Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Κατάταξη 2021 Ε ΕΣΣΟ

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 2 34 5>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
ΑΝΟΝΥΜΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΑΝΟΝΥΜΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2021 ώρα 17:26
Όσοι επιλέγονται για ΕΛΔΥΚ - ΚΎΠΡΟ
παρουσιάζονται Θήβα ή Λαμία και μετά την ορκομωσία φεύγουν για Κύπρο
Επιστροφή στην κορυφή
ΑΝΟΝΥΜΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΑΝΟΝΥΜΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2021 ώρα 17:27
Μπορείς να το δηλώσεις την πρώτη μέρα που θα παρουσιαστεις. Εξάλλου θα σε ρωτήσουν εάν επιθυμείς να πας ειδικές δυνάμεις
Επιστροφή στην κορυφή
Nikos32 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ

Μέλος από: 17/Αυγούστου/2021
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 34
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nikos32 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2021 ώρα 18:46
Την επιθυμία μας να πάμε ΕΔ την δηλώνουμε τη πρώτη μέρα; Η όταν περάσει κλιμάκιο; Το οποίο μετά από πόσες μέρες περνάει, ξέρετε; Γιατί και εγώ για ΕΔ είχα δηλώσει και μου ήρθε χαρτί για Ρέθυμνο
Επιστροφή στην κορυφή
E.D. Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ

Μέλος από: 25/Απριλίου/2021
Πόντοι: 32
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση E.D. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2021 ώρα 18:58
Κι εγώ τα ίδια και μου έχει βγάλει για κω και έχω και υπόδειξη ΥΕΑ
Επιστροφή στην κορυφή
ΑΝΟΝΥΜΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΑΝΟΝΥΜΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2021 ώρα 19:05
Την πρώτη μέρα κατά την καταγραφή των στοιχείων σου στην κατάταξη.
Όταν με το καλό περάσει το κλιμάκιο μετά από μερικές μέρες για να κάνει την επιλογή θα σε πασάρουν αυτοί διότι θα σε έχουν ήδη γραμμένο ως επιθυμουντα για Ε. Δ
Επιστροφή στην κορυφή
E.D. Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ

Μέλος από: 25/Απριλίου/2021
Πόντοι: 32
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση E.D. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2021 ώρα 19:18
Ευχαριστώ πολύ και άλλη μια ερώτηση ενδιαφέρομαι για αλεξίπτωτα θα δώσω τα άθλημα για τα αλεξίπτωτα με την μια η θα δώσω μίλι η χιλιόμετρο (δεν έχω πρόβλημα με κανένα) ρωτάω για να γνωρίζω απλά
Επιστροφή στην κορυφή
mohasmohas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση mohasmohas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2021 ώρα 19:53
Άμα σε επιλέξουν για Κύπρο είναι υποχρεωτικό δηλαδή; Δεν μπορείς να το αποφυγεις;
Επιστροφή στην κορυφή
Βασιλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Βασιλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2021 ώρα 20:45
Η κατάσταση επιβίβασης που μας δινει ο στρατός για να παμε στο νησί με τα έξοδα του στρατου ισχύει μονο για πλοιο ή και για αεροπλάνο?
Επιστροφή στην κορυφή
ΛΟΚ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΛΟΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2021 ώρα 20:57
Αν διαβαζει κανενας μονιμος να ξερετε οτι ειμαστε μαζι σας στον μη υποχρεωτικο εμβολιασμο καθως και σε οτι κριθει αναγκαιο για να σταματησει αυτη η τρελα.
Επιστροφή στην κορυφή
ΑΝΟΝΥΜΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΑΝΟΝΥΜΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2021 ώρα 21:17
Αρχικά αποστάλθηκε από mohasmohas mohasmohas Έγραψε:

Άμα σε επιλέξουν για Κύπρο είναι υποχρεωτικό δηλαδή; Δεν μπορείς να το αποφυγεις;

