Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Η ζωή στο Εμπορικό Ναυτικό

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Nightmare Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 24/Απριλίου/2010
Θέση: Greece
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 20
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nightmare Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Η ζωή στο Εμπορικό Ναυτικό
    Αποστολή: 11/Μαΐου/2010 ώρα 22:49
Να ρωτήσω κάτι άλλο... Την κιθάρα μου θα μπορώ να την παρω στην σχολή και στο πλοίο αργότερα; Γιατι ειναι η ζωή μου...
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Μέλος από: 01/Φεβρουαρίου/2009
Θέση: Schweiz
Πόντοι: 2273
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Μαΐου/2010 ώρα 01:40
Αρχικά αποστάλθηκε από Nightmare Nightmare Έγραψε:

Να ρωτήσω κάτι άλλο... Την κιθάρα μου θα μπορώ να την παρω στην σχολή και στο πλοίο αργότερα; Γιατι ειναι η ζωή μου...

Αν εχεις ορεξη και κουραγιο να τη κουβαλας αλλαζοντας μεχρι και 3 αεροδρομια!... ΚΟΥΒΑΛΑ ΤΗΝ. Ασφαλως και μπορεις να την παρεις αλλα καλυτερα να μην παιζεις την κιθαρα στην καμπινα σου γιατι θα κοιμουντε ορισμενοι... Οποτε καλυτερα να παιζεις στο καπνιστηριο εαν δε θελεις να ακουσεις μπινελικια. Στη σχολη παντως δε θα εχεις και ιδιαιτερο προβλημα... Για το πλοιο στ' ανεφερα πιο πανω

Επεξεργάστηκε από greko_27 - 12/Μαΐου/2010 ώρα 01:42
Επιστροφή στην κορυφή
Nightmare Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 24/Απριλίου/2010
Θέση: Greece
Πόντοι: 20
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nightmare Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Μαΐου/2010 ώρα 23:28
Ώχ είναι και ηλεκτρική οπότε καταλαβαίνεις
Επιστροφή στην κορυφή
tourlidas Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 10/Φεβρουαρίου/2010
Πόντοι: 40
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση tourlidas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Μαΐου/2010 ώρα 00:03

Ε, καλυτερα. Αμα εισαι τοσο κολλημενος, να παιζεις χωρις ενισχυτη. Η' βαλε ακουστικα.
Τωρα αμα το "Ωχ" το λες για το βαρος... Τον ψιλοηπιες... Αραξε. Θα κανεις και μπρατσα.
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Μαΐου/2010 ώρα 00:53

ΠΑΡΕ ΦΛΟΓΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΘΟΡΥΒΟ
Επιστροφή στην κορυφή
alien hunter Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση alien hunter Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Απριλίου/2011 ώρα 22:07
kai επιτρεπονται ζωα στο πλοιο?(ξερω οτι κατα 99% οχι)θελω να το επιβεβεωσω γιατι ηθελα να παρω ενα ντομπερμαν αλλα με 2 τρεις μηνες να το βλεπω τον χρονο δεν λεει!
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Απριλίου/2011 ώρα 13:43
Αρχικά αποστάλθηκε από alien hunter alien hunter Έγραψε:

kai επιτρεπονται ζωα στο πλοιο;(ξερω οτι κατα 99% οχι) θελω να το επιβεβεωσω γιατι ηθελα να παρω ενα ντομπερμαν αλλα με 2 τρεις μηνες να το βλεπω τον χρονο δεν λεει!

Απαγορευεται να εχεις ζωα μεσα στο πλοιο.
Επιστροφή στην κορυφή
Commander Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 03/Οκτωβρίου/2011
Πόντοι: 63
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Commander Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2012 ώρα 16:52
Ρε παιδια μπορειτε να μου πειτε αν ξερετε τι μπορει καποιος να παρει μαζι του στο πλοιο (οχι επιβατηγο), πχ εγω ασχολουμε με την μουσικη... Μπορω να παρω την κιθαρα μαζι μου;
Επιστροφή στην κορυφή
antonis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση antonis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 13:07

Ναι μπορεις να μα παρεις οτι θελεις μαζι σου

Επιστροφή στην κορυφή
Commander Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 03/Οκτωβρίου/2011
Πόντοι: 63
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Commander Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 17:05
Οκ ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Xαμπος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Xαμπος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 01:33
Καλησπερα σας... Εχω ψηθει πολυ με το εμπορικο ναυτικο, δεν εχω προβλημα για τα μεγαλα ταξιδια και μου αρεσει πολυ σαν ιδεα. Ειμαι γ λυκειου και μαλλον προς τα εκει το κοβω οχι τοσο για τα λεφτα αλλα για το οτι μου αρεσει το επαγγελμα (βεβαια αν δεν το ζησω δεν μπορω να λεω κατι τετοιο). Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι πως ειναι η ζωη πανω στο πλοιο. Αν θα μπορουσε να μου περιγραψει καποιος την καθημερινη ρουτινα θα με βοηθουσε παρα παρα πολυ. Και οσο χαζο και αν ακουγεται επειδη ειμαι τελειος ασχετος θα ηθελα να ρωτησω αν εχει γυμναστηριο πανω στο πλοιο. Ευχαριστω εκ των πρωτερων
Επιστροφή στην κορυφή
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 26/Μαΐου/2010
Θέση: υψηλη :P
Πόντοι: 525
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαρτίου/2012 ώρα 12:36
Τα ποντοπορα πλοια... Συνηθως εχουν! Για Επιβατηγα ουτε λογος. Ιδιως αυτα που υπαρχουν στην Ελλαδα...
αλλα και παλι ειναι αναλογα την εταιρεια που θα πας
Την ΠΟΛΗ που μου πήρανε εγώ την θέλω πίσω να μπω μεσ'την ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ και να την λειτουργήσω και μονο τότε ο ΘΕΟΣ την ΠΟΛΗ θα φωτίσει και ο ΥΜΝΟΣ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ παντου θα απειχήσει!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Απριλίου/2012 ώρα 14:47
Να ρωτισω και εγω κατι ρε παιδια... Ολα τα καραβια εχουν ιντερνετ; Και αν ναι πιανει σε ολο τον ωκαιανο;
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Απριλίου/2012 ώρα 19:55
Αρχικά αποστάλθηκε από Έγραψε:

Να ρωτισω και εγω κατι ρε παιδια... Ολα τα καραβια εχουν ιντερνετ; Και αν ναι πιανει σε ολο τον ωκαιανο;

Ιντερνετ Για προσωπικη χρηση δεν υπαρχει στα ποντοπορα πλοια. Μονο στα κρουαζιεροπλοια και στα μεσογειακα επιβατηγα πλοια οπως και στα οχηματαγωγα επιβατηγα του αιγαιου.
Επιστροφή στην κορυφή
Tasos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Tasos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Απριλίου/2012 ώρα 01:18
Καλησπερα μπορει καποιος να μου πει τα ΥΠΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑ της ΑΕΝ και γενικα του επαγγελματος διωτι θελω να παω αλλα μου λενε δεν θα βρεις δουλεια και αν εισα καιι πολυ καλος στην σχολη... Να ξερω να διαλεξω κατι αλλο πειτε μου ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com