Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Περί θρησκείας

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 4 5 20>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2008
Θέση: Greece
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 3999
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2009 ώρα 22:53

Legion, μια και ειμαστε τελειως εντος θεματος θα μου απαντησεις τελικα σε αυτο που σε ειχα ρωτησει; αν το ψευδωνυμο σου ειναι λογοπαιγνιο της Λεξης Religion;

Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Πόντοι: 11011
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2009 ώρα 00:58
Legion = Λεγεώνα

Μπορεί να είναι και αυτό

http://en.wikipedia.org/wiki/Legion_(demon)
Επιστροφή στην κορυφή
αβτζ Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 29/Δεκεμβρίου/2008
Πόντοι: 210
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση αβτζ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2009 ώρα 01:02

Το μισος με τους εβραιους και τους ελληνες ξεκιναει απο τον σελευκο ο οποιος τους εβαλε και

Επιστροφή στην κορυφή
Legion Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 24/Ιανουαρίου/2008
Πόντοι: 939
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Legion Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2009 ώρα 01:41
Αρχικά αποστάλθηκε από illy illy Έγραψε:

Legion, μια και ειμαστε τελειως εντος θεματος θα μου απαντησεις τελικα σε αυτο που σε ειχα ρωτησει; αν το ψευδωνυμο σου ειναι λογοπαιγνιο της Λεξης Religion;

Απο τις Ρωμαικες Λεγεωνες καμια σχεση με ονοματα δαιμονων που μου εχουν πει!

Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2009 ώρα 01:46
Μαλιστα, απο τις ρωμαικες λεγεωνες λοιπον... νομιζα οτι ειχες κανει λογοπαιγνιο Εκανα λαθος! Και συγνωμη αν σε προσεβαλε η περιεργεια μου
Επιστροφή στην κορυφή
Legion Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Legion Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2009 ώρα 01:50

Μαλιστα, απο τις ρωμαικες λεγεωνες λοιπον... νομιζα οτι ειχες κανει λογοπαιγνιο Εκανα λαθος! Και συγνωμη αν σε προσεβαλε η περιεργεια μου

Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2009 ώρα 01:54
Legion μου, γιατι γελας; Προς τι ο γελωτας; γελας δηλαδη οτι δεν παρεξηγηθηκες;
Επιστροφή στην κορυφή
Legion Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Legion Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2009 ώρα 02:04

Legion μου, γιατι γελας; Προς τι ο γελωτας; γελας δηλαδη οτι δεν παρεξηγηθηκες;

Ναι αν ηταν να παρεξηγηθω απο αυτο... ;

Εσυ τι εχει να πεις για το συγκεκριμενο ποστ ιλλυ
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2009 ώρα 02:31

Λεγεωναριε μου για να ειμαι ειλικρινης εχω ενα θεματακι με την αποκαλυψη του Ιωαννη... Προσπαθω να την κατανοησω αλλα δεν βγαζω ακρη... καθε φορα που προσπαθω να τη διαβασω, με κουραζει και το παραταω

Επιστροφή στην κορυφή
Legion Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Legion Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2009 ώρα 02:41
Το επαθα κι εγω με την αποκαλυψη στην αρχη δεν καταλαβαινα τιποτα... Ουτε τωρα καταλαβαινω...
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2009 ώρα 02:42
Ανοιγω τεραστιο θεμα τωρα ε; Απλα επειδη σε βλεπω ενημερωμενο με τα της θρησκειας, σε περιπτωση που εχεις ασχοληθει καθολου με αυτο το θεμα θα ηθελα να μου δωσεις καποια πηγη με μια σωστη ερμηνεια
Επιστροφή στην κορυφή
Legion Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Legion Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2009 ώρα 02:55
Δεν ξερω καμια και αν ηξερα ποιος θα μπορουσε να πει οτι οσα λεει αυτη η πηγη θα ειναι σωστα... εκει εχω το προβλημα ισως να διαβασω κατι που να μην ειναι αληθες... Κ να αρχισω να μπερδευομαι.
Ηταν ενα διαστημα διαβαζα ενα βιβλιο που παραλιγο να κλονισει την πιστη μου
Επεσα σε πολλες αντιφασεις και ειχα αρχισει να τα χανω.
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2009 ώρα 17:59
Αρχικά αποστάλθηκε από Legion Legion Έγραψε:

ενα βιβλιο που παραλιγο να κλονισει την πιστη μου
Θα ηθελες να μου αναφερεις ποιο βιβλιο ηταν αυτο; Αν δεν θελεις να κανεις διαφημιση στειλε μου το σε ενα προσωπικο μηνυμα... πραγματικα ειναι πολυ μπερδεμα η αποκαλυψη, ουτε εγω βγαζω ακρη Να σου πω κατι; ξερεις ποια ειναι η αποψη μου; το να λεει την δικη του ερμηνεια ο καθενας απο μας δεν ειναι ακυρο ουτε μεμπτο, ειναι το πως το εκλαμβανει ο καθενας μας... Αν ακουσεις θεωρια που εχω για καποια πραγματα θα δεις Χωρις να σημαινει οτι ειναι σωστο, ουτε να τον καταδικασουμε τον αλλον ουτε να τον πουμε βλασφημο διοτι την αποψη μας την λενε "παρεΐστικα" εδω, δεν ειναι τυπωμενο σε καποιο συγγραμμα... εχουμε την ελευθερη βουληση να κρινουμε ο, τι πληροφορια δεχομαστε! Ποια ειναι η αποψη σου για το προπατορικο αμαρτημα; Θεωρεις οτι εγινε εσκεμμενα; Εγω ναι... Ισως και να κατακρινεις αυτη την αποψη μου... Αλλα οπως σου ειπα λεμε διαφορες σκεψεις ή καλυτερα προβληματισμους
Επιστροφή στην κορυφή
Markos_Hdi Δες τη Λίστα
Κυανόκρανος
Κυανόκρανος

Μέλος από: 11/Απριλίου/2008
Πόντοι: 1630
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Markos_Hdi Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Ιανουαρίου/2009 ώρα 18:54

Πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση, μπράβο σας παιδιά. Και ακόμα περισσότερο μπράβο που την κρατάτε σε ήρεμους τόνους.

Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Ιανουαρίου/2009 ώρα 21:49
Αγαπητέ Μάρκο, τι εχεις να πεις για την αποκαλυψη του Ιωαννη; την εχεις κατανοησει; Τωρα σε ο, τι αφορα το προπατορικο αμαρτημα τι πιστευεις; Και φυσικα ολα αυτα που ρωταω ειναι δικοι μου προβληματισμοι που ποτε δεν μου απαντηθηκαν... Πχ. , εφοσον ολοι φτιαχτηκαμε απο την ιδια υλη για ποιο λογο υπαρχουν λευκοι, κιτρινοι, κοκκινοι, μαυροι; Αυτο πως το εξηγουν; Εφοσον υπαρχει ΕΝΑς ΘΕΟΣ, γιατι υπαρχει ο Αλλαχ, ο Βουδας, κτλ; Οταν θα γινει η Δευτερα Παρουσια απο ποιους θα κριθουν αυτοι; και επισης, τι θα γινει με οσους εζησαν την εποχη προ Χριστου; Ναι συζητηση κανουμε χωρις να σημαινει οτι καποιος θα υιοθετησει τις αποψεις μου διοτι δεν ειναι αποψη, ειναι σκεψεις μου κ προβληματισμοι μου... Θεωρω πως υπαρχουν τεραστια κενα σε ο, τι αφορα τη θρησκεια μας και δεν προκειται να παρουμε ποτε απαντησεις...
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 4 5 20>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com