Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 8 910
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Lefteris 2αμαλ Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 2248
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Lefteris 2αμαλ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 17:14
Αρχικά αποστάλθηκε από Θανάσης09 Θανάσης09 Έγραψε:

Παιδιά καλησπέρα, Δεν μπόρεσα να βρω αντίστοιχο θέμα στο νήμα στρατιωτικών σχολών. Λέει πως δεν επιτρέπεται να φαίνεται το τατουάζ από τη θερινή στολή στις στρατιωτικές σχολές. Εγώ που έχω μανίκι, όλο το αριστερό μου χέρι, δεν μπορώ να μπω ΣΜΥΝ; Η θερινή στολή εξόδου του πολεμικού ναυτικού είναι μακρυμάνικη, οπότε δεν θα φαίνεται τίποτα. Ας απαντήσει κάποιος που να ξέρει, ευχαριστώ!

Σύμφωνα απόφαση του 2015, το τατουάζ δεν θα πρέπει να είναι εξωτερικά εμφανές με οποιονδήποτε τρόπο, είτε με τη χειμερινή είτε με την καλοκαιρινή στολή.

Επιπλέον, το τατουάζ δεν θα πρέπει να περιλαμβάνει μηνύματα που άπτονται κάθε μορφής διακρίσεων (φυλετικών, εθνικών, θρησκευτικών, λόγω φύλου κλπ), υποδηλώνουν πολιτική προτίμηση ή προσβάλλουν με οποιονδήποτε τρόπο τα ιδεώδη των ΕΔ.

Το εστειλε ενα παλικαρι πιο πανω και στο κανω αναδημοσιευση.
Που πας και εσυ βρε παλικαρε με μανικι ταττοο σε Σχολη Μονιμων Υπαξιωματικων ...
Ας πηγαινες, να τελειωνες τη σχολη και μετα ας το βαρουσες, μιας που πολλα στελεχη αυτο κανουν.

Επιστροφή στην κορυφή
HLEKTROLOGOS Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 27/Φεβρουαρίου/2010
Θέση: AΘΗΝΑ
Πόντοι: 820
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση HLEKTROLOGOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 18:13
Ο Λευτέρης και το άλλο παιδι πιο πάνω έχουν δίκιο σε όσα λένε για το θεμα με τις στολές εξόδου-επιθεωρήσεως.
Στους σπουδαστες σμυν και δοκίμων όμως δεν ισχυουν γιατι οι σπουδαστές διέπονται από άλλες διατάξεις. Το παλικάρι θα κοπεί όπως έχουν κόψει ξανά αγόρια και κρίτσια στη σμυν γι αυτό τον λόγο.
Επιστροφή στην κορυφή
Thalassa Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 28/Νοεμβρίου/2020
Πόντοι: 333
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Thalassa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 18:21
Αρχικά αποστάλθηκε από HLEKTROLOGOS HLEKTROLOGOS Έγραψε:

Ο Λευτέρης και το άλλο παιδι πιο πάνω έχουν δίκιο σε όσα λένε για το θεμα με τις στολές εξόδου-επιθεωρήσεως.
Στους σπουδαστες σμυν και δοκίμων όμως δεν ισχυουν γιατι οι σπουδαστές διέπονται από άλλες διατάξεις. Το παλικάρι θα κοπεί όπως έχουν κόψει ξανά αγόρια και κρίτσια στη σμυν γι αυτό τον λόγο.

Αν το σβήσει με λέιζερ θα έχει πρόβλημα και για την στάμπα που θα αφήσει;
Επιστροφή στην κορυφή
HLEKTROLOGOS Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 27/Φεβρουαρίου/2010
Θέση: AΘΗΝΑ
Πόντοι: 820
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση HLEKTROLOGOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 18:52
Αρχικά αποστάλθηκε από Thalassa Thalassa Έγραψε:

οχι δεν θα εχει αυτο κανουν τα αφαιρουν
Επιστροφή στην κορυφή
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Lefteris 2αμαλ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 19:26
Αρχικά αποστάλθηκε από Thalassa Thalassa Έγραψε:

Οπως ειπε και ο ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ απο πανω δεν θα εχει θεμα, πολλοι το κανανε και περσι στους Ειδικους Φρουρους διοτι ουλες και διαφορα αλλα δεν υπαρχει προβλημα στο να φαινονται.

Παλι ομως η διαδικασια ειναι πολυ χρονοβορα στο να σβησεις ενα ταττοο (μιλαμε για αρκετα μεγαλο παντα).

Επεξεργάστηκε από Lefteris 2αμαλ - 19/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 19:27
Επιστροφή στην κορυφή
Thalassa Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Thalassa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 19:29
Αρχικά αποστάλθηκε από Lefteris 2αμαλ Lefteris 2αμαλ Έγραψε:

Οπως ειπε και ο ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ απο πανω δεν θα εχει θεμα, πολλοι το κανανε και περσι στους Ειδικους Φρουρους διοτι ουλες και διαφορα αλλα δεν υπαρχει προβλημα στο να φαινονται.

Παλι ομως η διαδικασια ειναι πολυ χρονοβορα στο να σβησεις ενα ταττοο (μιλαμε για αρκετα μεγαλο παντα).
Ένα άγνωστος μου που έκανε αφαίρεση σε τατουάζ σε μέγεθος παλάμης έκανε 4 ραντεβού για λέιζερ.
Νομίζω ένα κάθε 20 ημέρες- 1 μήνα έκανε.

Επεξεργάστηκε από Nassos - 19/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 21:34
Επιστροφή στην κορυφή
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Lefteris 2αμαλ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 21:09
Εχει μεγαλη διαδικασια Θαλασσα και το γνωριζω διοτι εχω και εγω αρκετα ταττοο στο σωμα μου και ειχα κανει μια αφαιρεση ενος παρα πολυ μικρου σχεδιου στο ποδι κατω και μου πηρε 25 μερες.

Αν καποιος εχει ενα αρκετα μεγαλο σχεδιο θα του παρει πανω απο μηνα σε ραντεβου και μετα να βαζει κρεμες κτλπ, λογω του οτι μενει σαν εγκαυμα και θελει προσοχη.
Επιστροφή στην κορυφή
Thalassa Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Thalassa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 21:57
Αρχικά αποστάλθηκε από Lefteris 2αμαλ Lefteris 2αμαλ Έγραψε:

Εχει μεγαλη διαδικασια Θαλασσα και το γνωριζω διοτι εχω και εγω αρκετα ταττοο στο σωμα μου και ειχα κανει μια αφαιρεση ενος παρα πολυ μικρου σχεδιου στο ποδι κατω και μου πηρε 25 μερες.

Αν καποιος εχει ενα αρκετα μεγαλο σχεδιο θα του παρει πανω απο μηνα σε ραντεβου και μετα να βαζει κρεμες κτλπ, λογω του οτι μενει σαν εγκαυμα και θελει προσοχη.

Ναι μένει σαν έγκαυμα πρώτα και μετά βάζοντας κρέμες αρχίζει και γίνεται πιο άσπρο απ' το κανονικό δέρμα.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 8 910

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com