Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 50 5152 53 54 59>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Οκτωβρίου/2018 ώρα 19:27
Αρχικά αποστάλθηκε από Neos Neos Έγραψε:

Τα κλιμάκια των Ε. Δ. Δεν θα περάσουν από το ΣΥΠΟ, αλλά από τις μονάδες που θα κάνετε την βασική σας εκπαίδευση. Σε εμάς επικράτησε ένα μπάχαλο με αυτό πάντως. Έβαλαν το χλμ να γίνει με τις αρβύλες και έκοψαν αρκετούς που έπιασαν όλα τα όρια και πήραν κάποιους που έπιασαν τα μισά με το ζόρι.

Επίσης, τα κλιμάκια Ειδικών Δυνάμεων έρχονται στα ΣΥΠΟ ή μετά στις μονάδες ρε παιδιά έχουμε μπερδευτεί;

Σε ένα άρθρο που διάβασα λέει οτι ΣΥΠΟ μένεις μόνο 3 μέρες :

Στα Σημεία Υποδοχής Οπλιτών, σύμφωνα με την εφημερίδα «Δημοκρατία», οι νεοσύλλεκτοι θα παραμένουν ως 3 ημέρες για τις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις και για να παραλάβουν ιματισμό και στη συνέχεια θα προωθούνται στις μονάδες για την εκπαίδευσή τους σε όπλα και ειδικότητα και το υπόλοιπο της θητείας τους.
Επιστροφή στην κορυφή
Panosss Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 04/Απριλίου/2016
Θέση: Εμπροσθοφυλακή
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 82
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Panosss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Οκτωβρίου/2018 ώρα 11:03
Καλησπέρα στην ομάδα. Θα ήθελα να κανω μια ερώτηση και παρακαλώ όποιος ξερει να μου απαντήσει. Στο περιοδεύων δηλωσα πεζικό και τώρα θέλω να πάω αλεξιπτωτα. Υπάρχει δυνατότητα κατα την παρουσίασή μου στο πεζικό να κανω κάποια αίτηση κάτι και να το αλλαξω αυτό;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Ω ξειν', αγγέλλειν Λακεδαιμονίοις ότι τήδε κείμεθα τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι.
Επιστροφή στην κορυφή
liakosgr Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 27/Ιανουαρίου/2019
Πόντοι: 3
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση liakosgr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2019 ώρα 19:03
Καλησπερα ηθελα να ρωτησω αν γινεται την πρωτη μερα που παρουσιαζομαι να διαλεξω ειδικες δυναμεις ενω ειμαι στρατο ξηρας?
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Πόντοι: 11370
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2019 ώρα 19:08
Φυσικά και μπορείς. Σας ρωτούν άλλωστε.
Επιστροφή στην κορυφή
liakosgr Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 27/Ιανουαρίου/2019
Πόντοι: 3
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση liakosgr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2019 ώρα 19:43
Τελεια σας ευαχριστω πολυ! Με το κινητο τι μπορω να κανω για να μην μου το παρουν; Επισης ειδικες δυναμεις μπορω να το εχω?
Επιστροφή στην κορυφή
ChrisGreekArmy Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 19/Μαρτίου/2019
Πόντοι: 6
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ChrisGreekArmy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2019 ώρα 18:54
Γεια σας θέλω να κάνω μια ερώτηση ειδικές δυνάμεις ΛΟΚ πόσο διαρκεί η θητεία;
Επιστροφή στην κορυφή
firm Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση firm Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2019 ώρα 19:16
Σε ολο τον στρατό ξηράς ειναι 9 μήνες.
Επιστροφή στην κορυφή
ChrisGreekArmy Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 19/Μαρτίου/2019
Πόντοι: 6
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ChrisGreekArmy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαρτίου/2019 ώρα 16:14
Ευχαριστώ πολύ!!! Για να μπω μεγάλο πεύκο τον Αύγουστο πρέπει να κόψω την αναβολή τρεις μήνες νωρίτερα;
Επιστροφή στην κορυφή
Γκεστ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Γκεστ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Απριλίου/2019 ώρα 17:27
Έχω κατανεμηθεί στο Πολ. Ναυτικό και μπαίνω με την Β ΕΣΣΟ αυτό το Μάιο.
Ξερει κανείς αν περνουν κλιμάκια των ΕΔ απο το κέντρο όπως γίνεται στο Πεζικό; Και αν γενικά μπορώ να υπηρετήσεις Ειδικές Δυνάμεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Firm Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Firm Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Απριλίου/2019 ώρα 18:14
Αρχικά αποστάλθηκε από ChrisGreekArmy ChrisGreekArmy Έγραψε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Για να μπω μεγάλο πεύκο τον Αύγουστο πρέπει να κόψω την αναβολή τρεις μήνες νωρίτερα;
Μέχρι 30 απριλιου.
Επιστροφή στην κορυφή
Guru77 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guru77 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2019 ώρα 14:39
Καλησπερα. Ειμαι υποχρεος με τη Β εσσο για ειδικες δυναμεις. Γνωριζει καποιος επειδη παιρνω ενα χαπι καθημερινα καθε πρωι λογω θυροειδους(υποκλινικος υποθυροειδισμος) αν υπαρχει περιπτωση να κοπω οτι και καλα δεν ειμαι Ι1 που δεχονται οι Ε. Δ ;
Επιστροφή στην κορυφή
fsafa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση fsafa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2019 ώρα 15:24
Με το χάπι βγαίνεις εκτός Ειδικών Δυνάμεων.
Επιστροφή στην κορυφή
Guru77 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guru77 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2019 ώρα 16:48
Αρχικά αποστάλθηκε από fsafa fsafa Έγραψε:

