Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Μεταθέσεις 2021 Γ ΕΣΣΟ

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 4>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Aizenvolt Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Aizenvolt Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2021 ώρα 02:21
Το ότι οι μεταθέσεις είναι 6μηνου πλέον που το έμαθες γιατί όπου και να ψάξω πουθενά δε το λέει σε κανένα επίσημο site του στρατού.
Επίσης αν όντως είναι 6μηνου αυτό είναι και για τους 9μηνους ή είναι όπως πριν για αυτούς μιας και η θητεία τους είναι όπως η παλιά 9μηνη.
Επιστροφή στην κορυφή
hikugiuph Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 10/Οκτωβρίου/2021
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 3
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση hikugiuph Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2021 ώρα 10:08
Και εγώ θα ήθελα να μάθω από πού προκύπτει αυτή η αλλαγή όσων αφορά το πότε γίνονται οι μεταθέσεις. Μπορεί κάποιος να παραθέσει τον ισχύοντα νόμο;

Ίσως πράγματι να υπάρχει διαφορά μεταξύ όσων παίρνουν μετάθεση σε άλλη περιοχή της παραμεθορίου και όσους παίρνουν μετάθεση εκτός παραμεθορίου.
Επιστροφή στην κορυφή
Koko Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Koko Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2021 ώρα 10:51
Εγώ πάντως με όσους έχω μιλήσει μου λένε 15 Οκτωβρίου ότι θα βγουν. Εδώ στο πρώτο γραφείο μάλιστα λένε ότι έχουν έρθει οι μεταθέσεις απλά δεν έχουν βγει τα φύλλα πορείας. Επίσης αν ισχύει αυτο για το 6 μηνό δεν υπάρχει νόημα μετάθεσης για όσους ήμαστε 9 μηνοι. Δηλαδή φεύγουμε για έναν μήνα και παίρνουμε και άλλον έναν στην πλάτη;

Επιστροφή στην κορυφή
Darth_Bane Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 04/Ιουνίου/2021
Πόντοι: 79
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Darth_Bane Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2021 ώρα 14:13
Το γραφείο του ΓΕΣ που βγάζει τις μεταθέσεις τις αναφέρει ως μεταθέσεις 6μηνου και λένε πως θα υλοποιηθούν Νοέμβριο. Αυτό είπαν στο τηλέφωνο την προηγούμενη Δευτέρα.

Μακάρι να μην ισχύσει και να φύγετε μια ώρα αρχύτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Καλησπέρα Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Καλησπέρα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2021 ώρα 14:52
Καλησπέρα,

Τυχαίνει να έχω πάρει στο ίδιο τμήμα του ΓΕΣ την προηγούμενη Πέμπτη. Μου είπαν ότι θα πιάσουν τις μεταθέσεις στις 14/10 ώστε να βγουν φ. Π. Για τις μονάδες σε 2-3 μέρες και με προοπτική όλοι να είναι στις μονάδες τους μέσα στον Οκτώβριο. Φυσικά, το 6μηνό ισχύει, αλλά λόγω της ιδιάζουσας κατάστασης με την αλλαγή της θητείας η προηγούμενη ΕΣΣΟ εξακολουθεί να απολύεται τον Νοέμβριο οι 8μηνοι και Δεκέμβριο οι 9μηνοι δημιουργώντας ανάγκη για επίσπευση των μεταθέσεων μόνο για την γ'. Ως τώρα ήταν απασχολημένοι με τα φ. Π. Που προκύπτουν μετά τα βεν της ε'.

Φυσικά, όλα αυτά με μια επιφύλαξη μιας και όπως είναι προφανές άλλα λένε την μια μέρα και άλλα την άλλη και όλα τα δεδομένα μεταβάλλονται.

Προσωπικά έχω δωδεκαμηνη θητεία και είτε η μετάθεση βγει τώρα είτε σε δύο μήνες δεν αλλάζουν πολλά.
Επιστροφή στην κορυφή
hikugiuph Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση hikugiuph Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2021 ώρα 21:19
Η αλήθεια είναι ότι οι απαντήσεις που έδωσε το ίδιο τμήμα διαφέρουν αρκετά.

Γνωρίζετε αν μπορούμε να το τσεκάρουμε από κάποια άλλη πηγή;
Επιστροφή στην κορυφή
Ανώνυμος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ανώνυμος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Οκτωβρίου/2021 ώρα 09:04
Έχετε κάποιο νεότερο; Γιατί υπάρχει σοβαρό θέμα μέσα στις πόλεις και εμείς της Β δεν θα μπορούμε να πάρουμε τις άδειες
Επιστροφή στην κορυφή
hikugiuph Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση hikugiuph Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Οκτωβρίου/2021 ώρα 19:18
Το μόνο νεότερο που έχω εγώ είναι ότι σε κάποιους έχει βγει και έχουν πάρει ήδη το φύλλο πορείας (όχι στο στρατόπεδο που είμαι). Ένας γνωστός έχει αναχώρηση στις 15, διαγραφή στις 17 και παρουσίαση στις 18.

Όσων αφορά το γραφείο που ασχολείται με τις μεταθέσεις, είναι διαφορετικό για κάθε όπλο και σώμα. Ίσως για αυτό είχαμε δύο πολύ διαφορετικές εκδοχές.
Επιστροφή στην κορυφή
Johny Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Johny Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2021 ώρα 09:07
Τα έχουν κάνει μπάχαλο. Στο λόχο διαβιβασεων που είμαι είμαστε μόνο 3 άτομα, και δεν έχει έρθει τίποτα για μετάθεση μέχρι στιγμής, δηλαδή στο τέλος ούτε να απολυθουμε δε θα μπορούμε
Επιστροφή στην κορυφή
Στάθης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Στάθης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2021 ώρα 12:23
Έχεις κάποιος κανένα νέο;
Επιστροφή στην κορυφή
Θανάσης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Θανάσης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2021 ώρα 16:56
Μάγκες βγήκε σε κανέναν μετάθεση την εβδομάδα που μας πέρασε; Επδ 1-2 βύσματα έφυγαν
Επιστροφή στην κορυφή
Chingyy Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Chingyy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Οκτωβρίου/2021 ώρα 18:33
Πώς γίνεται να μην βγαίνουν μεταθέσεις για γ εσσο και να ασχολούνται με αυτές τις ε εσσο?
Επιστροφή στην κορυφή
Denexwvizma Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 31/Οκτωβρίου/2021
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Denexwvizma Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Οκτωβρίου/2021 ώρα 15:31
Για Γ εσσο τελικά ποτέ θα βγουν οι μεταθέσεις ξέρει κανείς;
Επιστροφή στην κορυφή
Στάθης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Στάθης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Οκτωβρίου/2021 ώρα 17:53
Λογικά μέχρι 10 Νοεμβρίου
Επιστροφή στην κορυφή
Γιάννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Γιάννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Νοεμβρίου/2021 ώρα 10:55
Παιδιά καλημέρα μήπως έχει κάποιος κάνα νέο;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 4>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com