Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ρατσισμός

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4 30>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Μαγδαλένα Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 25/Ιανουαρίου/2009
Θέση: Greece
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 450
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Μαγδαλένα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2009 ώρα 01:12
Μην του μπλεκεις τωρα τα αλλα κρατη σε αυτο... Γτ γενικα θα απελπιστουμε σε σχεση με την πληρη απραγεια της κυβερνησης...
Επιστροφή στην κορυφή
tzovana18 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 30/Οκτωβρίου/2008
Πόντοι: 647
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση tzovana18 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2009 ώρα 01:41

Ακούμε συχνά για αλλοδαπούς συμμαθητές μας “ Ένα Ελληνάκι δεν θα το έκανε ποτέ αυτό”… και παινευόμαστε για το πνεύμα φιλοξενίας που μας διακρίνει ως φυλή. Έχουμε παράδοση εμείς σ’ αυτόν τον τομέα, η οποία ξεκινά μάλιστα από την αρχαιότητα. Δεν αμφισβητούμε αυτήν την παράδοση, διαπιστώνουμε όμως με θλίψη ότι οι πράξεις μας συχνά την απορρίπτουν.

Στα ελληνικά σχολεία φοιτούν πάνω από 100.000 αλλοδαποί μαθητές, ένας αριθμός που συνεχώς αυξάνεται. Απροετοίμαστη να υποδεχθεί τέτοιο κύμα προσφύγων η πολιτεία προσπάθησε να στήσει διαπολιτισμική εκπαίδευση που θα σέβεται την ισοτιμία των πολιτισμών. Όμως η νέα πραγματικότητα της πολυμορφίας, δημιουργεί σημαντικά προβλήματα, κυρίως για τους ξένους μαθητές που πρέπει να προσαρμοστούν σε άγνωστο και πολλές φορές εχθρικό περιβάλλον.

Αυτοί οι μαθητές είναι αναγκασμένοι να αντιμετωπίσουν σημαντικές φυλετικές διακρίσεις οι οποίες μεταφράζονται ως η αίσθηση υπεροχής των στοιχείων του οικείου έθνους και η περιφρόνηση των αντίστοιχων χαρακτηριστικών στοιχείων που συνθέτουν την ταυτότητα άλλων εθνών. Μεταφράζονται επίσης ως η άρνηση και η αδιαλλαξία να δεχθούμε οτιδήποτε που για εμάς είναι ξένο και άγνωστο.

Επιστροφή στην κορυφή
Dargal Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 17/Ιανουαρίου/2009
Πόντοι: 380
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Dargal Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2009 ώρα 01:48
Οι Ελληνες , απο την αρχαιοτητα , ειχαν αυτη την ιδεολογια... Οτι εμεις ειμαστε και κανενας αλλος. Και οι αλλοι απλα ηταν ''βαρβαροι''/Νταξει τοτε ισως και να δικαιολογουταν ως ενα σημειο και να ειχαν δικιο, αλλα εξ αρχης ως Ελληνες , ειμαστε καχυποπτοι , περηφανοι , και η λιστα συνεχιζει για πολύ...
Επιστροφή στην κορυφή
tzovana18 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση tzovana18 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2009 ώρα 01:49
ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΡΑΤΣΙΣΜΟ ΣΤΗΣ ΞΕΝΕΣ ΧΩΡΕΣ ΤΙ ΤΡΑΒΑΝΕ! ΜΑΓΔΑΛΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ.

Χουσείν: Είμαι ένας τούρκος πολιτικός πρόσφυγας εδώ και δέκα χρόνια βρίσκομαι στην Ελλάδα. Έφυγα από την Τουρκία για πολιτικούς λόγους, για τις πολιτικές μου δραστηριότητες. Γι’ αυτό ήρθα στην Ελλάδα. Πως ήρθα; Από τον γνωστό δρόμο. Από την θάλασσα, λαθραία. Ανήκα στο Dev yol, μια αριστερή μαρξιστική οργάνωση. Στην Τουρκία περάσανε από βασανιστήρια 2,5 εκατομμύρια άνθρωποι, θα ήμουν ένας από αυτούς. Στην πιο καλή περίπτωση θα ήμουν στην φυλακή. Γι’ αυτό έφυγα από την Τουρκία και ήρθα στην Ελλάδα.

