Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Β ΕΣΣΟ βύσματικες

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Besso2021 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Besso2021 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουνίου/2021 ώρα 19:01
Darth Bane ευχαριστώ φιλαράκι! Να είσαι καλά!

Κάτι τελευταίο που ξέχασα, σε περίπτωση που γνωρίζει κάποιος. Σε πόσες μέρες περίπου πριν (από την ημέρα που πρέπει να φύγει καποιος για τη μετάθεση) γνωστοποιείται στη μονάδα η εντολή μετάθεσης; Είναι κάτι στάνταρ η παίζει ανάλογα τη κατάσταση;

Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
yanis13 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 04/Νοεμβρίου/2020
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 23
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση yanis13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουνίου/2021 ώρα 16:10
Αρχικά αποστάλθηκε από Besso2021 Besso2021 Έγραψε:

Darth Bane ευχαριστώ φιλαράκι! Να είσαι καλά!
Κάτι τελευταίο που ξέχασα, σε περίπτωση που γνωρίζει κάποιος. Σε πόσες μέρες περίπου πριν (από την ημέρα που πρέπει να φύγει καποιος για τη μετάθεση) γνωστοποιείται στη μονάδα η εντολή μετάθεσης; Είναι κάτι στάνταρ η παίζει ανάλογα τη κατάσταση;
Ευχαριστώ
Οι μεταθεσεις σκανε ολες μαζι στη μοναδα. Οι "βυσματιες" 4μηνοι μαθαινουν οτι φευγουν σε 2-3 μερες απο τη μερα που ερχονται οι μεταθεσεις (πολλες φορες τους λενε οτι φευγουν και την ιδια μερα, ετσι ειχε γινει με μενα) και οι 5μηνοι το μαθαινουν ειτε εκεινες τις μερες οτι φευγουν σε 1 μηνα, ειτε παλι 2-3 μερες πριν φυγουν και αυτοι, επειδη η μοναδα απλα δε τους το εχει αναφερει τοσο καιρο.
Επιστροφή στην κορυφή
Yellow Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Yellow Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουνίου/2021 ώρα 16:14
Δεν ισχύει πάντα αυτό. Σήμερα ήρθε σήμα για ένα παιδί από τη μονάδα μου ότι θα φύγει με μετάθεση στις 9 Ιουλίου δηλαδή σε περίπου 10 ημέρες. Κοντά στο 4μηνο δηλαδή
Επιστροφή στην κορυφή
yanis13 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 04/Νοεμβρίου/2020
Πόντοι: 23
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση yanis13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουνίου/2021 ώρα 18:22
Αρχικά αποστάλθηκε από Yellow Yellow Έγραψε:

Δεν ισχύει πάντα αυτό. Σήμερα ήρθε σήμα για ένα παιδί από τη μονάδα μου ότι θα φύγει με μετάθεση στις 9 Ιουλίου δηλαδή σε περίπου 10 ημέρες. Κοντά στο 4μηνο δηλαδή
Για αλλον δεν ηρθε; Μηπως ειναι κατ εξαιρεση?
Επιστροφή στην κορυφή
Yellow Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Yellow Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουνίου/2021 ώρα 18:32
Δεν ήρθε για άλλον ακόμα. Όχι απλά είμαι Βυσματικη
Επιστροφή στην κορυφή
Στρατιώτης Ραιαν Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Στρατιώτης Ραιαν Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουλίου/2021 ώρα 15:23
Παιδιά έχουμε κανένα νέο για τις βυσματικες γι αυτές τις μέρες ;
Επιστροφή στην κορυφή
Μεταθέσεις 371 ΒΕΣΣΟ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Μεταθέσεις 371 ΒΕΣΣΟ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιουλίου/2021 ώρα 09:45
Γνωρίζουμε κάποιο νέο για βυσματικες σειράς 371; Γιατί περιμένουν κι άλλοι στρατιώτες αλλά τίποτα ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Johny Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Johny Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουλίου/2021 ώρα 00:50
20 με 25 Ιουλίου είχα ενημέρωση όλες οι βυσματικες β εσσο θα έχουν φύγει για τις νέες μονάδες τους. Είχε αλλος παροια ενημέρωση;
Επιστροφή στην κορυφή
Στρ Πζ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Στρ Πζ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιουλίου/2021 ώρα 12:24
Μου είπαν ότι 15 βγαίνουν τα ονόματα και οι τόποι μεταθέσεων Και εκείνες τις μέρες φεύγουμε κιόλας το αργότερο μια εβδομάδα
Επιστροφή στην κορυφή
BESSO2021 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση BESSO2021 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιουλίου/2021 ώρα 08:53
Καλησπέρα παιδιά

Έχουμε κάτι για σήμερα μιας και είναι 15 του μήνα; Υπάρχει κάτι νεότερο;
Επιστροφή στην κορυφή
Stratos2021b-esso Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Stratos2021b-esso Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιουλίου/2021 ώρα 12:58
Παιδιά εμένα με πήρε τηλέφωνο σήμερα το "βύσμα" και μου είπε ότι φεύγω στην μονάδα της επιλογής μου 22-23 Ιουλίου. Μου είπε ότι στις επόμενες μέρες θα πάει σήμα στη μονάδα.

Κάλιο αργά παρά ποτέ. Και στα δικά σας.
Επιστροφή στην κορυφή
Διον Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Διον Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιουλίου/2021 ώρα 16:23
Παιδιά και εμένα για 23 είπε το βυσμα
Ωστόσο επίσημα απ'τη μοναδα δεν μας είπαν κάτι.
Λογικά τις επόμενες μέρες ή Αυριο-παρασκευη ή Δευτέρα να σκάσουν οι μεταθέσεις για τους περισσοτερους ή για τους βυσματουχους...
Επιστροφή στην κορυφή
fsafsa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση fsafsa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουλίου/2021 ώρα 16:12
Μου αρέσει που θεωρείται βυσματική την μετάθεση σας Και παίζει να πάτε σε μονάδες που θα πήξετε μέχρι τέλους Αυγούστου.
Επιστροφή στην κορυφή
adst Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 27/Νοεμβρίου/2020
Πόντοι: 18
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση adst Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουλίου/2021 ώρα 17:52
Αρχικά αποστάλθηκε από fsafsa fsafsa Έγραψε:

Μου αρέσει που θεωρείται βυσματική την μετάθεση σας Και παίζει να πάτε σε μονάδες που θα πήξετε μέχρι τέλους Αυγούστου.
μακαρι να επηζα και εγω για 1,5 μηνα διπλα στο σπιτι μου και να ειχα μετα τα ΔΝ μου μεχρι να απολυθω
Επιστροφή στην κορυφή
Platwnmp Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Platwnmp Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουλίου/2021 ώρα 22:30
Καλησπέρα παιδιά! Και εμένα έπεσε τηλ χθες ότι η μετάθεση μου βγήκε στη μονάδα που δήλωσα και είπε 23 Ιουλίου. Ωστόσο δεν έχουμε ακόμη επίσημη ενημέρωση από τη μονάδα που βρισκόμαστε. Στς 23 Ιουλίου λογικά εννοουν ότι θα φύγουμε ή θα πρέπει να έχουμε παρουσιαστεί ήδη στη νέα μονάδα;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com