Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Κατάταξη και αθλήματα

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 7 89 10>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 15159
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουνίου/2011 ώρα 20:26
Αρχικά αποστάλθηκε από PeRiS PeRiS Έγραψε:

Καλησπέρα παιδιά! Παρουσιάζομαι Νοέμβρη δεν έχω δηλώσει Ειδικές Δυνάμεις ώστε να παρουσιαστώ στο Μ. Πεύκο κατευθείαν ! Προκειμένου να μπώ αμφίβιους όμως και αφού περαστούν τα απαιτούμενα αθλήματα στο κέντρο παρουσιάσεως τι διαδικασίες πρέπει να γίνουν; Θα το δηλώσω κάπου η θα μπώ όπου τύχει;

Δηλώνεις μόνο Αμφίβιες μοίρες
Επιστροφή στην κορυφή
PeRiS Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 27/Ιουνίου/2011
Πόντοι: 10
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση PeRiS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουνίου/2011 ώρα 21:46
Σε ευχαριστώ! Δηλωνοντάς το οι πιθαβότητες να μπείς είναι αρκετές ή πιο πολύ κατα τύχη;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουνίου/2011 ώρα 21:59
Αρχικά αποστάλθηκε από PeRiS PeRiS Έγραψε:

Σε ευχαριστώ! Δηλωνοντάς το οι πιθαβότητες να μπείς είναι αρκετές ή πιο πολύ κατα τύχη;

Ε τώρα τι θέλεις να στο υπογράψω κιόλας; Αν το δηλώσεις κατά 99% πας σε νησί
Επιστροφή στην κορυφή
PeRiS Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 27/Ιουνίου/2011
Πόντοι: 10
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση PeRiS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουνίου/2011 ώρα 22:10
Σε ευχαριστώ! Απλά το είπα επειδή ακούγεται οτι είναι πιο πολύ θέμα ''τύχης''!
Επιστροφή στην κορυφή
ΡΑΦΑΗΛ ΔΑΡ. Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΡΑΦΑΗΛ  ΔΑΡ. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 17:55
Γεια σε ολους σας ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις. Ειναι πιθανο φετος (2012) να σταματησω τις σπουδες μου για να καταγω Και να κανω την θητεια Μου. Εχω δηλωσει ειδικες δυναμεις και σκοπευω να παω Στους αμφιβιους καταδρομεις, ομως υπαρχει ενα θεμα με το σωματοτυπο μου. Ειμαι 1.62 και 58 κιλα και ακουσα οτι υπαρχει οριο 1.65. Το οριο αυτο ισχυει κανονικα η παραβλεπεται αν πχ εισαι πολυ καλος στα αθληματα που θα σε βαλλουν να περασεις; Μετα ακουσα κατι οτι αν η θητεια ειναι κατω απο 12 μηνες δεν μπορεις να μπεις Σε ΜΑΚ. Απο το 2012 θα εχουμε 12 μηνες αρα μπορω να παω; Και τελος για προσωπικους λογους (εχω κανει ενα ταμα) πρεπει να παω σε καποιο στρατοπεδο στο Ν. Λεσβος. Ποιες μοναδες ΜΑΚ υπαρχουν στο νησι;

ευχαριστω για τον χρονο σας.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 20:24
Αρχικά αποστάλθηκε από ΡΑΦΑΗΛ ΔΑΡ. ΡΑΦΑΗΛ ΔΑΡ. Έγραψε:

Γεια σε ολους σας ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις. Ειναι πιθανο φετος (2012) να σταματησω τις σπουδες μου για να καταγω Και να κανω την θητεια Μου. Εχω δηλωσει ειδικες δυναμεις και σκοπευω να παω Στους αμφιβιους καταδρομεις, ομως υπαρχει ενα θεμα με το σωματοτυπο μου. Ειμαι 1.62 και 58 κιλα και ακουσα οτι υπαρχει οριο 1.65. Το οριο αυτο ισχυει κανονικα η παραβλεπεται αν πχ εισαι πολυ καλος στα αθληματα που θα σε βαλλουν να περασεις; Μετα ακουσα κατι οτι αν η θητεια ειναι κατω απο 12 μηνες δεν μπορεις να μπεις Σε ΜΑΚ. Απο το 2012 θα εχουμε 12 μηνες αρα μπορω να παω; Και τελος για προσωπικους λογους (εχω κανει ενα ταμα) πρεπει να παω σε καποιο στρατοπεδο στο Ν. Λεσβος. Ποιες μοναδες ΜΑΚ υπαρχουν στο νησι;

ευχαριστω για τον χρονο σας.

