Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 4 5 26>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2009 ώρα 23:05
Αν καποιος μπορει να πει αναλυτικα ιδιετερα για τα ιατρικα τι σου κανουν; Αιμα εμβολια; Βλεπουν και μυοποια; Ευχαριστω πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή
ΝΕΟΣ Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 16/Απριλίου/2008
Θέση: Σαλονικα
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 100
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΝΕΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιουλίου/2009 ώρα 13:55
Μαλλον θα κοψω την αναβολη για να παω στρατο αυγουστο και θελω για ειδ. Δυν.
Ξερει καποιος τι ιατρικους ελεγχους κανουν εκει για να τους κανω σε ιδιωτικο γιατρο ωστε να ξερω οτι δν εχω καποιο προβλημα και να μην βρεθω προ απροοπτου;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουλίου/2009 ώρα 02:39
Παίδες επειδή παρουσιάζομαι ΚΕΕΔ των Αύγουστο για να υπηρετίσω την πατρίδα και το θέλω πολυ το όλο σκηνικό θέλω να κάνω την εξής ερώτηση.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα πέρα του ότι έχω ένα νεφρό λόγο ιατρικού προβλήματος όταν ήμουν ακόμα ενός μηνού, δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτή την ιδιαιτερότητα τεσταρισμένα μιας κ τα έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα στην ζωή μου.
Φαίνετε όμως η εγχείρηση, μιλάω για μια ουλή περίπου 15cm, να αναφέρω την εγχείριση; Πως θα την σκαπουλάρω χωρίς να με κόψουν; Επιρεάζει αυτό στο να με πάρουν;

Ευχαριστώ πολύ
Επιστροφή στην κορυφή
D.S. Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 10/Ιουλίου/2009
Θέση: Greece
Πόντοι: 216
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.S. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιουλίου/2009 ώρα 13:39
Καλημέρα παιδιά!
Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση:
Πριν περίπου ένα μήνα λόγω ενός προβλήματος υγείας που είχα (όχι κάτι σοβαρό) στο νοσοκομείο που είχα πάει μου έβγαλαν ακτινογραφία θώρακος (εννοείται πως βγήκε πεντακάθαρη μιας και είμαι και αθλητής) !
  • Το Νοέμβρη που θα παρουσιαστώ θα πρεπει να έχω βγαλει καινούργια ακτινογραφία ή ισχύει αυτή που έχω;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!

Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Πόντοι: 11011
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιουλίου/2009 ώρα 14:26
Αρχικά αποστάλθηκε από Τριπολιτσιώτης Τριπολιτσιώτης Έγραψε:

Παίδες επειδή παρουσιάζομαι ΚΕΕΔ των Αύγουστο για να υπηρετίσω την πατρίδα και το θέλω πολυ το όλο σκηνικό θέλω να κάνω την εξής ερώτηση.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα πέρα του ότι έχω ένα νεφρό λόγο ιατρικού προβλήματος όταν ήμουν ακόμα ενός μηνού, δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτή την ιδιαιτερότητα τεσταρισμένα μιας κ τα έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα στην ζωή μου.
Φαίνετε όμως η εγχείρηση, μιλάω για μια ουλή περίπου 15cm, να αναφέρω την εγχείριση; Πως θα την σκαπουλάρω χωρίς να με κόψουν; Επιρεάζει αυτό στο να με πάρουν;

Ευχαριστώ πολύ

Θα τα αναφέρεις όλα.
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιουλίου/2009 ώρα 14:27
Αρχικά αποστάλθηκε από D.S. D.S. Έγραψε:

Καλημέρα παιδιά!
Πριν περίπου ένα μήνα λόγω ενός προβλήματος υγείας που είχα (όχι κάτι σοβαρό) στο νοσοκομείο που είχα πάει μου έβγαλαν ακτινογραφία θώρακος (εννοείται πως βγήκε πεντακάθαρη μιας και είμαι και αθλητής) !
  • Το Νοέμβρη που θα παρουσιαστώ θα πρεπει να έχω βγαλει καινούργια ακτινογραφία ή ισχύει αυτή που έχω;

Απ'οσο θυμάμαι δέχονται ακτινογραφία 3 μηνών, αλλά καλού κακού βγάλε και μια πρόσφατη.
Επιστροφή στην κορυφή
D.S. Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.S. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιουλίου/2009 ώρα 14:30
Αρχικά αποστάλθηκε από Nassos Nassos Έγραψε:

Αρχικά αποστάλθηκε από D.S. D.S. Έγραψε:

Καλημέρα παιδιά!

Απ'οσο θυμάμαι δέχονται ακτινογραφία 3 μηνών, αλλά καλού κακού βγάλε και μια πρόσφατη.
Ο. Κ. Φίλε μου! Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Θα το έχω υπ' όψην μου!
Επιστροφή στην κορυφή
Loomit Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 16/Ιουλίου/2009
Πόντοι: 15
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Loomit Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Αυγούστου/2009 ώρα 17:55
Απο φιλο που υπηρετει ακομα στις ειδικες δυναμεις (εγω δεν εχω μπει ακομα) οι εξετασεις που γινονται ειναι για μυωπια, βαρυκοια, κοιταζουν αν εχεις ενα ορχη, αν εχεις κανει καποια εγχειριση κλπ τα στανταρ ειναι αυτα που ξερω, τωρα δεν θυμαμαι αν υπαρχουν και αλλοι ελεγχοι !
Επιστροφή στην κορυφή
Loomit Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 16/Ιουλίου/2009
Πόντοι: 15
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Loomit Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Αυγούστου/2009 ώρα 17:57
Φυσικα επισης γινονται κ εμβολια τα οποια δεν ειναι κατι ιδιαιτερο.(αυτα ως απαντηση στον φιλο που ρωτησε ποιο πανω) !
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Αυγούστου/2009 ώρα 17:59
Ελέγχουν και για τη σπονδυλική στήλη. Είναι που λένε "σκύψτε" και κάποια βλαμμένα νομίζουν ότι σκύβεις για να ελέγξουν την... Ξέρετε ποια.
Επιστροφή στην κορυφή
D.S. Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.S. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Αυγούστου/2009 ώρα 11:49
Αρχικά αποστάλθηκε από Loomit Loomit Έγραψε:

Απο φιλο που υπηρετει ακομα στις ειδικες δυναμεις (εγω δεν εχω μπει ακομα) οι εξετασεις που γινονται ειναι για μυωπια, βαρυκοια, κοιταζουν αν εχεις ενα ορχη, αν εχεις κανει καποια εγχειριση κλπ τα στανταρ ειναι αυτα που ξερω, τωρα δεν θυμαμαι αν υπαρχουν και αλλοι ελεγχοι !
+ αιματολογικές εξετάσεις, εξετάσεις για ούρα, ακτινογραφία θώρακος και αν κάποιος αναφέρει ότι παλιότερα είχε σπάσει κάποιο κόκαλο του βγάζουν ακτινογραφία στο κόκαλο που είχε σπάσει για να δουν αν είναι οκ και πως δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα! Επίσης κοιτάζουν να δουν (ρωτώντας βέβαια ή αν δουν κάποιο σημάδι) αν έχεις "τίποτα" δερματολογικό! Και κάνουν και κάτι άλλα "περίεργα" του στυλ:
"ισοροπίστε στο ένα πόδι", "σταθείτε στις μύτες των ποδιών σας", "τεντώστε τα χέρια σας εμπρός και μετά με σχετικλά γρήγορη κίνηση (ξεχωριστά από κάθε χέρι) ακουμπηστε τη μύτη σας με το δάκτυλο του χεριού σας λυγίζοντας μόνο τον αγκώνα" και διάφορα άλλα!
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 11601
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Αυγούστου/2009 ώρα 11:52
Στα Αλεξιπτωτα ξεχαστε σπασμενα χερια κλπ. Εαν ειχες σπασει οτιδηποτε στο παρελθον σε κρινουν ακαταλληλο για εκει και υπηρετεις αυτοματα αλλου.
Επιστροφή στην κορυφή
D.S. Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.S. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Αυγούστου/2009 ώρα 11:54
Αρχικά αποστάλθηκε από Nassos Nassos Έγραψε:

Ελέγχουν και για τη σπονδυλική στήλη. Είναι που λένε "σκύψτε" και κάποια βλαμμένα νομίζουν ότι σκύβεις για να ελέγξουν την... Ξέρετε ποια.
Όντως πολλοί είναι αυτοί που φοβούνται τι θα τους "κάνουν"!
Το σωστό όμως είναι αυτό που λες... "Ελέγχουν και για τη σπονδυλική στήλη"!
Δεν κοιτάζουν "το άλλο" που οι περισσότεροι πιστεύουν!
Πλάκα έχει όμως όταν λέει ο γιατρός "γυρίστε και σκύψτε", βλέπεις κάτι φάτσες εκείνη την ώρα να κάνουν "κάτι" μορφασμούς... ... Όσο το σκέφτομαι γελάω ακόμα ποιό πολύ...
Επιστροφή στην κορυφή
D.S. Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.S. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Αυγούστου/2009 ώρα 11:55
Αρχικά αποστάλθηκε από Δ. Υ. Κ Δ. Υ. Κ Έγραψε:

Στα Αλεξιπτωτα ξεχαστε σπασμενα χερια κλπ. Εαν ειχες σπασει οτιδηποτε στο παρελθον σε κρινουν ακαταλληλο για εκει και υπηρετεις αυτοματα αλλου.
Σωστότατος ο φίλος Δ. Υ. Κ.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 11601
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Αυγούστου/2009 ώρα 11:58

Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 4 5 26>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com