Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 6 78
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
Θέση: Εμπ. Ναυτικό
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 3047
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιανουαρίου/2016 ώρα 21:30
Αρχικά αποστάλθηκε από godzi godzi Έγραψε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά ! Παρουσιαζομαι θηβα σε 2 βδομαδες και σκέφτομαι πολύ δυνατά τους πεζοναύτες, οπότε έχω κάποιες ερωτήσεις :
-Αφού δηλώσω ΕΔ και δώσω αθλήματα, τι πρέπει να ζητήσω για να μπω πεζοναύτες; Συμπληρώνω κάποια αίτηση; Δηλώνω Βόλο για προτίμηση;
-Επίσης πόσο βύσμα πρέπει να είσαι για να σε πάρουν ή ούτε καν;
-Δικαιούμαι 8-μηνη θητεία, με παίρνουν; Ή είναι όπως ΣχΑλ;
- Τι παίζει εκεί; Εννοείται ότι αναμένω σκληρή εκπαίδευση, αλλά κάποιος μου είπε (είναι στην ΣχΑλ τώρα), ότι φίλοι του που πήγαν στους πεζοναύτες παιρνούν ζωή και κότα, λίγες υπηρεσίες και καλές εξόδους. Ισχύουν; Έχει πάει κάποιος πρόσφατα;
- Επίσης άκουσα ότι πλέον έχουν πεζοναύτες και στην Λαρισσα;

Καλώστον φιλο, επίσης! Τα ερωτήματα σου εχουν απαντηθεί και σε αυτό το νήμα. Επίσης, διάβασε τα παρακάτω νήματα, εχουν απαντηθεί τα πάντα.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επιστροφή στην κορυφή
godzi Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 10/Ιανουαρίου/2016
Πόντοι: 3
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση godzi Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2016 ώρα 00:02
Ευχαριστω για την απαντηση , γενικά χαζεύοντας τα είχα διαβάσει όλα αυτά πάνω κάτω. Απλά έψαχνα για ποιο φρέσκες απαντήσεις
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
Θέση: Εμπ. Ναυτικό
Πόντοι: 3047
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2016 ώρα 00:35
Αρχικά αποστάλθηκε από godzi godzi Έγραψε:

Ευχαριστω για την απαντηση , γενικά χαζεύοντας τα είχα διαβάσει όλα αυτά πάνω κάτω. Απλά έψαχνα για ποιο φρέσκες απαντήσεις

Δεν έχει αλλάξει τίποτα στον βαθμό που να μην ισχύει ότι έχεις ηδη διαβάσει στα μηνύματα που είναι χρονολογικά πιο κοντά στο σήμερα. Καλή θητεια να έχεις!
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επιστροφή στην κορυφή
godzi Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 10/Ιανουαρίου/2016
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση godzi Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιανουαρίου/2016 ώρα 00:15
Για να δουμε, ευχαριστω !
Επιστροφή στην κορυφή
Section Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 20/Απριλίου/2015
Θέση: Commander
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Section Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Απριλίου/2016 ώρα 20:26
Γεια χαρά ρε όλους τους Καταδρομείς. Ήθελα να κάνω μια ερώτηση, στις 16 Μαίου παρουσιάζομαι στο ΚΕΕΔ ενώ στο δελτίο απογραφής μου είχα δηλώσει ΕΔ στους Πεζοναύτες, επειδή ρώτησα πολλοί κόσμο και μου είπαν πως πλέων και οι Πεζοναύτες μπαίνουν στο ΚΕΕΔ ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει κάτι τέτοιο ;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 11601
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Απριλίου/2016 ώρα 20:42
Στο ΚΕΕΔ παρουσιάζονται ή και περνάνε όλοι οι των ΕΔ.
Επιστροφή στην κορυφή
Βασ. Eκπαιδευση ΠΝ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Βασ. Eκπαιδευση ΠΝ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Μαΐου/2016 ώρα 20:39
Εχω ενα φιλο που εβαλε για Πεζοναυτες. Του ηρθε το χαρτι και λεει πως πρεπει να περασει πρωτα απο το Μ. Πευκο. Ξερουμε πως οι ΠΝ περνανε απο τον Βολο για βασικη. Τι γινεται, πρωτα πανε Μεγαλο Πευκο και μετα απο λιγο τους περνανε αλλου;
Επιστροφή στην κορυφή
Kyriakos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Kyriakos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Μαΐου/2016 ώρα 10:02
Γεια σας φίλη μου! Είμαι καινουργιος στο φορουμ και θέλω να μάθω αν μετά την θητεία σου στους πεζοναύτες μπορεις να πας ειδικές δυνάμεις αλεξιπτωτιστών που θελω εγω
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 11601
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Μαΐου/2016 ώρα 10:32
Όχι δεν μπορείς δυστυχώς.

Μόνο ως μόνιμος μέσω στρατιωτικών σχολών από πανελλήνιες μετά την θητεία σου πλέον.
Επιστροφή στην κορυφή
GreekArmy Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση GreekArmy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Μαΐου/2016 ώρα 15:37
Πήγα σήμερα στην στρατολογία και στο χαρτί που μου δώσανε να συμπληρώσω είχε ερώτηση εαν θέλω να υπηρετήσω σε ειδικές δυνάμεις και αν θέλω να υπηρετήσω στους πεζοναύτες! Έβαλα ναι και στα δυο... Μπορει καποιος να μου εξηγήσει τι θα γίνει τώρα; Και αν οι πεζοναυτες ανήκουν ακομα στις ειδικες δυνάμεις
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Πόντοι: 11011
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Μαΐου/2016 ώρα 16:31
Στις Ειδικές Δυνάμεις ανήκουν, απλώς είναι ανεξάρτητοι από τους υπόλοιπους.
Επιστροφή στην κορυφή
Δημήτρης Κ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Δημήτρης Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαΐου/2017 ώρα 12:24
Παιδιά Που είναι πιο δύσκολα λοκατζής η πεζοναύτης;
Επιστροφή στην κορυφή
Vasss Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 04/Σεπτεμβρίου/2011
Πόντοι: 79
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Vasss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαΐου/2017 ώρα 11:32
Για τους έφεδρους είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο.
Επιστροφή στην κορυφή
guest Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση guest Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Νοεμβρίου/2017 ώρα 02:11
Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος ξερει ποιες ειναι οι σωματικες ασκησεις που πραγματοποιουνται για την εισαγωγη στο σωμα πεζοναυτων
Επιστροφή στην κορυφή
ΤάκηςΜ Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 18/Ιανουαρίου/2021
Πόντοι: 5
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΤάκηςΜ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Ιανουαρίου/2021 ώρα 16:23
Πριν λίγες μέρες δήλωσα Ειδικές δυνάμεις (πεζοναύτης) Μπορεί κάποιος να μου περιγραψει την κατάσταση που να έχει τελειώσει πρόσφατα. Τι παιζει από γυμναστική κλπ. Ευχαριστώ προκαταβολικά
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 6 78

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com