Τζορτζ: Εγώ είμαι από το Λίβανο. Ήμουν φοιτητής εκεί και είχα πολιτική δραστηριότητα. Το 1976, με τον εμφύλιο, έφυγα για την Αμερική και από εκεί ήρθα εδώ. Είμαι στην Ελλάδα 3,5 χρόνια. Αυτή την στιγμή στο Λίβανο υπάρχει πολύ μεγάλη αντίσταση του λιβανέζικου λαού ενάντια στην ισραηλινή κατοχή.

Καχτάν: Είμαι Σύρος. Έχω εδώ 7,5 χρόνια. Έφυγα από την Συρία γιατί σκεπτόμουνα πολιτικά. Έκατσα φυλακή ένα μήνα. Μετά βγήκα, αλλά δεν μπορούσα να κινηθώ καθόλου από τον ασφυκτικό έλεγχο της αστυνομίας. Στην Συρία ανήκα στο κομμουνιστικό κόμμα. Αυτό το κόμμα συμμετέχει στην βουλή και στηρίζει την κυβέρνηση. Είχα μια διαφορετική πολιτική άποψη από το κόμμα, γι’ αυτό πήγα μέσα. Έμεινα στην Συρία 2 με 3 χρόνια, ημιπαράνομος. Περίμενα μια ευκαιρία για να βγω έξω. Έφτιαξα πλαστά χαρτιά και διαβατήριο και με βοήθεια από φίλους ήρθα εδώ στην Ελλάδα. Στην αρχή σαν τουρίστας.

Επιστροφή στην κορυφή
tzovana18 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση tzovana18 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2009 ώρα 01:56

Σε μια "δημοκρατική" χώρα όπως η Ελλάδα όλοι οι πολίτες απολαμβάνουν τα πάντα. Χλιδή, χρήμα, ευτυχία και κοινωνικό ρατσισμό. Μάλιστα. Ρατσισμός υπάρχει και με τις ευλογίες του κράτους. Ειδικά ο κοινωνικός ρατσισμός βρίσκεται στο απόγειο του. Καπνιστές διώκονται (πιο πολύ υφίσταται στο εξωτερικό αυτό) ως μιάσματα, άνθρωποι με παραπάνω κιλά γίνονται ο περίγελος πολλές φορές, συμπολίτες μας με ειδικές ανάγκες γελοιοποιούνται πολλές φορές από κάποιους (αρκετούς) ασυνείδητους, άνθρωποι με κινητικά προβλήματα δεν μπορούνε, εξ' αιτίας κάποιων που αφήνουν όπου να 'ναι τα αυτοκίνητα τους, ούτε να ξεμυτίσουν από το σπίτι τους πόσο μάλλον να κυκλοφορήσουν έξω στους δρόμους και υπάρχουν άνθρωποι που το ίδιο το μαλακισμένο το κράτος τους κόβει τα φτερά και τους αποκλείει τη συμμετοχή τους από κάποιες εργασίες.
Επιστροφή στην κορυφή
Μαγδαλένα Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Μαγδαλένα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2009 ώρα 17:04
Αρχικά αποστάλθηκε από ChrPat ChrPat Έγραψε:

Οι Ελληνες , απο την αρχαιοτητα , ειχαν αυτη την ιδεολογια... Οτι εμεις ειμαστε και κανενας αλλος. Και οι αλλοι απλα ηταν ''βαρβαροι''/Νταξει τοτε ισως και να δικαιολογουταν ως ενα σημειο και να ειχαν δικιο, αλλα εξ αρχης ως Ελληνες , ειμαστε καχυποπτοι , περηφανοι , και η λιστα συνεχιζει για πολύ...
εχεις απολυτο δικαιο... Η ιστορια το εχει αποδειξει περιτρανα... Αλλα μην ξεχνας οτι ηταν πολυ περηφανοι κ αυτο ειναι απο τα πρωτα π μας διδαξαν οι αρχαιοι Ελληνες...
Επιστροφή στην κορυφή
Μαγδαλένα Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Μαγδαλένα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2009 ώρα 17:08
Αρχικά αποστάλθηκε από tzovana18 tzovana18 Έγραψε:

ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΡΑΤΣΙΣΜΟ ΣΤΗΣ ΞΕΝΕΣ ΧΩΡΕΣ ΤΙ ΤΡΑΒΑΝΕ! ΜΑΓΔΑΛΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ.

