Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Παραμεθόριες περιοχές

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
thanos15 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 19/Νοεμβρίου/2011
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 2
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση thanos15 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Νοεμβρίου/2011 ώρα 23:37
Δηλαδη θα παρω μεταθεση;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 11601
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Νοεμβρίου/2011 ώρα 11:36
Αρχικά αποστάλθηκε από thanos15 thanos15 Έγραψε:

Δηλαδη θα παρω μεταθεση;

Εμείς δεν μπορούμε να το γνωρίζουμε αυτό αδερφέ.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Πόντοι: 15159
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Νοεμβρίου/2011 ώρα 00:34
Αρχικά αποστάλθηκε από thanos15 thanos15 Έγραψε:

Παιδια βοηθεια ! Μετα το κετρο ειμαι στην ορεστιαδα στο ΕΜΑ 311 ορεστιαδος και μου λενε οτι δεν ειναι παραμεθοριος και ειμαι αμεταθετος! Ισχυει;

Παραμεθόριο είναι και θα πάρεις και ