Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 57 5859
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 12304
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Απριλίου/2022 ώρα 19:09
Δεν υπάρχει περίπτωση, όχι.
Επιστροφή στην κορυφή
Μάριος1920 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 24/Μαρτίου/2022
Πόντοι: 3
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Μάριος1920 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Μαΐου/2022 ώρα 22:04
Καλησπέρα σε όλους. Έχω μια ερώτηση σχετικά με τις ΟΥΚ ξέρω ότι υπάρχουν 5 ομάδες οι οποίες έχουν ένα διαφορετικό ρόλο η κάθε μια, η ερώτηση μου είναι πως κάποιος επιλέγετε να μπει σε οποιαδήποτε από αυτές τις ομάδες πχ εγώ θέλω να μπω στην ΟΥΚ 1 η 2 τι πρέπει να κάνω για να μπω στην ΟΥΚ 1 η 2 η αν είναι καν στο χέρι μου αυτό ;

Ευχαριστώ

Επεξεργάστηκε από Μάριος1920 - 12/Μαΐου/2022 ώρα 22:05
Επιστροφή στην κορυφή
Private Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Private Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουνίου/2022 ώρα 17:15
Καλησπέρα παιδιά, άκουσα από πεζοναύτες της Αυλώνας Α και Β ΕΣΣΟ ότι μαζί τους πέρασαν ΤΠΕΝ στρατιώτες Ε και ΣΤ ΕΣΣΟ καθαρά για να γίνουν 9μηνοι. Αυτό το έκαναν σε πιο προχωρημένο στάδιο της θητείας τους και όχι στην αρχή όπως συνηθίζεται. Σύμφωνα με τα παιδιά αυτά μόνο ο διοικητής λόχου σου μπορεί να σε στείλει να περάσεις αργότερα σαν σχολείο το ΤΠΕΝ από ότι κατάλαβα όλοι αυτοί το πέρασαν στον Βόλο. Γνωρίζει κανείς αν όντως γίνεται και τι χρειάζεται ώστε να συμμετάσχει κανείς ακόμα και από άποψη βύσματος ίσως.
Επιστροφή στην κορυφή
Tanto Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 03/Σεπτεμβρίου/2020
Πόντοι: 239
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Tanto Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουνίου/2022 ώρα 19:47
Αρχικά αποστάλθηκε από Μάριος1920 Μάριος1920 Έγραψε:

Καλησπέρα σε όλους. Έχω μια ερώτηση σχετικά με τις ΟΥΚ ξέρω ότι υπάρχουν 5 ομάδες οι οποίες έχουν ένα διαφορετικό ρόλο η κάθε μια, η ερώτηση μου είναι πως κάποιος επιλέγετε να μπει σε οποιαδήποτε από αυτές τις ομάδες πχ εγώ θέλω να μπω στην ΟΥΚ 1 η 2 τι πρέπει να κάνω για να μπω στην ΟΥΚ 1 η 2 η αν είναι καν στο χέρι μου αυτό ;

Ευχαριστώ
Μπες στο σχολείο πρώτα και μετά το βλέπεις αυτό. Βιάζεσαι πάρα πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή
PeterG Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 02/Δεκεμβρίου/2021
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση PeterG Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Αυγούστου/2022 ώρα 10:50
Παιδιά καλησπέρα και από εμένα. Μερικές απορίες για τις οποίες βρήκα απάντηση.

Πρώτον έχω αστιγματισμό αλλά λιγότερο από 4 και δήλωσα Ειδικές Δυνάμεις. Κάποιος μου είπε ότι μπορεί να με βάλουν Ι2 ή και Ι3! Ισχύει;

Εγώ δήλωσα ότι έχω αστιγματισμό. Λέτε να έκανα βλακεία; Πάντως βλέπω αρκετά καλά και χωρίς γυαλιά, δηλαδή διαβάζω γράμματα σε απόσταση 10 μέτρων.

Σε όλα τα άλλα είμαι κομπλέ και πιάνω τα όρια - 50 κάμψεις,10 έλξεις και το χλμ. Σε 4:18 -.
Έλληνες εισίν οι της ελληνικής παιδείας μετέχοντες
Επιστροφή στην κορυφή
fsafsa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση fsafsa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Αυγούστου/2022 ώρα 15:40
Αρχικά αποστάλθηκε από PeterG PeterG Έγραψε:

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα. Μερικές απορίες για τις οποίες βρήκα απάντηση.

Πρώτον έχω αστιγματισμό αλλά λιγότερο από 4 και δήλωσα Ειδικές Δυνάμεις. Κάποιος μου είπε ότι μπορεί να με βάλουν Ι2 ή και Ι3! Ισχύει;

Εγώ δήλωσα ότι έχω αστιγματισμό. Λέτε να έκανα βλακεία; Πάντως βλέπω αρκετά καλά και χωρίς γυαλιά, δηλαδή διαβάζω γράμματα σε απόσταση 10 μέτρων.

