Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 4445464748 52>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Αργύρης Νικολάου Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Αργύρης Νικολάου Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους
    Αποστολή: 16/Απριλίου/2020 ώρα 02:38
Χαίρετε, έχω βρεί ιδιώτη ψυχίατρο αλλά στην ιστοσελίδα-βιογραφικο του λέει χύμα ότι δίνει και γνωμάτευση εισήγηση για αναβολές απαλλαγές λόγω του ότι έχει θητεύσει σε στρατιωτικό νοσοκομείο, κοιτάει καθόλου η επιτροπή κλπ επωνυμίες κλπ ή ούτε καν
Επιστροφή στην κορυφή
Grteo Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 30/Αυγούστου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Grteo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Απριλίου/2020 ώρα 09:23
Εγώ είναι να μπω Ιούνιο τώρα με τις αλλαγές
αν ξεκινήσω τώρα ψυχιατρο προλαβαίνω να την πάρω την αναβολή ;
Επιστροφή στην κορυφή
Νίκος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νίκος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2020 ώρα 02:14
Οι περισσότεροι θα προτείνουν ραντεβού μέσω skype αλλά και έτσι γίνεται δουλειά, αν του εξηγησεις εξαρχής το θέμα σου
Επιστροφή στην κορυφή
Grteo Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Παράθεση Grteo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2020 ώρα 10:06
Καλημέρα για αναβολές μέσω skype εννοεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2020 ώρα 13:00
Nαι επειδή οι περισσότεροι τώρα δεν κάνουν στο γραφείο λόγω περιορισμού
Επιστροφή στην κορυφή
Grteo Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Παράθεση Grteo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2020 ώρα 15:34
Και τα χαρτιά ότι χαρτιά ταχυδρομικώς ότι είναι ;
Επιστροφή στην κορυφή
Nικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Nικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Απριλίου/2020 ώρα 04:21
Λογικά ναι, αλλά και μέσω pdf να στην στείλει και να την εκτυπώσεις εφόσον ήταν η σε περιοδο ιού που ήταν όλα κλειστά, πολύ απλά θα πεις δε μπορούσαμε να βρεθούμε και μου την έστειλε ηλεκτρονικά
Επιστροφή στην κορυφή
Sotiris Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Sotiris Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Απριλίου/2020 ώρα 02:21
Καλησπέρα Χριστός Ανέστη, πήρα ετήσια αναβολή για ψυχολογικούς λόγους πέρσι, έκανα διακοπή θητείας, η οποία λήγει το 10ημερο του Ιουλίου, καλώς εχόντων των πραγμάτων εγώ θα καταταχθω με την Εσσο του Σεπτέμβρη, ή του Νοέμβρη; επειδή πρόκειται για αναβολή υγείας και όχι σπουδών μην με βάλουν νωρίτερα, εύχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Christos1192 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Christos1192 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Απριλίου/2020 ώρα 06:30
Καλημερα φιλε μου. Αναβολη για ψυχολογικους λογους πηρες παραθετοντας καποια χαρτια ή απλα πηγες και ειπες οτι δεν αισθανεσαι καλα να μπεις σε αυτη την φαση της ζωης σου στρατο; Εαν οχι μπορεις να μου πεις τι χαρτια παρουσιασες για να παρεις την αναβολη; Ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή
Sotiris Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Sotiris Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Απριλίου/2020 ώρα 12:17
Καλησπέρα, εάν απευθύνεσαι σε μένα, εγώ έκανα διακοπή θητείας, ήμουν ΕΛΔΥΚ και όντως δε μαρεσε καθόλου, μετάνιωσα για αυτή την επιλογή, πολύ ζέστη και πίεση για το τίποτα, με πιανανε κρίσεις τη νύχτα, η ψυχολόγος μου πρότεινε να πάρω αναβολή εφόσον μέσο δεν είχα οπότε αν ζηταγα επαναπατρισμό δε γλυτώνα τη δυσμενή μετάθεση και μου δώσανε ετήσια αναβολή λόγω διαταραχής προσαρμογής
Επιστροφή στην κορυφή
georgew Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 18/Απριλίου/2020
  Παράθεση georgew Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Απριλίου/2020 ώρα 14:41
Παιδιά έχει περάσει κανείς σας πρόσφατα από επιτροπή αναβολών του 401 για ψυχολογικούς λόγους; Ρωτάνε τίποτα γενικά ή είναι τυπικη διαδικασία;
Επιστροφή στην κορυφή
Grteo Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Παράθεση Grteo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Απριλίου/2020 ώρα 15:08
Παιδιά εγώ είμαι για Ιούνιο πολεμικό Ναυτικο
Περνώ ένα χάπι για την καρδιά για αρρυθμίες είμαι 1.90 125 κιλά θα υπηρετώ κανονικά στις ασκήσεις;
Επιστροφή στην κορυφή
giorikas Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 23/Απριλίου/2020
  Παράθεση giorikas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Απριλίου/2020 ώρα 19:50
Καλησπέρα,
Είναι κάποιος που μετά από 2 χρόνια αναβολών, ΔΕΝ κατάφερε να πάρει την απαλλαγή;(του την κόψανε δηλαδή)
Επιστροφή στην κορυφή
Jim_D Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 24/Μαρτίου/2020
  Παράθεση Jim_D Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Απριλίου/2020 ώρα 04:05
Αρχικά αποστάλθηκε από georgew

