω να δεις κάποιος το μήνυμα μου και να μου σπαντησει. Ευχαριστώ πολύ , εκ των προτέρων...
Επιστροφή στην κορυφή
Γιωργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιωργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Αυγούστου/2017 ώρα 13:50
Συγχαρητηρια παιδια και γω περασα στη Σχολη Πυροσβεστων... Μηπως ξερει κανεις ποσα λεφτα θα παιρνουμε το μηνα;
Επιστροφή στην κορυφή
Γιάννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιάννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Αυγούστου/2017 ώρα 01:32
Συγχαρητηρια για την επιτυχια ! Σου παν ποτε θα παμε πτολεμαιδα περιπου
Επιστροφή στην κορυφή
Tasos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Tasos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2017 ώρα 22:41
Παιδιά καλησπέρα! Ειμαι επιτυχών και εγω στην σχολή! Έχοντας εκπληρώσει τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις μου είπαν στην γραμματεία της σχολής οτι λογικά θα πάρω άδεια το περισσότερο διάστημα! Απο 15 Σεπτέμβρη θα μας έρθει ατομική ειδοποίηση μέσω ΕΛΤΑ με λεπτομέρειες για ρουχισμό και προσωπικά είδη! Μπορούμε να έχουμε αυτοκίνητο για όποιον ενδιαφέρεται! Και σεγενικες γραμμές δεν θα ισχύσει οτι πέρυσι διότι πέρυσι δεν ήταν έτοιμη η σχολή! Φετος ενδέχεται να φιλοξενηθούμε στην ακαδημία στην Κηφισιά και μετα να παμε πάνω! Όλα αυτά απο επικοινωνία με την γραμματεία!
Επιστροφή στην κορυφή
Γιάννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιάννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2017 ώρα 17:39
Θοδωρη συγχαρητηρια επισης... Αρα και μεις θα μπουμε ιανουαριο... Και οταν θα ειμαστε αυλωνα στη μηχανοδηγηση θα χουμ εξοδους ετσι?
Επιστροφή στην κορυφή
Θοδωρής Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Θοδωρής Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2017 ώρα 22:23
Καλησπέρα Γιάννη και συγχαρητήρια. Πέρασα και εγώ φέτος. Από φίλο που πέρασε πέρσυ μου είπε ότι έχει 20 μέρες περίπου βασική στρατιωτική εκπαίδευση και έπειτα 6 εβδομάδες μηχανοδήγηση ή 3 αν κατέχεις πολιτική άδεια οδήγησης. Όλα αυτά Αυλώνα.
Επιστροφή στην κορυφή
Γιαννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιαννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Αυγούστου/2017 ώρα 03:03
Παιδια περασα πυροσβεστων... η βασικη στρατιωτικη εκπαιδευση για ποσο καιρο θα διαρκεσει και θα ναι αυλωνα ;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 4>