Χουσείν: Είμαι ένας τούρκος πολιτικός πρόσφυγας εδώ και δέκα χρόνια βρίσκομαι στην Ελλάδα. Έφυγα από την Τουρκία για πολιτικούς λόγους, για τις πολιτικές μου δραστηριότητες. Γι’ αυτό ήρθα στην Ελλάδα. Πως ήρθα; Από τον γνωστό δρόμο. Από την θάλασσα, λαθραία. Ανήκα στο Dev yol, μια αριστερή μαρξιστική οργάνωση. Στην Τουρκία περάσανε από βασανιστήρια 2,5 εκατομμύρια άνθρωποι, θα ήμουν ένας από αυτούς. Στην πιο καλή περίπτωση θα ήμουν στην φυλακή. Γι’ αυτό έφυγα από την Τουρκία και ήρθα στην Ελλάδα.

Τζορτζ: Εγώ είμαι από το Λίβανο. Ήμουν φοιτητής εκεί και είχα πολιτική δραστηριότητα. Το 1976, με τον εμφύλιο, έφυγα για την Αμερική και από εκεί ήρθα εδώ. Είμαι στην Ελλάδα 3,5 χρόνια. Αυτή την στιγμή στο Λίβανο υπάρχει πολύ μεγάλη αντίσταση του λιβανέζικου λαού ενάντια στην ισραηλινή κατοχή.

Καχτάν: Είμαι Σύρος. Έχω εδώ 7,5 χρόνια. Έφυγα από την Συρία γιατί σκεπτόμουνα πολιτικά. Έκατσα φυλακή ένα μήνα. Μετά βγήκα, αλλά δεν μπορούσα να κινηθώ καθόλου από τον ασφυκτικό έλεγχο της αστυνομίας. Στην Συρία ανήκα στο κομμουνιστικό κόμμα. Αυτό το κόμμα συμμετέχει στην βουλή και στηρίζει την κυβέρνηση. Είχα μια διαφορετική πολιτική άποψη από το κόμμα, γι’ αυτό πήγα μέσα. Έμεινα στην Συρία 2 με 3 χρόνια, ημιπαράνομος. Περίμενα μια ευκαιρία για να βγω έξω. Έφτιαξα πλαστά χαρτιά και διαβατήριο και με βοήθεια από φίλους ήρθα εδώ στην Ελλάδα. Στην αρχή σαν τουρίστας.

να σαι καλα! Αυτες ειναι μονο 3 περιπτωσεις... Υπαρχουν χιλιαδες ακομα ιστοριες αλλοδαπων π εφυγαν απο την χωρα τους κ μερικες αρκετα συγκινιτικες... Κανενας δεν εχει ερθει εδω για να κανει την πλακα του... Οι περισσοτεροι εχουν ερθει για ενα καλυτερο αυριο, ιας κ στην χωρα τους δεν υπαρχει...
Επιστροφή στην κορυφή
Μαγδαλένα Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Μαγδαλένα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2009 ώρα 17:21
Αρχικά αποστάλθηκε από tzovana18 tzovana18 Έγραψε:

Σε μια "δημοκρατική" χώρα όπως η Ελλάδα όλοι οι πολίτες απολαμβάνουν τα πάντα. Χλιδή, χρήμα, ευτυχία και κοινωνικό ρατσισμό. Μάλιστα. Ρατσισμός υπάρχει και με τις ευλογίες του κράτους. Ειδικά ο κοινωνικός ρατσισμός βρίσκεται στο απόγειο του. Καπνιστές διώκονται (πιο πολύ υφίσταται στο εξωτερικό αυτό) ως μιάσματα, άνθρωποι με παραπάνω κιλά γίνονται ο περίγελος πολλές φορές, συμπολίτες μας με ειδικές ανάγκες γελοιοποιούνται πολλές φορές από κάποιους (αρκετούς) ασυνείδητους, άνθρωποι με κινητικά προβλήματα δεν μπορούνε, εξ' αιτίας κάποιων που αφήνουν όπου να 'ναι τα αυτοκίνητα τους, ούτε να ξεμυτίσουν από το σπίτι τους πόσο μάλλον να κυκλοφορήσουν έξω στους δρόμους και υπάρχουν άνθρωποι που το ίδιο το μαλακισμένο το κράτος τους κόβει τα φτερά και τους αποκλείει τη συμμετοχή τους από κάποιες εργασίες.
νομιζω χθες το ακουσα οτι ενας πολιτικος για να αντιπολιτευτει ενος αλλου τν αποκαλεσε αναπηρο...
μα βλεπουμε ετσι κι αλλιως καθημερινη αδιαφορια της πολιτειας αλλα κ των περισσοτερων πολιτων... Ειδικα για τους αναπηρους... Εγω το μονο π ξερω ειναι οτι την παιδεια ς , κατα κορων την παιρνεις απο την οικογενεια σ... Αν δεν ς μαθει αυτη τροπους συμπεριφορας, ηθικες αξιες κλπ... Τοτε θα σαι κ εσυ ενα κακομαθημενο π δεν εχει ηθος κ αξιες...
μεγαλωνοντας το χω δει κ εγω αυτο... Υπαρχουν πολυ "αναξια"παιδια εκει εξω...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2009 ώρα 19:46

kαταρχην να πω οτι δεν ειμαι ρατσιστης. Ουτε βεβαια θελω την ανεξελεκτη μεταναστευση ειδικα κακοποιων στοιχειων ουτε μου αρεσει η λαικη αγορα ναρκωτικων που γινεται στην γερανιου ουτε οι εκδιδομενες γυναικες [κυριως οι νιγηριανες] οι οποιες εχουν γεμισει το κοσμο αρρωστιες [aids συφιλη κτλ. ]. Ομως πρεπει να ρωτησουμε εστω εναν ξενο τη εχει περασει μεχρι να βρεθει στην χωρα μας ενας πακιστανος μου ειπε οτι περπατησε απο ισλαμαμπαντ μεχρι ιραν με αλλους 5 μπηκαν κρυφα στο ιραν και αφου δωσαν σε οδηγο500 ευρω αυτος τους αφησε πανω σε ενα βουνο μακρυα απο την τουρκια αφου περπατησαν πανω απο 250χλμ, με κρυο περασαν τουρκια απο εκει αλλα 1000 ευρω για να πανε ιταλια αλλα τελικα τους παρατησαν και παλι σε μια παραλια στην αττικη [ηταν τυχεροι αλλοι τους πνιγουν οι τους βγαζουν σε ξερονησια]. Σε ολο αυτο το ταξιδι ηταν θεονηστικη και τελικα οι 3 απο αυτους ειχαν παθει πνευμονια. Ο καθενας απο αυτους τους φουκαριαριδες εχει επιβιωση σε απιστευτες συνθηκες τοσο που ουτε της φανταζομαστε ειναι ομως ολοι νικητες της ζωης Απλα ειναι φτωχοι.

Επιστροφή στην κορυφή
GenerX Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2009
Θέση: Guinea-Bissau
Πόντοι: 1497
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση GenerX Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2009 ώρα 19:53
Για τις νιγηριανές όμως, υπάρχει και η άλλη άποψη, η οποία είναι και υπαρκτή σα πρόβλημα.
Φέρνω εγω 10 μαύρες, τις εκμεταλλεύομαι σα πόρνες, εχω πάρει τα διαβατηριά τους και τις απειλώ οτι αν δε δουλέψουν, είτε θα τις σκοτώσω, είτε θα τις δώσω στη μεταναστευτική υπηρεσία.
Εμείς βλέπουμε αυτές τις κοπέλες. Όποιος πάει μαζί τους, ας είναι έτοιμος και για τη μετάδοση ασθένειας - αυτό είναι πρόβλημα του ανίκανου που θέλει να πηδήξει μια άσχετη που είδε στο δρόμο. Πέρα απο αυτό όμως, εμείς τις βλέπουμε.
Ενας υπεύθυνος, δε τις έχει δει ;
Επιστροφή στην κορυφή
GenerX Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση GenerX Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2009 ώρα 20:18
Για ρατσισμό εχω να προτείνω δυο ταινίες.
Shindler's List και American History X
Επιστροφή στην κορυφή
Μαγδαλένα Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Μαγδαλένα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2009 ώρα 20:20

