Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Πόσα χρήματα χαλάμε στο στρατό;

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 7 89
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
giannismar Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 28/Οκτωβρίου/2015
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 163
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση giannismar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2020 ώρα 15:57
1000 ηθελα να γραψω :p προφανως αυτο ειναι πολυ προσωπικο θεμα, αναλογα τι εξοδα κανει ο καθενας... Επισης απο τις ειδικες δυναμεις πληρονωνται μονο οι αλεξιπτωτιστες. Γενικως τα εξοδα περιλαμβανουν Μετακινησεις, αναλωσιμα (ξυραφακια, αφροι, οδονοτκρεμες βερνηκια) κλπ, καποια λιγα εξοδα για κψμ για επιπλεον καφε, φαγωσιμα κλπ, και μετα οτι φας/πιεις εξω.+ τα πραγματα που παιρνεις πριν μπεις, οπου εκει μπορεις να δωσεις απο λιγα μεχρι πολλα.

Αν θες να τη βγαλεις φτηνα, μια καλη επιλογη ειναι να πας ελδυκ αν μπορεσεις. Θα σου καλυψει το 80% των εξοδων σου.
Επιστροφή στην κορυφή
BigSoldier Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 04/Απριλίου/2020
Πόντοι: 142
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση BigSoldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2020 ώρα 19:51
Αρχικά αποστάλθηκε από giannismar giannismar Έγραψε:

1000 ηθελα να γραψω :p προφανως αυτο ειναι πολυ προσωπικο θεμα, αναλογα τι εξοδα κανει ο καθενας... Επισης απο τις ειδικες δυναμεις πληρονωνται μονο οι αλεξιπτωτιστες. Γενικως τα εξοδα περιλαμβανουν Μετακινησεις, αναλωσιμα (ξυραφακια, αφροι, οδονοτκρεμες βερνηκια) κλπ, καποια λιγα εξοδα για κψμ για επιπλεον καφε, φαγωσιμα κλπ, και μετα οτι φας/πιεις εξω.+ τα πραγματα που παιρνεις πριν μπεις, οπου εκει μπορεις να δωσεις απο λιγα μεχρι πολλα.

Αν θες να τη βγαλεις φτηνα, μια καλη επιλογη ειναι να πας ελδυκ αν μπορεσεις. Θα σου καλυψει το 80% των εξοδων σου.

Ποιες μετακινήσεις πληρώνει ο φαντάρος; Δεν καλύπτονται οι μετακινήσεις του από τον στρατό;
Επιστροφή στην κορυφή
BigSoldier Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση BigSoldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2020 ώρα 20:04

Είναι δύσκολα Ελδυκ όμως; Έχει εκπαίδευση;
Επιστροφή στην κορυφή
giannismar Δες τη Λίστα

Μέλος από: 28/Οκτωβρίου/2015
Πόντοι: 163
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση giannismar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαΐου/2020 ώρα 09:58
Αυτα εξαρτωνται αόπ την εκαστοτε διοικηση, πραγπμα το οποιο ισχυει παντου ομως. Παραδοσιακα ειναι πιο απαιτητικοι σε θεματα πειθαρχιας. Επειδη ομως νομιζω εχεις αναφερει και σε αλλο topic το οικονομκο, σου το προτεινω. Παιρνεις 270 το μηνα+ ενα αεροπορικο πηγαινε-ελα. Καλα αν καπνιζεις κιολας δεν το συζητω καν. Επισης μεταφορα απο και προς στρατοπεδο στις εξοδους γινεται απο αυτους και δε χρειαζεται να δωσεις ουτε 1 ευρω Σε υπεραστικες συγκοινωνιες, ταξι κλπ.

Εγω απο την τσεπη μου εβαλα καθαρα 300-400 Ευρω σε ολη τη θητεια.

Επιστροφή στην κορυφή
BigSoldier Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση BigSoldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαΐου/2020 ώρα 22:29

Αυτα εξαρτωνται αόπ την εκαστοτε διοικηση, πραγπμα το οποιο ισχυει παντου ομως. Παραδοσιακα ειναι πιο απαιτητικοι σε θεματα πειθαρχιας. Επειδη ομως νομιζω εχεις αναφερει και σε αλλο topic το οικονομκο, σου το προτεινω. Παιρνεις 270 το μηνα+ ενα αεροπορικο πηγαινε-ελα. Καλα αν καπνιζεις κιολας δεν το συζητω καν. Επισης μεταφορα απο και προς στρατοπεδο στις εξοδους γινεται απο αυτους και δε χρειαζεται να δωσεις ουτε 1 ευρω Σε υπεραστικες συγκοινωνιες, ταξι κλπ.

Εγω απο την τσεπη μου εβαλα καθαρα 300-400 Ευρω σε ολη τη θητεια.

Η μετακίνηση μου από την Αθήνα που θα παρουσιαστώ θα γίνει με έξοδα του στρατού αεροπορικά για Κύπρο ή τα βάζω εγώ; Στο ΚΕΠ Θήβας θα παρουσιαστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
CSI AGENT Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 14/Απριλίου/2021
Πόντοι: 145
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση CSI AGENT Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2021 ώρα 23:40
Για άτομα. Που δεν καπνίζουν και είναι γενικά συντηρητικοί ένα 100€ τον μήνα. Επίσης για υπνοσακους κοντομανικα και κάλτσες και κανένα αρβυλο, κλειδαριές και και τέτοια κανένα 100€ από στρατιωτικό πρατήριο! Εγώ που έκανα 8 μήνες σχετικά με συντηρητικά έξοδα χάλασα ένα 800-850€.
Επιστροφή στην κορυφή
nikos521 Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 01/Οκτωβρίου/2020
Πόντοι: 1371
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση nikos521 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2021 ώρα 23:58
Οσοι δεν καπνιζουν γλυτωνουν παρα πολλα. Εγω σαν καπνιστης ειχα χαλασει πολλα + και ολα οσα εγραψαν τα παιδια πιο πανω.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 7 89

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com