Την πρώτη μέρα που γίνεται παρουσίαση για όσους έχουν επιλεγεί ΕΛΔΥΚ... Δηλώνεις ενυπόγραφα εάν θες να πας Κύπρο ή όχι
Εάν δηλώσεις ότι δεν επιθυμείς αυτό δεν αποτελεί δέσμευση για την υπηρεσία και δεν σημαίνει ότι δεν θα σε στείλουν.
Ωστόσο όλοι θα περάσουν από συνέντευξη από ειδικές επιτροπές
Κριτήρια για επιλογή ή μη είναι οι λόγοι υγείας. Ψυχολογικά. Παθολογικά. Λόγοι υγείας γονέων. Κοινωνικοί λόγοι κλπ
Επιστροφή στην κορυφή
mohasmohas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση mohasmohas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 09:15
Έγινε, σε ευχαριστώ πολύ
Επιστροφή στην κορυφή
Nikos32 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nikos32 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 10:17
Δηλώνοντας στο κλιμάκιο των ΕΔ την επιθυμία μας, δίνοντας τα αθλήματα και περνόντας τα μετά εγώ προσωπικά που θέλω 35ΜΚ δηλώνω στο κλιμάκιο αυτό συγκεκριμένα, έτσι; Και ορκίζομαι στο ΚΕΝ που παρουσιάζομαι ή στο ΚΕΕΔ; Εννοώ με το που περάσω τα αθλήματα φεύγω για ΚΕΕΔ ή παραμένω στο ΚΕΝ μέχρι την ορκομωσία;
Επιστροφή στην κορυφή
ΑΝΟΝΥΜΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΑΝΟΝΥΜΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 13:00
Αρχικά αποστάλθηκε από Nikos32 Nikos32 Έγραψε:

Δηλώνοντας στο κλιμάκιο των ΕΔ την επιθυμία μας, δίνοντας τα αθλήματα και περνόντας τα μετά εγώ προσωπικά που θέλω 35ΜΚ δηλώνω στο κλιμάκιο αυτό συγκεκριμένα, έτσι; Και ορκίζομαι στο ΚΕΝ που παρουσιάζομαι ή στο ΚΕΕΔ; Εννοώ με το που περάσω τα αθλήματα φεύγω για ΚΕΕΔ ή παραμένω στο ΚΕΝ μέχρι την ορκομωσία;

Βασικά την πρώτη μερα της κατάταξης θα πρέπει να δηλώσεις οτι επιθυμείς να μετατεθείς Κυπρο και ότι
θες να συμμετεχεις στη διαδικασια επιλογης για Ειδικες Δυναμεις.
Η ορκωμοσία σου θα γίνει κανονικά μετά από 3 εβδομαδες στο ΣΥΠΟ που θα καταταγεις
Εαν τελικα σε επιλεξουν για ειδικες δυναμεις και Κύπρο, μετά την ορκωμοσία θα φυγεις
Επιστροφή στην κορυφή
Nikos32 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nikos32 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 19:36
Αρχικά αποστάλθηκε από ΑΝΟΝΥΜΟΣ ΑΝΟΝΥΜΟΣ Έγραψε:

Βασικά την πρώτη μερα της κατάταξης θα πρέπει να δηλώσεις οτι επιθυμείς να μετατεθείς Κυπρο και ότι
θες να συμμετεχεις στη διαδικασια επιλογης για Ειδικες Δυναμεις.
Η ορκωμοσία σου θα γίνει κανονικά μετά από 3 εβδομαδες στο ΣΥΠΟ που θα καταταγεις
Εαν τελικα σε επιλεξουν για ειδικες δυναμεις και Κύπρο, μετά την ορκωμοσία θα φυγεις
Μάλιστα, κατάλαβα! Οπότε αρχικά πρέπει να δηλώσω στη κατάταξη κύπρο και ειδικές δυνάμεις παράλληλα που είναι η 35ΜΚ ουσιαστικά. Και στο κλιμάκιο το ίδιο θα δηλώσω; Και άδεια ορκομωσίας δεν έχω; Φεύγω αμέσως για κύπρο μετά;

Επεξεργάστηκε από Nassos - 02/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 21:09
Επιστροφή στην κορυφή
ΑΝΟΝΥΜΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (1) Thanks(1)   Παράθεση ΑΝΟΝΥΜΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 20:18
Αρχικά αποστάλθηκε από Nikos32 Nikos32 Έγραψε:

Μάλιστα, κατάλαβα! Οπότε αρχικά πρέπει να δηλώσω στη κατάταξη κύπρο και ειδικές δυνάμεις παράλληλα που είναι η 35ΜΚ ουσιαστικά. Και στο κλιμάκιο το ίδιο θα δηλώσω; Και άδεια ορκομωσίας δεν έχω; Φεύγω αμέσως για κύπρο μετά;

Όλοι οι νεοσύλλεκτοι παίρνουν άδεια ορκομωσίας. Απλά μετά το τέλος της άδειας εφόσον σε επιλέξουν για Κύπρο (μην το θεωρείς όμως δεδομένο) θα παρουσιαστεις στο κλιμάκιο της ΕΛΔΥΚ που είναι στη Θήβα ή στο ΚΕΕΔ. Θα σου πούνε ανάλογα... Εκεί μαζεύονται όσοι έχουν δρομολογηθεί για Κύπρο Και κατά γκρουπ φεύγουν

Επεξεργάστηκε από Nassos - 02/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 21:08
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 2 34 5>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com