κ π τις βλεπει τι; Σιγα μην κανει τπτ... Τι να χασει ενεργεια με την σκεψη κ μονο μ ετο τι πρεπει να κανει; εδω κακοποιημενες γυναικες κ δεν εχουν ξενωνες να της βαλουνε γτ ειναι πληρης...

καθε μερα εγω στν Βολο βλεπω παιδακια να πουλανε τριανταφυλλα χαρτομαντηλα... Μανες να τα κουβαλανε κ ως προφαση να ζητιανευουν... Ολοι τα χουν δει... Κανει κανεις τπτ; οχι... Οταν ερχονται στο τραπεζι μ παιδακια 6 κ 7 χρονων κ τα ρωταω που ειναι οι γονεις σας, δεν μ απαντανε... Τι να μ πουν;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2009 ώρα 20:21

αν ρε φιλε μπωρεις να βρεις ενα επεισοδιο απο τους πρωταγωνιστες θα δεις τη γινεται. Αυτες της κοπελες της φερνει καποιος μπος που του χρωστανε αυτες λεφτα στην νιγηρια και της βαζει να κανουν ακουσον ακουσον εν ετη 2009 τελετες βουντου που της κλειδωνει επειτα της φερνει στην ευρωπη για Να ξεπληρωσουν το χρεος μολις το ξεπληρωσουν ειναι ελευθερες να δουλεψουν για τον εαυτο τους. Και η πλακα ειναι οτι αμα της ρωτησεις θα το ξανακανες σου λεει ναι γιατι στην χωρα μου εχω δει ανθρωπο να πεθενει απο την πεινα. Το ποιοι πανε να δεις τζιπ με φυμε τζαμι και μερσ Διθεσιες να τρελαθεις ποιος εχει αυτα τα αμαξια ο γιος της πλυστρας οχι βεβαια

Επιστροφή στην κορυφή
Μαγδαλένα Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Μαγδαλένα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2009 ώρα 20:23
Αρχικά αποστάλθηκε από GenerX GenerX Έγραψε:

Για τις νιγηριανές όμως, υπάρχει και η άλλη άποψη, η οποία είναι και υπαρκτή σα πρόβλημα.
Φέρνω εγω 10 μαύρες, τις εκμεταλλεύομαι σα πόρνες, εχω πάρει τα διαβατηριά τους και τις απειλώ οτι αν δε δουλέψουν, είτε θα τις σκοτώσω, είτε θα τις δώσω στη μεταναστευτική υπηρεσία.
Εμείς βλέπουμε αυτές τις κοπέλες. Όποιος πάει μαζί τους, ας είναι έτοιμος και για τη μετάδοση ασθένειας - αυτό είναι πρόβλημα του ανίκανου που θέλει να πηδήξει μια άσχετη που είδε στο δρόμο. Πέρα απο αυτό όμως, εμείς τις βλέπουμε.
Ενας υπεύθυνος, δε τις έχει δει ;

αυτο το προβλημα δεν ειναι μονο με τις νιγηριανες, με τις περισσοτερες εκδιδωμενες ξενες ειναι...

τις ταινειες δεν τις εχω δει αλλα θα της δω.

Επιστροφή στην κορυφή
GenerX Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση GenerX Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2009 ώρα 20:23
Μαγδαλένα δουλειά μας είναι να υποδεικνύουμε τα προβλήματα που βλέπουμε γύρω μας και να μη τα αφήνουμε με την πρόφαση οτι ο υπεύθυνος δε θα κάνει τίποτα.
yersinia γνωρίζω... Εχω μιλήσει και με άτομα στο δρόμο και βλέπω τα προβλήματα που έχει ο κάθε καημένος...
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4 30>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com