Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Πως μπορώ να γίνω λογιστής σε καράβι;

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Τ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Τ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Πως μπορώ να γίνω λογιστής σε καράβι;
    Αποστολή: 13/Αυγούστου/2011 ώρα 22:30
Σας παρακαλω θελω βοηθεια. λοιπον εχω τελειωσει πρωτη λυκειου σε ενιαιο λυκειο κ σκευτομαι να παω επαλ. ο λογοσ... ξερω οτι αν παρω το χαρτι απο εκει οικονομικών και διοικητικών υπηρεσιών μπορω να μπω κατευθειαν σαν λογιστης στο καραβι... αληθευει... ;

Επιστροφή στην κορυφή
Pallas Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 29/Ιουλίου/2011
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Pallas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2011 ώρα 08:32
Αρχικά αποστάλθηκε από Τ

Σας παρακαλω θελω βοηθεια. Λοιπον εχω τελειωσει πρωτη λυκειου σε ενιαιο λυκειο κ σκευτομαι να παω επαλ. Ο λογοσ... Ξερω οτι αν παρω το χαρτι απο εκει οικονομικών και διοικητικών υπηρεσιών μπορω να μπω κατευθειαν σαν λογιστης στο καραβι... Αληθευει... ;

Κι εγω επαλ τελειωσα απο τομεα Οικονομικων και Διοικητικων Υπηρεσιων. Μπορεις να πας ή μονο για λογιστης ή μονο εμπορικο ναυτικο αλλα οχι ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ λογιστης σε καραβι. Βασικα απο το επαλ θα παρεις πτυχιο β' λογιστη και για να πας λογιστης στο καραβι (Οικονομικος Αξιωματικος δηλαδη) πρεπει να δωσεις καποιες εξετασεις του Υπουργειου και να εχεις και lower. Βασικα αυτο μπορεις να το κανεις κι απο γενικο λυκειο πιστευω. Αλλα εχω ακουσει χρειαζεται και καποια εκπαιδευση κι οτι ειναι πολυ ψυχοφθορο επαγγελμα. Αμα κανεις λιγο λογιστικη θα καταλαβεις

Ριξε μια ματια εδω!
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 06:04
Να κανω μια ερωτηση εχω τελειωσει ΤΕΙ λογιστικης και θελω να μπω λογιστης στα καραβια υπαρχει σχολη στο πειραια για αυτο μου εχουν πει και αν ναι που ακριβως ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Μέλος από: 01/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 16:57
Αρχικά αποστάλθηκε από

Να κανω μια ερωτηση εχω τελειωσει ΤΕΙ λογιστικης και θελω να μπω λογιστης στα καραβια υπαρχει σχολη στο πειραια για αυτο μου εχουν πει και αν ναι που ακριβως ευχαριστω

πρεπει να πας στα κεσεν, κεντρα επιμορφωσης στελεχων εμπορικου ναυτικου... Πριν ομως θα πρεπει να εχεις βγαλει ναυτικο φυλλαδιο, πτυχιο σωσιστων και πυροσβεστικων μεσω και πτυχιο RO-RO/PASSENGERS SHIPS
AIMA TIMH ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
guest Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση guest Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2020 ώρα 15:39
Ειμαι φοιτητρια στην ασοεε στην διοίκηση επιχειρήσεων και εχω κανει σεμιναριο σχετικα με το ναυτιλιακο μανατζμεντ και θελω να μπω λογιστης στο καραβι τι πρεπει να κανω και ποιος ειναι περιπου ο μισθος σαν δοκιμος;
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
  Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2020 ώρα 22:58
Καταρχάς πρέπει να δώσεις τα μαθήματα που γίνονται στο Υπουργείο Εμπορικής ναυτιλίας που είναι 4 (; ) μαθήματα αν δεν κάνω λάθος να γράψεις στις εξετάσεις επιτυχώς (οι εξετάσεις γίνονται κάθε δύο χρόνια ρώτα στο υπουργείο). Μετά να βγάλεις τα λεγόμενα σωστικά/πυροσβεστικά στην ΑΕΝ για να εκδώσεις το ναυτικό φυλλάδιο και φυσικά να βρείς εταιρεία να σε μπαρκάρει σαν οικονομικό αξιωματικό. Οι μισθοδοσίες αναγράφονται πιο κάτω στην σελίδα που σου παραθέτω και είναι ανά είδος πλοίου.

https://www.psoaen.gr/category/misthodosia/
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.