Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2021)

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 99 100101 102 103 111>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Selby23 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 02/Απριλίου/2021
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 253
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Selby23 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 16:55
Αρχικά αποστάλθηκε από gramm gramm Έγραψε:

Από που ακούγεται αυτό ; Βέβαια έχει μια λογική με την έννοια ότι οι συμβάσεις των εποχικών λήγουν το 2023 οπότε θα τους εκμεταλλευτεί άλλη μία χρονιά και μετά θα βγάλει τη προκήρυξη τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ. Επίσης και το 2022 φεύγουν πολλοί μόνιμοι πυροσβέστες οπότε θα τσεκάρει και τα κενά για να βγάλει προκήρυξη. Τώρα για τις εκλογές πιστεύω ότι ανεξάρτητα από το εκλογικό αποτέλεσμα προκήρυξη θα βγεί γτ το σώμα πλέον είναι σε σημείο που ή θα αναδιοργανωθεί ή θα βάλει λουκέτο

Μιλάμε για ήδη όμως 4.000 κενές οργανικές θέσεις για το σώμα σε βάθος 10 χρόνων και όπως βλέπεις 10 χρόνια τώρα (και απ ότι φαινεται θα συνεχίσουμε) δεν βγάζει προκήρυξη. Έχουν περάσει 2,5 χρόνια που ελευθερωθήκαμε από μνημόνια που απαγόρευε τέτοιου είδους προκήρυξεις και στο σώμα ακόμα δεν εχει βγάλει τίποτα αντίθετα με την αστυνομία και συνοριοφύλακες που έτρεξαν αμέσως από το πρωτο 6μηνο να βγάλουν. Λες και η κλιματική κρίση γεννήθηκε ετσι ξαφνικά φέτος, πριν 2,5 χρόνια δεν είχαμε ; Έχουν αρκεστεί με τους εποχικούς. Κριμα για ορισμένους εποχικούς που είναι και άξιοι που δεν θα μπορέσουν να συμμετάσχουν λόγο ηλικίας γτ περνάνε όπως είπαμε τα χρόνια και αυτοί βάζουν ηλικιακόυς περιορισμούς.

Και κάτι άλλο αλλαξαν χέρια τώρα τα υπουργεία αυτά και λένε ξεχάστε ότι είχε πει ο προηγούμενος θα αλλάξουν τα πράγματα και έχουμε το ιδιο κόμμα στην εξουσία φανταστείτε. Φανταστείτε αν θα γίνουν εκλογές πως θα πάει το πράγμα φτου και από την αρχή.

Επεξεργάστηκε από Nassos - 21/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 20:09
Επιστροφή στην κορυφή
mikeangel Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 14/Μαρτίου/2021
Πόντοι: 353
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση mikeangel Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 20:00
Γτ το σώμα πλέον είναι σε σημείο που ή θα αναδιοργανωθεί ή θα βάλει λουκέτο... Το έγραψε κάποιο μέλος ποιο πάνω και θέλω να πω να λέμε καμιά μαλακια αλλά μην το ξεφτιλίσουμε κιόλας.
Επιστροφή στην κορυφή
ΚΥΝΗΓΟΣ Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 27/Ιουλίου/2011
Πόντοι: 249
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΚΥΝΗΓΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 23:39
Αρχικά αποστάλθηκε από Ferrari 488 Ferrari 488 Έγραψε:

Έρχεται προκήρυξη για μόνιμους στην πυροσβεστική. Απλά περιμένουν να τελειώσει η αντιπυρική.

Καλησπερα επειδη απο πουθενα δεν ακουγεται τπτ για φετος.
Πες μας εαν θελεις την πηγη σου και τι γνωριζεις για το θεμα απασχολει πολυ κοσμο.
Επιστροφή στην κορυφή
gramm Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 07/Δεκεμβρίου/2020
Πόντοι: 66
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση gramm Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 02:00
Αρχικά αποστάλθηκε από mikeangel mikeangel Έγραψε:

Γτ το σώμα πλέον είναι σε σημείο που ή θα αναδιοργανωθεί ή θα βάλει λουκέτο... Το έγραψε κάποιο μέλος ποιο πάνω και θέλω να πω να λέμε καμιά μαλακια αλλά μην το ξεφτιλίσουμε κιόλας.
Φίλε μου μακάρι να ήταν μαλακία για να περνάει η ώρα αλλά δυστυχώς αυτά ακριβώς τα λόγια δεν προέρχονται από εμένα μόνο αλλά και από στελέχη του σώματος. Τώρα δεν ξέρω που ακριβώς είσαι εσύ ή τι είσαι αλλά τα προβλήματα είναι τεράστια πλέον και δεν κρύβονται ειδικά στην επαρχία.
Επιστροφή στην κορυφή
mikeangel Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση mikeangel Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 11:09
Αρχικά αποστάλθηκε από gramm gramm Έγραψε:

Φίλε μου μακάρι να ήταν μαλακία για να περνάει η ώρα αλλά δυστυχώς αυτά ακριβώς τα λόγια δεν προέρχονται από εμένα μόνο αλλά και από στελέχη του σώματος. Τώρα δεν ξέρω που ακριβώς είσαι εσύ ή τι είσαι αλλά τα προβλήματα είναι τεράστια πλέον και δεν κρύβονται ειδικά στην επαρχία.
ξέρω ότι τα προβλήματα είναι τεράστια από οχήματα, εξοπλισμό και προσωπικό, υπηρετώ σε κόκκινη περιοχή και η κατάσταση είναι τραγική σε αυτά πού είπα πιο πάνω, απλά μού φενεται τρελό να διαλυθεί το σώμα, πολεμήστε με αυτά πού εχεται μας λένε.

Επεξεργάστηκε από Nassos - 22/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 12:55
Επιστροφή στην κορυφή
Selby23 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Selby23 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 13:44
Αρχικά αποστάλθηκε από mikeangel mikeangel Έγραψε:

ξέρω ότι τα προβλήματα είναι τεράστια από οχήματα, εξοπλισμό και προσωπικό, υπηρετώ σε κόκκινη περιοχή και η κατάσταση είναι τραγική σε αυτά πού είπα πιο πάνω, απλά μού φενεται τρελό να διαλυθεί το σώμα, πολεμήστε με αυτά πού εχεται μας λένε.

Λοιπόν με την εμπειρία που εχεις φίλε μου πιστεύεις ότι μπορείτε μέχρι και την επόμενη αντιπυρική (που θα υπάρχουν και αλλες απωλειες προσωπικού σίγουρα) μπορείτε να ανταπεξέλθετε ;

Επεξεργάστηκε από Nassos - 22/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 16:53
Επιστροφή στην κορυφή
gramm Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 07/Δεκεμβρίου/2020
Πόντοι: 66
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση gramm Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 14:14
Αρχικά αποστάλθηκε από Selby23 Selby23 Έγραψε:

Λοιπόν με την εμπειρία που εχεις φίλε μου πιστεύεις ότι μπορείτε μέχρι και την επόμενη αντιπυρική (που θα υπάρχουν και αλλες απωλειες προσωπικού σίγουρα) μπορείτε να ανταπεξέλθετε ;

Όπως είπε και ο φίλος πολεμάμε με ότι έχουμε και όπως μπορούμε. Η αντιπυρική με τα χίλια ζόρια θα βγεί. Με ανάκληση αδειών (καλά φέτος οι μόνιμοι έλεγαν άδεια και δάκρυζαν από τα γέλια) , με υπερωρίες των πενταετών-συμβασιούχων (νομίζω υπήρξε και διαταγή που έδινε επιπλέον ώρες στους εποχικούς αν ξέρει κάποιος εποχικός να μας πεί), με επιπλέον βάρδιες απο εθελοντές (πολλοί κάνουν τις διπλές βάρδιες από όσες θα έπρεπε επειδή θέλουν να βοηθήσουν) απλά όπως καταλαβαίνετε είναι πλέον τεντωμένο σχοινί η κατάσταση και το προσωπικό είναι καταπονημένο και γερασμένο. Για τις απώλειες που λές ισχύει η φράση κάθε πέρυσι και καλύτερα παρόλα αυτά γίνεται η καλύτερη δυνατή προσπάθεια από όλους