Παιδιά έχει περάσει κανείς σας πρόσφατα από επιτροπή αναβολών του 401 για ψυχολογικούς λόγους; Ρωτάνε τίποτα γενικά ή είναι τυπικη διαδικασία;

Τελείως τυπική διαδικασία φίλε μου, πέρασα πριν 1 μηνά, ήμουν μόνος μου καταρχάς, μπήκα μέσα, έδωσα τα χαρτιά, δεν με ρώτησαν τίποτα, μόνο μου είπανε θα συνεδριάσει η επιτροπή και σε ένα μηνά μπες στην ιστοσελίδα της στρατολογίας να δεις πόση αναβολή πήρες, ακριβώς ένα μετά (προχθές) ανέβηκε και η αναβολή,2 χρονιά, για ψυχολογικούς λογούς χωρίς ούτε μια ερώτηση.(άπλα επικύρωσαν την γνωμάτευση του ψυχιάτρου που με εξέτασε στο φρουραρχείο.)
Επιστροφή στην κορυφή
Mentor Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Mentor Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Απριλίου/2020 ώρα 19:43
Πέρασες όταν είχαμε απαγόρευση κυκλοφορίας , κορονοιος κλπ ; Γιατί εγώ έχω ραντεβού Δευτέρα πρωί να πάω. Έχω χαρτι από ιδιώτη γιατρό για ψυχολογικούς λόγους.
Επιστροφή στην κορυφή
Jim_D Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 24/Μαρτίου/2020
  Παράθεση Jim_D Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Απριλίου/2020 ώρα 21:14
Αρχικά αποστάλθηκε από Mentor

Πέρασες όταν είχαμε απαγόρευση κυκλοφορίας, κορονοιος κλπ ; Γιατί εγώ έχω ραντεβού Δευτέρα πρωί να πάω. Έχω χαρτι από ιδιώτη γιατρό για ψυχολογικούς λόγους.

Ναι αδερφέ, είχαμε απαγόρευση, έστειλα κανονικά sms για επίσκεψη σε γιατρό και όλα οκ. Και εγώ χαρτί από ιδιώτη είχα.(επειδή το κρατάνε το χαρτί, αν το θέλεις, βγάλε μια φωτοτυπία κάλου κακού.)
Επιστροφή στην κορυφή
Μαρκος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μαρκος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 00:42
Γειά σε όλους θα ηθελα να ρωτήσω κάτι. Εγω πασχο απο ανγχοτικη διαταραχη οταν ανγχονομε πολυ με πιανουν ζαλαδες νιώθω αδυναμία μετα ληποθυμαω η με πιανουν σπασμοί. Δεν εχω ομως χαρτι απογιατρο. Σημερα ελαβα εμαιλγια την κατάταξη μου τον Ιούνιο στον στρατο μηπως γνωρίζει κανείς αν μπορω να παρω αναβολη λόγω της ψυχολογικης κατάστασης μουκαι αν ναι μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να κανω
Σας ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Christos1192 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Christos1192 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 05:35
Καλημερα φιλε μου. Γνωριζεις εαν δινουν ευκολα αναβολη σε καποιον χωρις κανενα χαρτι εαν απλα τους πει οτι δεν αισθανεται καλα να μπει σε αυτη την φαση της ζωης του στον στρατο; Επισης εαν χρειαστει να παω σε γιατρο θα μου προτεινες να παω σε ιδιωτη ή στο δημοσιο και τι ακριβως θα ζητησω να μου γραψει; Οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν πολυ χρησιμη. Ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 4445464748 52>