Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Λιμενικό η Πυροσβεστική;

Απάντηση Απάντηση
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
IT Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 21/Οκτωβρίου/2011
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 5
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση IT Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Λιμενικό η Πυροσβεστική;
    Αποστολή: 21/Νοεμβρίου/2011 ώρα 19:29

Άντε αν είναι να διαλέξεις ανάμεσα πυροσβεστική και ειδικός φρουρός σίγουρα διαλέγεις πυροσβεστική. Εγώ που πέρασα και λιμενοφύλακας τι να διαλέξω. Στο λιμενικό δεν έχει πενταετία.

Επιστροφή στην κορυφή
PILOT Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 28/Ιουλίου/2011
Πόντοι: 171
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση PILOT Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Νοεμβρίου/2011 ώρα 19:57
Αρχικά αποστάλθηκε από IT IT Έγραψε:

Άντε αν είναι να διαλέξεις ανάμεσα πυροσβεστική και ειδικός φρουρός σίγουρα διαλέγεις πυροσβεστική. Εγώ που πέρασα και λιμενοφύλακας τι να διαλέξω. Στο λιμενικό δεν έχει πενταετία.

λιμενικο φιλε θελει και ερωτημα; Και απο αποψη μισθου και υπηρεσιας.
Επιστροφή στην κορυφή
solid Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 19/Οκτωβρίου/2011
Πόντοι: 66
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση solid Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Νοεμβρίου/2011 ώρα 21:42
Αρχικά αποστάλθηκε από IT IT Έγραψε:

<p style="margin-bottom:0cm">Άντε αν είναι να διαλέξεις ανάμεσα πυροσβεστική και ειδικός φρουρός σίγουρα διαλέγεις πυροσβεστική. Εγώ που πέρασα και λιμενοφύλακας τι να διαλέξω. Στο λιμενικό δεν έχει πενταετία.

Έχει μεταθέσεις όμως.
Επιστροφή στην κορυφή
been there... Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 22/Σεπτεμβρίου/2011
Πόντοι: 110
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση been there... Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Νοεμβρίου/2011 ώρα 22:10
Ρε παιδιά, το ποιά δουλειά γουστάρετε δε μετράει καθόλου; Είναι τελείως λάθος (αν έχεις επιλογή) να αποφασίσεις με βάση τα πόσα χρόνια θα πάρεις προαγωγή, αν θα πάρεις παραπάνω λεφτά (Πόσα;30 ευρώ;) κι αν θα πάρεις 2 ή 3 μεταθέσεις. Μετράνε κι αυτά, αλλά αν δεν το γουστάρεις, κάνε τη χάρη στον εαυτό σου και στην κοινωνία και κάνε κάτι άλλο που θέλεις. Αλλιώς στο τέλος πιο πολύ βάρος στο συνάδελφο θα είσαι παρά στήριγμα... Και μη μου πει κανένας ότι όλα το ίδιο είναι, γιατί δε θα ξέρει τι του γίνεται...
Επιστροφή στην κορυφή
phaethon Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση phaethon Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Νοεμβρίου/2011 ώρα 22:44
Αρχικά αποστάλθηκε από been there... been there... Έγραψε:

]Ρε παιδιά, το ποιά δουλειά γουστάρετε δε μετράει καθόλου; Είναι τελείως λάθος (αν έχεις επιλογή) να αποφασίσεις με βάση τα πόσα χρόνια θα πάρεις προαγωγή, αν θα πάρεις παραπάνω λεφτά (Πόσα;30 ευρώ;) κι αν θα πάρεις 2 ή 3 μεταθέσεις. Μετράνε κι αυτά, αλλά αν δεν το γουστάρεις, κάνε τη χάρη στον εαυτό σου και στην κοινωνία και κάνε κάτι άλλο που θέλεις. Αλλιώς στο τέλος πιο πολύ βάρος στο συνάδελφο θα είσαι παρά στήριγμα... Και μη μου πει κανένας ότι όλα το ίδιο είναι, γιατί δε θα ξέρει τι του γίνεται...

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο been there... Το πάν είναι να σε γεμίζει αυτό που κάνεις, να πηγαίνεις στην υπηρεσία και να μην το βλέπεις σαν αγκαρία, να μή βλέπεις το ρολόι πότε θα πάει 15:00 για την κάνεις, μόνο έτσι θα γίνεις σωστός και αποδοτικό επαγγελματίας και πάνω απ΄όλα θα τα έχεις καλά με τον εαυτό σου! Είναι έγκλημα, προς εσένα, να επιλέξεις ένα επάγγελμα ευθύνης, το οποίο θα το υπηρετείς μια ζωή, μόνο και μόνο για τα 30 ή 40 ευρώ παραπάνω, τις μεταθέσεις ή την επαγγελματική ανέλιξη. Προσωπικά κατέθεσα δικαιολογητικά μόνο για πυροσβεστική αν και είμαι από νησί και θα με βόλευε το λιμενικό και είχα περισσότερα μόρια λόγω Εφεδρος Ειδικών Δυνάμεων, και τα " ΄καψα" για τους Ε. Φ.
Ακούστε την καρδιά σας και ακολουθήστε την.

Επιστροφή στην κορυφή
πολιτης 1 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση πολιτης 1 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Νοεμβρίου/2011 ώρα 23:21
Πάνε Λιμενοφύλακας (με δεδομενο Μιλάω Το εαυτό μου που δε έχω βύσμα) και έλα να μας Πεις Μετά απο 5 χρόνια πώς ειναι η ζωή σα ναυαγός...

φαιρφαιτερς !
Επιστροφή στην κορυφή
solid Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 19/Οκτωβρίου/2011
Πόντοι: 66
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση solid Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Νοεμβρίου/2011 ώρα 01:42
Αρχικά αποστάλθηκε από πολιτης 1 πολιτης 1 Έγραψε:

Πάνε Λιμενοφύλακας (με δεδομενο Μιλάω Το εαυτό μου που δε έχω βύσμα) και έλα να μας Πεις Μετά απο 5 χρόνια πώς ειναι η ζωή σα ναυαγός...
φαιρφαιτερς !
Άκριβως...
Επιστροφή στην κορυφή
costasss Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 24/Οκτωβρίου/2009
Πόντοι: 114
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση costasss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Δεκεμβρίου/2012 ώρα 17:08
Η Πυροσβεστική ήταν και παραμένει ΤΟΠ!
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com