Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΟΥΚ Κύπρου

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
ΚΥΠΡΟΣΟΥΚ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΚΥΠΡΟΣΟΥΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΟΥΚ Κύπρου
    Αποστολή: 27/Ιουνίου/2011 ώρα 03:04
Γεια σε ολους, απο κυπρο ειμαι και αυτο που ηθελα να ρωτήσω ειναι πως μπορει καπιος να καταταχθει στους ουκ. Ενοο τη χρειαζετε και μετα την εκπαιδευση αν μπορει να ακολουθηση κατι σχετικο

ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
marios97 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 14/Αυγούστου/2013
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 13
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση marios97 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Αυγούστου/2013 ώρα 02:41
Καπου στο φορουμ διαβασα οτι τα ΟΥΚ στην Ελλαδα ειναι δομημενα στα προτυπα των αμερικανικων seals, οποτε δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο για τα ΟΥΚ στην κυπρο. Δηλαδη τα ΟΥΚ της Κυπρου ειναι περιπου αντιστοιχα των Μ. Α. Κ στην Ελλαδα; Και ποση ειναι η διαφορα εκπαιδευσης των μακ απο των ελληνικων ουκ?
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Πόντοι: 11104
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Αυγούστου/2013 ώρα 09:14
Από αυτά που έχω διαβάσει νομίζω τα ΟΥΚ του Κυπριακού Ναυτικού ακολουθούν το ίδιο μοντέλο με τους Ελλαδίτες. "Διαβολοβδομάδα", εκπαίδευση, αποστολές, εν μέρει ίδιο εξοπλισμό.

Απλά η διαφορά με τη ΔΥΚ του Πολεμικού Ναυτικού είναι ότι παίρνουν οπλίτες θητείας λόγω μεγάλης διάρκειας θητείας, στην Ελλάδα είναι εδώ και μια δεκαετία που σταμάτησαν να δέχονται εφέδρους.
Επιστροφή στην κορυφή
marios97 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση marios97 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2013 ώρα 03:17
Μαλιστα, ευχαριστω για την απαντηση!
Επιστροφή στην κορυφή
anaktas Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 31/Μαΐου/2013
Πόντοι: 318
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση anaktas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2013 ώρα 16:27
Επίσης, από όσο ξέρω, δέχονται στρατιώτες μόνο από μια συγκεκριμένη ΕΣΣΟ κάθε χρόνο. Νομίζω η Β/ΕΣΣΟ είναι. Διορθώστε με αν κάνω κάπου λάθος...
Amat victoria curam
Επιστροφή στην κορυφή
marios97 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση marios97 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2013 ώρα 17:07
Οντως,Β εσσο μονο
Επιστροφή στην κορυφή
Σάββας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Σάββας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαρτίου/2014 ώρα 23:48
Ειμαι 16 χρονων, υψος 1.70 και 65 κιλα. Ασχολουμαι με τον αθλητισμο πολυ ενεργα, αλλα εχω και πολλες αμφιβολιες για το αν αξιζει να παω γιατι ξερω οτι μενουν παρα πολυ λιγοι. Αυτο που θα θελα να ξερω ειναι κατα ποσο σημαντικη η σωματικη διαπλαση (επειδη δεν ειμαι και γομαρι), το σθενος και την ψυχη πιστευω τα εχω.
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Πόντοι: 11104
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαρτίου/2014 ώρα 19:18
Περισσότερο σθένος και ψυχική δύναμη χρειάζεσαι παρά σωματική διάπλαση. Έχεις δοκιμάσει να κοιμηθείς 1 ώρα το 24ωρο και τις υπόλοιπες 23 να γυμνάζεσαι ασταμάτητα;
Επιστροφή στην κορυφή
chris995456 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 12/Σεπτεμβρίου/2014
Πόντοι: 6
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση chris995456 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Οκτωβρίου/2014 ώρα 22:09
Καλησπερα, Πρεπει να Ξερεις ολα τα ειδη κολυμβησης (ελευθερο, βατραχος, πεταλουδα, υπτιο, προσθιο) για να πας ουκ σην κυπρο;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 11679
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Οκτωβρίου/2014 ώρα 22:20
Αρχικά αποστάλθηκε από chris995456 chris995456 Έγραψε:

Καλησπερα, Πρεπει να Ξερεις ολα τα ειδη κολυμβησης (ελευθερο, βατραχος, πεταλουδα, υπτιο, προσθιο) για να πας ουκ σην κυπρο;

Όχι.
Επιστροφή στην κορυφή
chris995456 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 12/Σεπτεμβρίου/2014
Πόντοι: 6
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση chris995456 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2014 ώρα 21:05
Καλησπερα, ξερει κανεις αν οι ουκ στην κυπρο εχουν χρεωμενο οπλισμο; ΚΑΙ Αν κανουν συχνα βολες;

Επιστροφή στην κορυφή
expedition Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 15/Ιουλίου/2011
Πόντοι: 343
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση expedition Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2014 ώρα 21:37
Αρχικά αποστάλθηκε από chris995456 chris995456 Έγραψε:

Καλησπερα, ξερει κανεις αν οι ουκ στην κυπρο εχουν χρεωμενο οπλισμο; ΚΑΙ Αν κανουν συχνα βολες;
Εσύ τι λες;
Επιστροφή στην κορυφή
ΟΥΚ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΟΥΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιανουαρίου/2015 ώρα 23:47
Καλησπερα. Μπορει καποιος να ανεβασει ενα προγραμμα γυμναστικης-προετοιμασιας για καποιον που ενδεχεται να κανει τη θητεια του στην Ομαδα Υποβρυχιων Καταστροφων.
Επιστροφή στην κορυφή
Σαββας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Σαββας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιουλίου/2015 ώρα 03:13
Καλησπερα. Μια ερωτηση απο Κυπρο

Αληθευει οτι σε κοβουνε στις ιατρικες εξετασεις, λογω φυσηματος στην καρδια, για ΟΥΚ; Κι αν ειναι απλα ενα αθωο φυσημα; Ρωταω γιατι εχω κι εγω αλλα δεν με ενοχλησε ποτε τοσα χρονια που αθλουμαι.

Με σεβασμο και εκτιμηση.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 11679
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιουλίου/2015 ώρα 11:31
Αρχικά αποστάλθηκε από Σαββας Σαββας Έγραψε:

Καλησπερα. Μια ερωτηση απο Κυπρο

Αληθευει οτι σε κοβουνε στις ιατρικες εξετασεις, λογω φυσηματος στην καρδια, για ΟΥΚ; Κι αν ειναι απλα ενα αθωο φυσημα; Ρωταω γιατι εχω κι εγω αλλα δεν με ενοχλησε ποτε τοσα χρονια που αθλουμαι.

Με σεβασμο και εκτιμηση.

Αληθεύει ναι. Δυστυχώς δεν μπορείς να παρακολουθήσεις το ΣΥΚ για να υπηρετήσεις στην Μονάδα.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com