Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

2020 ΣΤ ΕΣΣΟ - 298 Μ/Κ ΤΠ (Σάμος)

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2 3 4>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Σταυρος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Σταυρος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: 2020 ΣΤ ΕΣΣΟ - 298 Μ/Κ ΤΠ (Σάμος)
    Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2020 ώρα 02:20
Καλησπέρα σας,

Παρουσιάζομαι 10/11 (στην Σαμο), αποτι είδα το στρατόπεδο είναι κοντά στο αεροδρόμιο. Θα συνέφερε η επιλογή του αεροπλάνου; Αμα το σκέφτεται κάποιος άλλος ας απατήσει.
Επιστροφή στην κορυφή
nadunasiuda Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 14/Οκτωβρίου/2020
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 6
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση nadunasiuda Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2020 ώρα 04:32
Καλησπέρα,
Παρουσιάζομαι 11 Νοεμβρίου.
Από ότι έμαθα το στρατόπεδο βρίσκεται εδώ στο χάρτη (Ηραίον).
Υπάρχει ένα καράβι της Hellenic Seaways (νυν Blue Star Ferries) που κάνει το Πειραιά - Καβάλα και περνάει από Σάμο με ενδιάμεσες στάσεις (Λιμάνια: Καρλόβασι και Βαθύ). Υπάρχουν και άλλα καράβια από τα Δωδεκάνησα (Λιμάνι: Πυθαγόρειο).
Πληροφορίες για τα λεωφορεία του νησιού μπορείτε να βρείτε στην σελίδα Samos Public Busses - ΚΤΕΛ Σάμου στο facebook.
Είμαι από Αθήνα αλλά έχω ζήσει στο νησί οπότε μπορώ να λύσω 2-3 απορίες.
Μπαίνει κανένας άλλος και από ποια περιοχή;

Επεξεργάστηκε από nadunasiuda - 14/Οκτωβρίου/2020 ώρα 04:45
Επιστροφή στην κορυφή
Θοδωρής Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Θοδωρής Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2020 ώρα 13:09
Καλησπέρα,

μπαίνω και εγώ 11 Νοεμβρίου, Σαμιώτης είμαι αλλά μένω Αθήνα τα τελευταία χρόνια.
Επιστροφή στην κορυφή
nadunasiuda Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση nadunasiuda Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2020 ώρα 14:18
Αρχικά αποστάλθηκε από Σταυρος Σταυρος Έγραψε:

Καλησπέρα σας,

Παρουσιάζομαι 10/11 (στην Σαμο), αποτι είδα το στρατόπεδο είναι κοντά στο αεροδρόμιο. Θα συνέφερε η επιλογή του αεροπλάνου; Αμα το σκέφτεται κάποιος άλλος ας απατήσει.

Είναι αρκετά κοντά στο ποτοκάκι που βρίσκεται το αεροδρόμιο και νομίζω μου είπαν έχει και εκπτώσεις αυτό τον καιρό. Αλλά το καράβι το καλύπτει η υπηρεσία από ότι έχω μάθει, ενώ το αεροπλάνο όχι.

Επεξεργάστηκε από nadunasiuda - 14/Οκτωβρίου/2020 ώρα 15:23
Επιστροφή στην κορυφή
Σταυρος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Σταυρος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2020 ώρα 21:34
Μέχρι στιγμής αποτι έψαξα δεν υπάρχουν διαθέσιμα δρομολόγια με καράβια (αμα δεν εχω κανει κάποιο Λάθος). Όταν εννοεις σου καλύπτει ο στρατος το καράβι, δλδ το πληρώνεις και στα επιστέφουν μετα;
Επίσης στις 10/11 εχει πτήση στις 11:00 πμ από Αθήνα και φτανει στις 11:55 πμ Σαμο. Μήπως αυτή η ωρα θα είναι καθυστερημένη για να μπεις πρώτη μερα στο στρατόπεδο, η δεν θα υπάρχει κάποιο θέμα;
Επιστροφή στην κορυφή
nadunasiuda Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση nadunasiuda Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Οκτωβρίου/2020 ώρα 18:16

