Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Εμπορικό Ναυτικό: Εισαγωγή μέσω ΕΠΑΛ

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
family Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 10/Αυγούστου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση family Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Εμπορικό Ναυτικό: Εισαγωγή μέσω ΕΠΑΛ
    Αποστολή: 10/Αυγούστου/2018 ώρα 13:26
Γεια σας.
Έχω υποβάλλει την αίτησή μου στην ΑΕΝ για την εισαγωγή με απολυτήριο (Δεύτερη Κατηγορία). Είμαι απόφοιτος ΕΠΑΛ, τομέα Μηχανολογίας, Τρίτεκνος και τα μόριά μου είναι 21200. Πρώτη προτίμηση έχω δηλώσει πλοίαρχος. Πόσες πιθανότητες λέτε να έχω; Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Αυγούστου/2018 ώρα 00:00
Αρχικά αποστάλθηκε από family

Γεια σας.
Έχω υποβάλλει την αίτησή μου στην ΑΕΝ για την εισαγωγή με απολυτήριο (Δεύτερη Κατηγορία). Είμαι απόφοιτος ΕΠΑΛ, τομέα Μηχανολογίας, Τρίτεκνος και τα μόριά μου είναι 21200. Πρώτη προτίμηση έχω δηλώσει πλοίαρχος. Πόσες πιθανότητες λέτε να έχω; Ευχαριστώ

’νω του 90-95 τοίς εκατό. Να μην ανησυχείς ιδιαίτερα.
Επιστροφή στην κορυφή
family Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 10/Αυγούστου/2018
  Παράθεση family Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2018 ώρα 13:17
Σας ευχαριστώ πολύ. Είναι μεγάλη η αγωνία μέχρι την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων. Θα ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι άλλο. Καθώς βγαίνουν πρώτα τα αποτελέσματα του μηχανογραφικού, σε περίπτωση που έχω περάσει σε κάποια σχολή ΑΕΙ ή ΤΕΙ, πρέπει να γραφτώ και μετά να ξεγραφτώ; Και γίνεται γρήγορα αυτή η διαδικασία (εγγραφής- διαγραφής) ; Βλέπετε τα αποτελέσματα για τη Δεύτερη Κατηγορία πάντα αργούν...
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
  Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2018 ώρα 01:54
Οχι δεν ειναι υποχρεωτικό να γραφτείς στην σχολή αν και να γραφτείς το να διαγραφής μετά είναι πανεύκολο μια υπεύθυνη δηλωση κάνεις την στέλνεις στην σχολη μεσω ΚΕΠ ή την πάς εσύ στην γραμματεία και σου στέλνουν το δικαιολογητικό διαγραφής απο την σχολή επιτόπου.
Επιστροφή στην κορυφή
ΔΗΜΗΤΡΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΔΗΜΗΤΡΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Αυγούστου/2018 ώρα 19:16
Είμαι από ναυτικό λύκειο 13% ποσοστό έχω 22700, έχω και το 10% της πολυτεκνια είναι αρκετά ;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Αυγούστου/2018 ώρα 20:05
Αρχικά αποστάλθηκε από ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Είμαι από ναυτικό λύκειο 13% ποσοστό έχω 22700, έχω και το 10% της πολυτεκνια είναι αρκετά ;

Υπέρ αρκετά.
Επιστροφή στην κορυφή
Καλαμοος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Καλαμοος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2018 ώρα 17:01
Γειά σας είμαι μαθητης επαλ ναυτικού τομέα και έχω με δεύτερη γενική κατηγορία 21.100 είμαι και τριτεκνος. Στην αίτηση έχω βάλει πρώτη επιλογή οινούσσες. Στην οποία δεν παιρνουν επιπλέον τριτεκνους από το τομέα μ. Και θα πάρουν μονο 4 άτομα από το τομέα μ (πέρυσι ήταν 3). Τι λετε εχω πιθανοτητες;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2018 ώρα 17:12
Συγκεντρώνεις πολλές πιθανότητες και εσύ ναι.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.