Σε όλα τα άλλα είμαι κομπλέ και πιάνω τα όρια - 50 κάμψεις,10 έλξεις και το χλμ. Σε 4:18 -.

Μέσα στο φόρουμ θα βρεις το ΦΕΚ με την Σωματική Ικανότητα, εκεί μέσα ανάλογα με την πάθηση αναφέρει τι Ι θα βγεις στο στρατό.

Επίσης κάπου στο φόρουμ υπάρχει θέμα για την μυωπία και την θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις.

Επιστροφή στην κορυφή
Βασιλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Βασιλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Αυγούστου/2022 ώρα 15:36
Καλησπερα παιδια ηθελα να κανω μια ερώτηση Εγω ειμαι φαντάρος στον Έβρο δ εσσο μπήκα τον Ιούλιο δήλωσα ειδικές δυνάμεις αλλα στα γραφιά π το κοιτάξαμε έγινε καποιο λαθος και δεν περάστηκε τιποτα και δεν βρέθηκα στο κλιμάκιο γτ ημουν στ ΚΥΧΝΕ η όπως λεγεται για ενα σφράγισμα ψάχνω εναν τρόπο να μπω ειδικές δυνάμεις και ας κανω παραπανω θητεία και εκπαίδευση δεν με πειράζει απλα απαντήστε αν καποιος ξερει κατι η μπορει να με βοηθήσει θα ηταν ευχάριστο
Επιστροφή στην κορυφή
fsafsa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση fsafsa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Αυγούστου/2022 ώρα 16:05
Αρχικά αποστάλθηκε από Βασιλης Βασιλης Έγραψε:

Καλησπερα παιδια ηθελα να κανω μια ερώτηση Εγω ειμαι φαντάρος στον Έβρο δ εσσο μπήκα τον Ιούλιο δήλωσα ειδικές δυνάμεις αλλα στα γραφιά π το κοιτάξαμε έγινε καποιο λαθος και δεν περάστηκε τιποτα και δεν βρέθηκα στο κλιμάκιο γτ ημουν στ ΚΥΧΝΕ η όπως λεγεται για ενα σφράγισμα ψάχνω εναν τρόπο να μπω ειδικές δυνάμεις και ας κανω παραπανω θητεία και εκπαίδευση δεν με πειράζει απλα απαντήστε αν καποιος ξερει κατι η μπορει να με βοηθήσει θα ηταν ευχάριστο
Δεν γίνεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Νερος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Νερος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Σεπτεμβρίου/2022 ώρα 11:59
Παιδιά καλημέρα.
Να ρωτήσω μόλις πέρασα τα αθλήματα για ειδικές δυνάμεις με πρώτη επιλογή πεζοναύτης βολο και δεύτερη επιλογή πεζοναύτης Αθήνα. Τα όρια ήτανε 1 χλμ σε 5 λεπτά 4 έλξεις και 20 κάμψεις. Ο χρόνος μου ήτανε 4:12, έλξεις και 26 κάμψεις. Αλλά είχα πολλές έλξεις ακόμη και κάμψεις που μπορούσα να κάνω. Μου είπανε δεν έχει πολύ σημασία ότι πέρασα. Ισχύει η έκανα χαζομάρα;
Το χαρτί μετάθεσης λένε θα έρθει μαλλον λίγο μετά την ορκωμοσία. Θα πρέπει να παρουσιάστω Αθήνα όπου είναι η εκπαίδευση πεζοναυτών και μετά θα με πάνε Βόλο εφόσον είναι οπρωτη επιλογη μου; Η θα συνεχιστεί η εκπαίδευση μου στο 211 Ρόδου όπου κάνω την βασική εκπαίδευση. Κανονικα είμαι πυροβολικό 95 μα/απ,(ΜΕΘ).
Δεν έχω καμία όρεξη να ξανακατεβω Ρόδο εφόσον μενω Βόλο. Και από οικονομική άποψη αλλά και από άλλες απόψεις.
Επίσης υπάρχει περίπτωση να με στείλουν πάλι Ρόδο ως ειδικοδυναμιτης πιο μετά ; Έτσι είπε ένας παλιός αν και δεν νομίζω ότι έχει δίκιο, νομίζω δεν ήξερε πολύ για πεζοναύτες.
Ευχαριστώ παιδιά αν κάποιος να βοηθήσει να ησυχάσουμε λίγο.
Επιστροφή στην κορυφή
Νερος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Νερος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Σεπτεμβρίου/2022 ώρα 12:53
7 έλξεις έκανα
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 57 5859

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com