Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Μετακίνηση προς ΚΕΠΒ

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4 7>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Palioseira Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 31/Ιουλίου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 267
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Palioseira Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Οκτωβρίου/2011 ώρα 22:22
Αρχικά αποστάλθηκε από egweimai egweimai Έγραψε:

Δε βολεύει καλύτερα το τραίνο; Είναι μία ώρα απ' ό, τι βλέπω. Εγώ πάντως επειδή δεν τα πάω καλά με τα λεωφορεία, θα το προτιμήσω.

τα χρονια που ημουν ΚΕΠΒ δεν το ειχα χρησιμοποιησει. Αν ειναι ετσι καλα ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Πόντοι: 15159
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Οκτωβρίου/2011 ώρα 22:26

Δε βολεύει καλύτερα το τραίνο; Είναι μία ώρα απ' ό, τι βλέπω. Εγώ πάντως επειδή δεν τα πάω καλά με τα λεωφορεία, θα το προτιμήσω.

Το κτελ θα σε αφήσει έξω από την πύλη

Το τραίνο είναι περίπου 20 με 30 λεπτά μακρυά από το στρατόπεδο οπότε θα δώσεις 5-6 ευρώ στον ταρίφα

Επιστροφή στην κορυφή
Kostakis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Kostakis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Οκτωβρίου/2011 ώρα 04:27
Αρχικά αποστάλθηκε από asxetos222 asxetos222 Έγραψε:

Ποση ωρα ειναι ρε παιδια η Θηβα απο την Αθηνα με λεωφορείο;
παρουσιαζομαι στις 25/10 κ εγω και ειμαι απο Κρητη οποτε λεω να ταξιδεψω στις 24 με το καραβι και να παω το πρωινο λεωφορειο απο Κηφισο για Θηβα.
και το στρατοπεδο απο τα κτελ ειναι μακρυα;
καθε πληροφορια ευπροσδεκτη

Φιλε! Προσοχη, το ΚΤΕΛ για Θηβα φευγει απο το σταθμο Λιοσιων, οχι του Κηφισου. Μη κανεις κανενα λαθος και τρεχεις αδικα.
Επιστροφή στην κορυφή
egweimai Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 28/Σεπτεμβρίου/2011
Πόντοι: 117
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση egweimai Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Οκτωβρίου/2011 ώρα 04:51
Πόσες ώρες κάνει το λεωφορείο; Ξέρουμε κάθε πότε έχει;
Επίσης, δεν έχω καταλάβει με την κατάσταση επιβίβασης τι ακριβώς γίνεται. Πρέπει από πριν να ξέρω πως θα ταξιδέψω ή απλώς βγάζοντας τα εισιτήρια δεν πληρώνω πχ;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Οκτωβρίου/2011 ώρα 04:55

Πόσες ώρες κάνει το λεωφορείο; Ξέρουμε κάθε πότε έχει;

1 ώρα κάνει και έχει από τις 6 το πρωί κάθε μία ώρα

Για την κατάσταση επιβίβασης υπάρχει ξεχωριστό θέμα

Επιστροφή στην κορυφή
egweimai Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 28/Σεπτεμβρίου/2011
Πόντοι: 117
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση egweimai Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Οκτωβρίου/2011 ώρα 05:02
Επειδή έψαχνα το θέμα και δεν το βρήκα αν μπορείς βοήθησε. Στάνταρ μία ώρα; Επειδή κάποιος έγραψε 90 λεπτά. Τα λεωφορεία είναι ειδικά για το στρατόπεδο; Μπορώ μετά να το πάω με τα πόδια, ε;
Επιστροφή στην κορυφή
μαρια Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση μαρια Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2011 ώρα 21:39
Γεια σας. Το αγορι μου παρουσιαζεται στην θηβα στις 25/10... Απο το ξυλοκαστρο πως θα πρεπει να παει θηβα; Και περιπου ποση ωρα θα κανει?
Επιστροφή στην κορυφή
bauhaus Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 10/Οκτωβρίου/2011
Πόντοι: 17
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση bauhaus Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Οκτωβρίου/2011 ώρα 17:27
Καλησπερα 25-10 παρουσιαζομαι κ θα φυγω απο αθηνα κ θελω να ρωτησω για τις μετακινησεις

