Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 22>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

stef Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 15/Ιανουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση stef Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)
    Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2009 ώρα 20:22
Ξερει κανεις να μου πει πως να επικοινωνισω για να μαθω ποτε περνω περιοδευων;
Επιστροφή στην κορυφή
argeadas Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 04/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση argeadas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2009 ώρα 23:26
Να πας στην στρατολογία της περοχής σου.
Επιστροφή στην κορυφή
argeadas Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 04/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση argeadas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2009 ώρα 23:38
Το να δηλώσεις πεζικό δεν είναι σίγουρο ότι θα πας.
Μπορεί να σου έρθει το χαρτί να πας καταδρωμέας.
Αν πάλι δεν πας, σ΄όποιο κέντρο θα παρουσιαστής θα έρθουν να πάρουν εθελοντές για Κ. Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
mojitosofly Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 21/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση mojitosofly Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιανουαρίου/2009 ώρα 19:36
Γεια σας παιδια. Θελω να κανω μερικες ερωτησεις. Γεννηθηκα το 91 και σημερα πηγα στο ΚΕΠ και δηλωσα αεροπορια (Μεσον). Εφοσον πηγα στο ΚΕΠ, θα περασω και περιοδευων; (Εκει δεν ειναι που σε γδυνουν και σε εξεταζουν; ). Κατι αλλο, ειμαι παιδι χωρισμενων γονιων με μητερα ανικανη για εργασια, παιζει κανεναν ρολο; Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιανουαρίου/2009 ώρα 20:11
Το μέσον θα δεις τι μπορεί να κάνει όταν σε πάρουν, όχι στο περιοδεύων.

Δεν σε εξετάζουν στο περιοδεύων, απλή καταγραφή κάνουν.
Επιστροφή στην κορυφή
mojitosofly Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 21/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση mojitosofly Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιανουαρίου/2009 ώρα 20:16
Αρχικά αποστάλθηκε από yandr

Το μέσον θα δεις τι μπορεί να κάνει όταν σε πάρουν, όχι στο περιοδεύων.

Δεν σε εξετάζουν στο περιοδεύων, απλή καταγραφή κάνουν.

Oκ ευχαριστω, δηλαδη εκει που πηγα εγω (ΚΕΠ) Περιοδευων ειναι ε; Πριν παω στρατο θα με καλεσουν για εξεταση ομως μαζι με μια ομαδα που σε βλεπουν σε ενα δωματιο κλπ;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 02:00
εχω μια ερωτηση στις 16 φευρουαριου περναω επιλογη και θελω να ξερω αν μπορω να παω στο Κ. Ε. Π αντι για την στρατολογια γινετε αυτο;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαρτίου/2009 ώρα 15:45

Παιδια ειμαι γενημενος της 2/2/91 αλλα επειδη εχω κερδισει χρονια ειμαι φοιτητεις τωρα, ξερει κανεις που θα μου ερθει το χαρτι για περιοδευων

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαρτίου/2009 ώρα 16:05
Αν εισαι φοιτητης δε χρειαζεται να σου ερθει το χαρτι για κανεις αιτηση αναβολης. Πηγαινε κανε την πριν ερθει.
Επιστροφή στην κορυφή
ydroxoos2 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 11/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση ydroxoos2 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαρτίου/2009 ώρα 17:31
Το χαρτι φιλε μου abu Δεν ερχετε στο σπιτι ανακοινονωνται στα σχολεια και στα αστυνομικα τμηματα ! Οταν ειναι για καταταξη τοτε σου στελνουν χαρτι !
Επιστροφή στην κορυφή
stelios18 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 14/Μαρτίου/2009
  Παράθεση stelios18 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαρτίου/2009 ώρα 18:43
Παιδια μηπως κανετε λαθος; Εγω ειμαι το 90 και περασα περσι περιοδευων!
Επιστροφή στην κορυφή
ydroxoos2 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 11/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση ydroxoos2 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαρτίου/2009 ώρα 18:45
Σε τι πραγαμα να εχουμε αδικο !

Επιστροφή στην κορυφή
Nikos_26 Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση Nikos_26 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Απριλίου/2009 ώρα 12:56
Παιδια οταν ειχα περασει περιοδευων ειχα δηλωσει ειδικες δυναμεις αλλα οταν εκοψα την αναβολη ξανασυμπληρωσα δελτιο απογραφης και δηλωσα απλα στρατο ξηρας. Μηπως γνωριζετε τι απο τα δυο τελικα θα ληφθει υπ'οψιν; Ενα φιλαρακι που ειχε κανει το ιδιο πραγμα τελικα τον πηραν πυροβολικο.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαΐου/2009 ώρα 06:30
Παιδια εγω πρεπει να περασω περιοδευων τον γεναρη ή τον φευρουαριο αλλα μενω στο εχωτερικο. Ξερη κανεις τη πρεπει να κανω;
Επιστροφή στην κορυφή
ioannis91 Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 08/Μαΐου/2009
  Παράθεση ioannis91 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαΐου/2009 ώρα 22:02
Νικο και εγω μενω στο εξωτερικο αλα ο πατερασ μου ειναι στην Ελλάδα και πηγε στην στρατολογια και κατεθεσε τα χαρτια που χριαζοταν τωρα αμα δεν εχεις κανεναν στην Ελλάδα πηγεναι στην ελληνικη πρεσβεια και εκει θα σε πουν τι να κανεισ
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαΐου/2009 ώρα 03:02
Όπως ρώτησε και ο παραπάνω, οταν είχα περασει απο περιοδεύον είχα πει πεζικο, αλλά δεν ήξερα και τι μου γινόταν, και τώρα θέλω να σταματήσω την αναβολή για σπουδές και να πάω ΛΟΚ, αλεξιπτωτιστες

Γίνεται; Το δηλώνω πουθενα αυτό;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιουλίου/2009 ώρα 19:22
Έγω φίλε θυμάμαι πριν 10 χρόνια ότι θα τελείωνα την τρίτη λυκείου τον Ιούνιο του 1999 και περιοδεύων είχα περάσει κάπου τον Μάρτη του 1999. Δηλαδη κάπου 3 μήνες πριν αποφοιτήσω από το λύκειο πέρασα περιοδεύων.
Θυμάμαι ότι δήλωνες αν προτιμούσες στρατό ξηράς ή αεροπορία ή ναυτικό και επίσης αν ήθελες, δήλωνες ότι θα ήθελες να πας για ειδικές δυνάμεις ή για αλεξιπτωτιστής ή πεζοναύτης και τέτοια.
Τώρα που είπαν ότι σύντομα θα καταργηθεί η θητεία σε αεροπορία και ναυτικό δεν νομίζω ότι έχει και νόημα να δηλώσεις ότι θέλεις να πας σε αυτά τα σώματα. Άλλωστε ο στρατός ξηράς έχει 9 μήνες θητειά ενώ σε αεροπορία και ναυτικό από ότι άκουσα παρέμεινε 12 μήνες η θητεία. Οπότε ούτως ή άλλως δε συμφέρει.
Επιστροφή στην κορυφή
πειραιωτης Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 28/Ιουλίου/2008
  Παράθεση πειραιωτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιουλίου/2009 ώρα 19:25
Στρατος εγω περασα περιοδευων πριν 2 χρονια περιπου! Δε νομιζω να εχουν αλλαξει και πολυ τα πραγματα! Ετσι κι αλλιως εγω πιστευω οτι ειναι εικονικο το ολο θεμα! Αν εχεις βυσμα και ξηρα να δηλωσεις αεροπορια θα σου ερθει το χαρτι καταταξης!
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 22>