Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Εμπορικό Ναυτικό και στρατιωτική θητεία

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 3 45
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Blue 7 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 18/Ιουνίου/2021
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 28
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Blue 7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 23:51
Δεν έχω ακούσει ποτε κάτι τέτοιο. Επίσης η αναβολή σπουδών είναι για ένα χρόνο όχι δυο.
Επιστροφή στην κορυφή
mastoras47 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 21/Οκτωβρίου/2020
Πόντοι: 18
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση mastoras47 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 10:56
Πήρα τηλέφωνο την γραμματεία και αναστολή σπουδών χωρις να έχεις οκλοκληρώσει τουλάχιστον το πρώτο εξάμηνο δεν παίζει. Σε διαγράφουν.
Επιστροφή στην κορυφή
PRODEATOR Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 23/Μαΐου/2011
Θέση: Γ' ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
Πόντοι: 140
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση PRODEATOR Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 17:21
Γιατί θέλεις να κάνεις αναστολή σπουδών αν επιτρέπεται; Λόγω στρατού ; Η περίπτωση να έκανες εγγραφή κανονικά στη σχολή και μετά να κοβοσουν από απουσίες σε βολεύει ; Υπάρχει και το 10 %, εποχές που ήμουν εγώ τουλάχιστον, πρώτα υπηρέτησα και μετά πέρασα.
Είς οιωνὸ ς άριστος, αμύνεσθαι περὶ πάτρης
Επιστροφή στην κορυφή
mastoras47 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση mastoras47 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 17:07
Ξέχασα να συμπληρώσω στο ποστ μου ότι εχθές μίλησα με πιο έμπειρο άτομο απο την γραμματεία της σχολής μου (πριν είχα πάρει στα γενικά φαίνεται) και μου είπε πως αναστολή πριν το πρώτο εξάμηνο μπορούν να σου δώσουν όταν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος (όπως στρατιωτική θητεία) αλλά, και να μην εγκριθεί, το πολύ να χάσεις ένα ακαδημαϊκό έτος απο τα ν+2 λόγο απουσιών. Σε κάθε περίπτωση δεν δημιουργείται κανένα πρόβλημα. Καλό είναι τα παιδιά να παίρνουν τηλ. Την δική τους σχολή πριν κάνουν σχέδια όμως. Ευχαριστώ για την βοήθεια.
Επιστροφή στην κορυφή
mastoras47 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση mastoras47 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Νοεμβρίου/2021 ώρα 09:55
Με Ι3-Ι4 θα έχεις θέμα με την ΥΕΑΝΕΘ;
Επιστροφή στην κορυφή
mastoras47 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση mastoras47 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2021 ώρα 14:00
Κανένας; Είναι επείγον χαχα
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 3 45

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com