Επειδη ειδα στο φεκ στη κατηγοριοποιηση σωματικης ικανοτητας οτι γραφει υπολειτουργιες η υπερλειτουργιες ενδοκρινολογικων ορμονων ειναι απο Ι1 εως Ι3 δεν υπαρχει πιθανοτητα εγω που απλα ειμαι οριακα πιο πανω απο το οριο και παιρνω το χαπι για να μαι μεσα στα ορια να μπορω να βγω Ι1 ;

Επιστροφή στην κορυφή
fsafas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση fsafas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Απριλίου/2019 ώρα 16:07
Αρχικά αποστάλθηκε από Guru77 Guru77 Έγραψε:

Αρχικά αποστάλθηκε από fsafa fsafa Έγραψε:

Επειδη ειδα στο φεκ στη κατηγοριοποιηση σωματικης ικανοτητας οτι γραφει υπολειτουργιες η υπερλειτουργιες ενδοκρινολογικων ορμονων ειναι απο Ι1 εως Ι3 δεν υπαρχει πιθανοτητα εγω που απλα ειμαι οριακα πιο πανω απο το οριο και παιρνω το χαπι για να μαι μεσα στα ορια να μπορω να βγω Ι1 ;

Πάμε πάλι. Στις Ειδικές Δυνάμεις με χάπι δεν υπηρετείς αυτό ισχύει τόσα χρόνια.
Επιστροφή στην κορυφή
Βασίλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Βασίλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαΐου/2019 ώρα 10:43
Καλησπερα σας ,9 μαιου παρουσιαζομαι πεζικο στο σουφλι , κυπρο θελω να παω γνωριζω τις διαδικασιες και ολα απλως εχω προτιμηση 35μκ απο ελδυκ , θελω να ρωτησω σε πιο απο τα 2 θα βρεθω πιο γρηγορα , αν δηλωσω ειδικες δυναμεις για 35 μκ θα με παν κεεδ, η ορκωμοσια στο κεεδ θα αργησει περισσοτερο απο οτι εκει που θα παρουσιαστω ; Επισης η θητεια ειδικες δυναμεις διαρκει περισσοτερο λογω μετεκπαιδευσης η δεν ισχυει αυτο?
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 50 5152 53 54 59>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com