στα προηγουμενα posts διαβασα τη μια οτι το τρενο σε αφηνει εξω απο το κεπβ και την αλλη οτι το κτελ σε αφηνει, τελικα πιο απο τα 2 ισχυει;

επισης παιδια λογικα θα εχει κοσμο πολυ αυτες τις μερες οποτε θα πρεπει να κλεισω απο πριν εισητηριο η θα εχουν προνοησει απο πριν να βαλουν πολλα λεωφορεια για να φτασουν σε ολους; Σε πιο θα εχω περισοτερες πιθανοτητες να βρω εισητηριο εκεινη τη μερα στα τρενα η στα κτελ;

σορρυ για τις πολλες ερωτησεις

Επιστροφή στην κορυφή
kostakis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση kostakis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Οκτωβρίου/2011 ώρα 16:15
Πράγματι θα ήταν πολύ χρήσιμο να έχουμε μια απάντηση στην ερώτηση του bauhaus. Κοιτώντας το χάρτη του youdrive.gr βλέπω ότι δεν υπάρχουν γραμμές τρένου έξω από το στρατόπεδο, αν δηλαδή είναι όντως το στρατόπεδο αυτό που έχω εντοπίσει - νότια της Θήβας δεξιά στην παλαιά εθνική οδό. Δεν ξέρω αν το ΚΤΕΛ πηγαίνει από παλιά εθνική, ώστε να μπορεί να σε αφήσει απ έξω, Ή από τη νέα.
Επιστροφή στην κορυφή
dim Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dim Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Οκτωβρίου/2011 ώρα 04:08
Με ενα τηλεφωνο στα ΚΤΕΛ Λιοσιων μου ειπαν οτι κανονικα το λεωφορειο ΔΕΝ περναει απο το ΚΕΝ, αλλα αν ειμαστε πολλοι φανταροι επανω μπορουμε να ζητησουμε απο τον οδηγο να μας πεταξει μεχρι το στρατοπεδο
Επιστροφή στην κορυφή
δημήρτης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση δημήρτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Νοεμβρίου/2011 ώρα 00:41
Παιδιά από θήβα μέσα πως θα πάω στρατόπεδο και πόσο μακριά είναι; Ευχαριστώ...
Επιστροφή στην κορυφή
Giorgos1986 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Giorgos1986 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Νοεμβρίου/2011 ώρα 03:16
Επειδή κανένας δεν τα γράφει αναλυτικά, ας τα γράψω εγώ ώστε μελλοντικά όποιος θέλει να μάθει πώς να πάει στην Θήβα να έχει ως σημείο αναφοράς την συγκεκριμένη δημοσίευση. Ελπίζω να βοήθησα! Τα λέμε στις 23/11/2011 στο ΚΕΠΒ!
2011 Δ' ΕΣΣΟ (2)

Κτελ:
Θήβας 22620 27511
Αθήνα (Θήβα) 210 8317179

ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΑ - ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ
Η πρόσβαση στο νομό είναι εύκολη και μπορεί να γίνει με τη χρήση αυτοκινήτου μέσω του υπάρχοντος οδικού δικτύου.
Ο καλύτερος τρόπος να εξερευνήσετε την Βοιωτία με τις πολλές φυσικές ομορφιές, είναι να διαθέτετε δικό σας μεταφορικό μέσο, και αξίζει τον κόπο να επισκεφθείτε μέρη που δεν φθάνουν οι τοπικές συγκοινωνίες και οι οργανωμένες εκδρομές.

Express Service 1154
ΕΛΠΑ 10400
Interamerican 1168
Hellas Service 1057
Intersalonika
SOS service
Με λεωφορείο:
Με λεωφορεία των ΚΤΕΛ εκτελούνται καθημερινά δρομολόγια για Θήβα, Λιβαδειά και Αράχωβα και από τη Θήβα αντίστοιχα εκτελούνται δρομολόγια ΚΤΕΛ για Άμφισσα, Κόρινθο, Θεσσαλονίκη και Αθήνα.