1. Δεν υπάρχει όριο ύψους το έχουμε γράψει αρκετές φορές
Επιστροφή στην κορυφή
typos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση typos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιανουαρίου/2012 ώρα 19:39
Απο το site του ΓΕΣ " β. Να έχουν ανάστημα άνω του 1,70μ. "

Επιστροφή στην κορυφή
egweimai Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 28/Σεπτεμβρίου/2011
Πόντοι: 117
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση egweimai Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιανουαρίου/2012 ώρα 23:34
Τι αγχώνεστε ρε με αυτά; Και 1.50 να είσαστε θα σας πάρουν, αφού όπως είπα ψάχνουν άτομα. Βάλτε το καλά στο μυαλό σας αυτό που λέω. Φιλικά.
Επιστροφή στην κορυφή
typos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση typos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιανουαρίου/2012 ώρα 05:01
Με καθε σεβασμο στο φιλο που εκανε την ερωτηση, αλλα δε νοειται κομμαντο με 1.62 υψος, οπως δε νοειται τσολιας κτλπ
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιανουαρίου/2012 ώρα 05:03
Αρχικά αποστάλθηκε από typos typos Έγραψε:

Με καθε σεβασμο στο φιλο που εκανε την ερωτηση, αλλα δε νοειται κομμαντο με 1.62 υψος, οπως δε νοειται τσολιας κτλπ

Αχ Αχ να τα έλεγες αυτά σε έναν βάτραχο που γνώρισα στην θητεία μου και ήτανε 1.65 ακόμα στο βαρελάκι μέσα θα ήσουνα...
Επιστροφή στην κορυφή
typos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση typos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιανουαρίου/2012 ώρα 17:03
Κοιταξε, μπορει να το λεει η ψυχη του και να γινει το καλυτερο κομμαντο στη μοιρα, αλλα που τραβαμε τη γραμμη; Στο 1.60; Στο 1.55; Στο 1.50; Πιο κατω; Στα ποσα κιλα; Στα 100; Στα 120,150; Καταλαβαινεις τι θελω να πω.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιανουαρίου/2012 ώρα 20:13
Οι μόνιμοι των ειδικών δυνάμεων δεν έχουνε κάποιο θέμα με τα κιλά τους, τέλος πάντων αν δεν έχεις υπηρετήσεις σου προτείνω να μην θίγεις έτσι άτομα επειδή είναι κάτω από 1.70
Επιστροφή στην κορυφή
typos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση typos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιανουαρίου/2012 ώρα 22:33
Τι σχεση εχει αν εχω υπηρετησει ή οχι; Αυτο που ειπα ηταν το αυτονοητο, οτι δηλαδη δε γινεται κομμαντο με τετοιο υψος οπως δε νοειται μπασκετμπολιστας ή τσολιας. Ειπα και κατι αλλο στο οποιο δεν απαντησες, που τραβαμε τη γραμμη; Οπως και να εχει καλη θητεια στο παλικαρι, φυσικα και δεν ηθελα να τον θιξω, οπως ειδες δεν επιτεθηκα προσωπικα σε κανεναν.

Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιανουαρίου/2012 ώρα 22:45
Έχει σχέση και προφανώς με αυτά τα παραδείγματα που αναφέρεις δεν έχεις κάνει την θητεία σου στις ειδικές δυνάμεις, ούτε έχεις δει παρελάσεις με βάτραχους κτλπ...

και δεν τραβάς την γραμμή γιατί η θητεία στις ειδικές δυνάμεις είναι εθελοντική... Ούτε στο ύψος, ούτε στα κιλά (αρκεί να μπορεί να αντεπεξέλθει στις ασκήσεις ο άλλος)

Y. Γ μπορείς να στείλεις ότι θέλεις, αλλά από την στιγμή που δεν έχεις υπηρετήσει στις ειδικές είναι λογικό να μην καταλαβαίνεις μερικά θέματα

Επιστροφή στην κορυφή
typos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση typos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιανουαρίου/2012 ώρα 16:14
Αυτο ακριβως σου λεω, οτι καπου πρεπει να τραβας τη γραμμη, διαφορετικα δεν εισαι επιλεκτο σωμα, εισαι το ιδιο με τους αλλους απλα με περισσοτερες ασκησεις. Δηλαδη αν καποιο Ι2 Ι3 βγαζει το τρεξιμο να τον παρουμε; Κανεις σαν να μην καταλαβαινεις τι θελω να πω
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 7 89 10>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com