Επεξεργάστηκε από Nassos - 22/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 16:52
Επιστροφή στην κορυφή
Selby23 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Selby23 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 18:18
Σήμερα ένας φιλος μου γράφτηκε εθελοντής πυροσβέστης σε μεγάλο σταθμό. Και μέσα σε όλα του είπαν ότι τέλος Οκτωβρίου με αρχές Νοέμβρη θα βγει προκήρυξη όπως Ακουγόταν. Το θεωρούσαν σίγουρο κιόλας. Σε ερώτηση γιατί δεν το είπε ο Πρωθυπουργός στην ΔΕΘ του απάντησαν ότι δεν ήταν νέο για να το ανακοίνωσει. Και επίσης έδιωξαν λένε εποχικούς που πήγαν να διαμαρτυρηθούν στην ΔΕΘ λέγοντας τους «αφού σας είπαμε θα σας βγάλουμε προκήρυξη για να μπείτε φέτος μην δημιουργείτε θέματα». Μέσα στις άκρες αυτά του είπαν.
Τώρα ο θεός και η ψυχή του 😂
Επιστροφή στην κορυφή
Rad. Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 20/Ιουλίου/2019
Πόντοι: 487
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Rad. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 23:06
Η ίδια πηγή είναι που σου είπε και για τις απολύσεις;
Επιστροφή στην κορυφή
Selby23 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Selby23 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 23:11
Αρχικά αποστάλθηκε από Rad. Rad. Έγραψε:

Η ίδια πηγή είναι που σου είπε και για τις απολύσεις;

Διευκρίνισα είναι παιδί που γράφτηκε εθελοντής δεν λέω δικά μου. Αυτά μου είπε που του είπαν αυτά σας λέω. Αν είναι να μην τα λέμε να ξέρουμε.
Επιστροφή στην κορυφή
Rad. Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 20/Ιουλίου/2019
Πόντοι: 487
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Rad. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 23:39
Δε διευκρίνισες,(λένε) έγραψες. Αν ήμουν στη θέση σου θα σκεφτόμουν αυτό για τις απολύσεις, δεν είναι σοβαρά πράγματα που θα τα μεταφέρουμε και στο φόρουμ. Ας γίνεται καλύτερο φιλτράρισμα.
Φιλικά σου τα λέω.
Επιστροφή στην κορυφή
mikeangel Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση mikeangel Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 00:21
Άλλη η έννοια της λέξης έδιωξαν και άλλο της λέξης απέλυσαν. Εάν ήθελες να γράψεις ότι σου είπε κάποιος ότι τούς απέλυσαν, να ξέρεις ότι αυτό δεν ισχύει.
Επιστροφή στην κορυφή
Selby23 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Selby23 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 14:16

Δε διευκρίνισες,(λένε) έγραψες. Αν ήμουν στη θέση σου θα σκεφτόμουν αυτό για τις απολύσεις, δεν είναι σοβαρά πράγματα που θα τα μεταφέρουμε και στο φόρουμ. Ας γίνεται καλύτερο φιλτράρισμα.
Φιλικά σου τα λέω.

Κάτσε το έδιωξαν το είπα από μια συγκέντρωση που πήγαν να κάνουν στην ΔΕΘ κάποιοι εποχικοί όχι τους έδιωξαν από το σώμα. Αν είναι δυνατόν, διαβάστε καλύτερα τι γράφουμε, μην προτρέχετε.

Επεξεργάστηκε από D.Y.K - 25/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 14:21
Επιστροφή στην κορυφή
Pyr Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 18/Φεβρουαρίου/2020
Πόντοι: 828
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 21:57
Αρχικά αποστάλθηκε από Selby23 Selby23 Έγραψε:

Φιλικά σου τα λέω.

Κάτσε το έδιωξαν το είπα από μια συγκέντρωση που πήγαν να κάνουν στην ΔΕΘ κάποιοι εποχικοί όχι τους έδιωξαν από το σώμα. Αν είναι δυνατόν, διαβάστε καλύτερα τι γράφουμε, μην προτρέχετε.

Να διευκρινίζεις δε θα μυρίζουμε τα νύχια μας κάθε φορά που θα μιλάς ... Άντε μάθε να τα λες σωστά επιτέλους.
Επιστροφή στην κορυφή
Player7 Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 23/Αυγούστου/2019
Πόντοι: 1272
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Player7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 21:58
Εγώ μια χαρά κατάλαβα εξ αρχής τι έγραψε ο Shelby, δε κατάλαβα γιατί αρπαχτηκατε και που μπερδεφτηκατε.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 99 100101 102 103 111>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com