ΚΤΕΛ ΛΙΒΑΔΕΙΑ
Λιβαδειά τηλ.:22610.28.336,22610.28.272
Αθήνα τηλ.:210.83.17.173

ΚΤΕΛ ΘΗΒΩΝ
Θήβα τηλ.:22620.27.511
Αθήνα τηλ.:210.83.17.179

ΚΤΕΛ ΑΡΑΧΩΒΑΣ
Αράχωβα τηλ.:22670.41.276
Με τρένο:
Σιδηροδρομικώς εκτελούνται δρομολόγια από Πειραιά, Αθήνα και Θεσσαλονίκη για Λιβαδειά.
ΟΣΕ Λιβαδειά τηλ.:22610.28.661,22610.87.930

Συγκοινωνίες-Μεταφορές
Συγκοινωνία Διεύθυνση Τηλ. Κέντρο Ιστοσελίδα / e-mail
Τ. Κ.322 00 - ΘΗΒΑ
ΟΣΕ Θήβας Σιδ. Σταθμός 22620 27531,1110 www.ose.gr
ΟΣΕ Οινόης Σιδ. Σταθμός 22620 58109,56730
ΚΤΕΛ Θήβας Εστίας 10, 22620 27512,27511 www.ktel.org
ΡΑΔΙΟΤΑΞΙ " ΚΑΔΜΟΣ " Πινδάρου 22620 27077,80777
Ταξί Εμπορικό κέντρο
Ταξί "Τσότρας" 22620 26444,27444

ΚΤΕΛ Θήβας

Διεύθυνση:

ΕΣΤΙΑΣ 10
ΤΚ:32200, ΘΗΒΑ
Τηλ:22620 27513/26419
Fax:22620 80272
Τηλ. Αθηνών:210 8317179
email:ktelthiv@otenet.gr

http://www.hotelsline.gr/root/newhotel/mx/m_Viotia.asp
http://thivaononlihe.blogspot.com/2011/03/25311.html
http://www.thiva.gr/portal/page/portal/dimosThivas/Xripli/sigoinonies
http://ktelbus.com/?module=default&pages_id=49&

Κτελ Μακεδονία
http://ktelmacedonia.gr/gr/content/Destinations-map.124/

ΟΣΕ - Αναζήτηση δρομολογίων
http://tickets.trainose.gr/dromologia/

Αθήνα - ΚΤΕΛ Λιοσίων
http://www.akouseto.gr/ktel-kifisou-liosion
http://www.athens24.gr/tourism/capital/bilder/liste2.pdf
http://www.mykosmos.gr/loc_mk/ktel_athens.asp?st=Lio

Δρομολόγια ΚΤΕΛ από Αθήνα (σταθμός Λιοσίων) προς:
Θήβα: Κάθε ώρα από 06.00 έως 21.00

http://whataboutgreece.com/buses-in-greece-greek.html
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Πόντοι: 11016
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Νοεμβρίου/2011 ώρα 12:07
Ευχαριστούμε!
Επιστροφή στην κορυφή
Old_Trafford Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 03/Δεκεμβρίου/2011
Θέση: KLEIN
Πόντοι: 17
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Old_Trafford Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 17:05
Παιδιά μένω στην ΑΘήνα και θέλω να παω στο κέντρο στην Θήβα με το αυτοκίνητο. Έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο μέρος να το αφήσω για τις 20 μέρες που θα κάνω κέντρο;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 19:26
Αρχικά αποστάλθηκε από Old_Trafford Old_Trafford Έγραψε:

Παιδιά μένω στην ΑΘήνα και θέλω να παω στο κέντρο στην Θήβα με το αυτοκίνητο. Έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο μέρος να το αφήσω για τις 20 μέρες που θα κάνω κέντρο;

Έξω από το στρατόπεδο μόνο, αλλιώς μην τον πάρεις μαζί σου! Η Θήβα έχει πολλούς μετανάστες.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4 7>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com