Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 293031
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Panos Lamia Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 22/Οκτωβρίου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Panos Lamia Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)
    Αποστολή: 10/Νοεμβρίου/2018 ώρα 15:46
Οποτε φιλε δεν εχεις γινει δεκτος
Επιστροφή στην κορυφή
Panosk25 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Panosk25 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2018 ώρα 15:54
Γεια σας ηταν να μπω προτακτος με Στ Εσσο 2018 (Νοεμβριου) αλλα τελικα με πηραν τηλεφωνω και μου ειπαν πως τελικα δεν θα μπω και εδω ειναι το ερωτημα θα με βαλουν αυτοματα στην Α εσσο 2019 (ιανουαριου) η πρεπει να ξανακανω τα χαρτια για εθελοντης...
Ευχαριστω εκ τον προτερων...
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2018 ώρα 18:07
Αυτομάτως σε βάζουν στην αμέσως επόμενη ΕΣΣΟ.
Επιστροφή στην κορυφή
Panosk25 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Panosk25 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Νοεμβρίου/2018 ώρα 20:16
Σε ευχαριστω πολυ
Επιστροφή στην κορυφή
Lazaros Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Lazaros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 16:43
Αδερφέ πάνε ξανά δήλωσε όσο προλαβαίνεις. εμενα μου είπαν από την στρατολογία να ξανά δηλώσω γιατί και εγώ προτακτος είμαι και δεν πήραν και εμένα τον Νοέμβριο. Πηγα ξανά δήλωσα και περιμένω.
Επιστροφή στην κορυφή
Γιάννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιάννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 05:38
Και εγώ για Νοέμβρη ήμουν αλλά δεν με πήραν πήγα στο Ρουφ εκανα ξανά αίτηση και περιμένω για Ιανουάριο το θέμα εξναι πώς το site για την κατατακα δεν είναι έμπιστο και πριν μου έλεγες ότι θα μπω Νοεμβρη αλλά τελικά έλεγε ότι νάνε, ξέρει μήπως κανείς αν γίνεται να μαθω
Επιστροφή στην κορυφή
Manos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Manos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 19:01
Φιλε εμενα μου ελεγε "Είστε υπόχρεος κατάταξης με τη 2018 ΣΤ΄ ΕΣΣΟ (Νοέμβριος) , πλην όμως δεν έχουν οριστικοποιηθεί ακόμα ο ακριβής τόπος και ημερομηνία που πρέπει να παρουσιαστείτε. " αλλα χαρτι δεν μου ηρθε ποτε. Τωρα μου λεει παλι το ιδιο αλλα για ιανουαριο, δεν το βλεπω να με περνουν...
Επιστροφή στην κορυφή
Νεκταριος Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 04/Ιουνίου/2018
  Παράθεση Νεκταριος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαρτίου/2019 ώρα 14:47
Καλησπερα στο forum. Σε 2 μηνες γινομαι 18 (τα κλεινω) και σκεφτομαι να παω Στρατολογια να δηλωσω να καταταχθω με την επομενη ΕΣΣΟ, (αν δεν μου εχει ερθει χαρτι). Ποσο πιθανον ειναι να με βαλουν στην επομενη ΕΣΣΟ αφου το δηλωσω; Ιουνιο θα παω, οποτε Ιουλιο εχω πιθανοτητες;
Επιστροφή στην κορυφή
FN Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση FN Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαρτίου/2019 ώρα 15:00
Μονο αν σε παρουν τον Αυγουστο, ο ΣΞ εχει πλεον 4 ΕΣΣΟ [φεβρουαριου, μαιου, αυγουστου και νοεμβριου], οποτε οπως καταλαβαινεις πας αρχες ιουνιου η οποτε θες μεσα στον ιουνιο στην στρατολογια και με την ταυτοτητα σου θα φτιαξεις τα χαρτια που θα σου δωσουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Νεκταριος Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 04/Ιουνίου/2018
  Παράθεση Νεκταριος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαρτίου/2019 ώρα 01:53
Ευχαριστω για την απαντηση σου FN. Πιστευω πως θα εχω πιθανοτητες αν δεν εχει ερθει το χαρτι ενδιαμεσα ιουνιο.
Επιστροφή στην κορυφή
Νεκταριος Κ Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 22/Μαρτίου/2019
  Παράθεση Νεκταριος Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαΐου/2019 ώρα 15:55
Καλησπερα. Σε εναν μηνα θα παω Στρατολογια να δηλωσω προτακτος, δηλαδη αιτηση να μπω με την επομενη ΕΣΣΟ, νωριτερα, πριν ερθει το χαρτι. Εχω πιθανοτητες να μπω Νοεμβριο;
Α επισης, λιγο γελοια ερωτηση, θα τους πω πως απλα θελω να καμω αιτηση για να καταταχθω με την επομενη ΕΣΣΟ, η απλα οτι θελω να δηλωσω προτακτος, απλα μονος θα παω (ενηλικιωνομαι) Ευχαριστω εκ των προταιρων!
Επιστροφή στην κορυφή
Ashen Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 28/Δεκεμβρίου/2018
  Παράθεση Ashen Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαΐου/2019 ώρα 18:01
Δεν θυμάμαι ακριβώς, αλλά νομίζω υπάρχει ειδική αίτηση για εθελοντική κατάταξη, αλλά επειδή δεν είμαι σίγουρος το λέω με επιφύλαξη.

Όπως και να έχει εσύ να τους ενημερώσεις για την κατάσταση, ότι δηλαδή μόλις έκλεισες τα 18 και θες να καταταγείς άμεσα και θα σε καθοδηγήσουν αυτοί.

Λογικά θα σε βάλουν πριν τον Νοέμβρη, μάλλον για Αύγουστο σε βλέπω (που είναι πολύ πολύ καλύτερα κατά την γνώμη μου, θα φας λίγο ζέστη που μπορεί να είναι αγγούρι με τις πρόβες για την παρέλαση, αλλά Μαιο θα έχεις τελειώσει και θα έχεις όλο το καλοκαίρι του 2020 δικό σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Νεκταριος Κ Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Νεκταριος Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαΐου/2019 ώρα 16:49
Σε ευχαριστω πολυ φιλε να σαι καλα. Ελπιζω να με βαλουν Αυγουστο μια χαρα μηνας ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή
Ashen Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Παράθεση Ashen Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαΐου/2019 ώρα 17:53
Αν δεν κάνω λάθος μπορείς να το δηλώσεις κιόλας ότι θες να μπεις Αύγουστο στην στρατολογική σου υπηρεσία.
Επιστροφή στην κορυφή
Μαρία Αγγελίκη Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μαρία Αγγελίκη Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2019 ώρα 02:12
Καλησπέρα είμαι κοπέλα είμαι 19 χρόνων θα ήθελα να μπω εθελοντικά στο στρατό και ήθελα να ρωτήσω τι προϋποθέσεις θέλει είμαι 19 ετών
Επιστροφή στην κορυφή
Ashen Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Παράθεση Ashen Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2019 ώρα 16:02
Για γυναίκες η μόνη επιλογή είναι μέσω πανελληνίων εξετάσεων για εισαγωγή σε στρατιωτικές σχολές.

Επιστροφή στην κορυφή
Νεκταριος Κ Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Νεκταριος Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2019 ώρα 16:45
Ναι εννοειται αυτο θα τους πω, με την ΕΣΣΟ του Αυγουστου.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 293031
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.