Μέχρι στιγμής αποτι έψαξα δεν υπάρχουν διαθέσιμα δρομολόγια με καράβια (αμα δεν εχω κανει κάποιο Λάθος). Όταν εννοεις σου καλύπτει ο στρατος το καράβι, δλδ το πληρώνεις και στα επιστέφουν μετα;
Επίσης στις 10/11 εχει πτήση στις 11:00 πμ από Αθήνα και φτανει στις 11:55 πμ Σαμο. Μήπως αυτή η ωρα θα είναι καθυστερημένη για να μπεις πρώτη μερα στο στρατόπεδο, η δεν θα υπάρχει κάποιο θέμα;

Στο σημείωμα κατάταξης λέει ότι μπορείς να πας σε φρουραρχείο και να το κανονίσεις, δεν ξέρω παραπάνω. Αν δεν κάνω λάθος σου δίνουν κάποιο χαρτί και πας και βγάζεις δωρεάν εισιτήριο.
Μάλλον η εταιρεία δεν έχει βγάλει ακόμα δρομολόγια για τον επόμενο μήνα.
Επιστροφή στην κορυφή
Σταυρος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Σταυρος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2020 ώρα 02:12
Δεν μου εχει έρθει ακόμα το χαρτί για αυτό ρώτησα, απο την στρατολογια στο ιντενετ είδα που παρουσιάζομαι. Ευχαριστώ πάντως.
Επιστροφή στην κορυφή
Nick Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nick Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2020 ώρα 18:22
9/10 εγώ από Κυκλάδες. Μπελάς μου φαίνεται με τα δρομολόγια και μέχρι να φτάσω εκεί.

Δε δείχνει και τα διαθέσιμα δρομολόγια για Νοέμβρη να ξέρουμε με σιγουριά ποια ισχύουν.
Επιστροφή στην κορυφή
nadunasiuda Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση nadunasiuda Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Οκτωβρίου/2020 ώρα 20:27

Δεν μου εχει έρθει ακόμα το χαρτί για αυτό ρώτησα, απο την στρατολογια στο ιντενετ είδα που παρουσιάζομαι. Ευχαριστώ πάντως.

Δεν κόβω να στέλνουν χαρτί. Σύμφωνα με αυτό, οφείλουμε να το εκτυπώσουμε εμείς. http://www.stratologia.gr/el/content/ηλεκτρονική-παραλαβή-σημειωμάτων-κατάταξης-2020-στ΄-εσσο-για-το-στρατό-ξηράς-και-την
Επιστροφή στην κορυφή
Σταύρος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Σταύρος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Οκτωβρίου/2020 ώρα 15:33
Ναι ισχύει αυτό για το χαρτί δεν το είχα Συνειδητοποίηση. Αν κάποιος πάρει αεροπλάνο στις 10/11 (πτήση 11:00-11:55) ας γράψει εδώ ένα μυνημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Πανος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Πανος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Οκτωβρίου/2020 ώρα 12:42
Μάγκες κ εγώ παρουσιάζομαι 10/11. Απ’οτι διάβασα από παλαιότερους φεύγεις το προηγούμενο βράδυ για να είσαι το πρωί εκεί και έρχεται λεωφορείο του στρατού και σε παίρνει να σε πάει στο στρατόπεδο.
Επιστροφή στην κορυφή
Βαγγέλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Βαγγέλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Οκτωβρίου/2020 ώρα 13:52
Καλησπέρα στη μπαρέα! Ακόμα δεν έχουν βγάλει ακτοπλοϊκά, και το κοντινότερο είναι δευτέρα 02/10. Αν ξέρετε παραπάνω πληροφορίες ενημερώστε.
Επιστροφή στην κορυφή
Kostas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Kostas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Οκτωβρίου/2020 ώρα 18:53
Γεια σας, αφηστε απο κατω το ινστα σας για γενικες πληροφορίες για το 298!
Επιστροφή στην κορυφή
Σταύρος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Σταύρος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Οκτωβρίου/2020 ώρα 21:10
Καλησπέρα παίδες, μόλις τσέκαρα για ακτοπλοϊκά και είδα ότι έχουν βγάλει ένα δρομολόγιο για Βαθύ το οποίο φτάνει στις 2 το βράδυ εκεί. Δεν ευνοεί πολύ αυτή η ώρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Σταυρος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Σταυρος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Οκτωβρίου/2020 ώρα 22:51
Το δικο μου ινστα είναι :stavros_ko οποιος θέλει κανει. Έκλεισα αεροπορικά ενώ τελικά στις 10/11 γιατί το πλοιο φτανει μεσανυχτα (απο τα δρομολογια που βγαλανε).
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2 3 4>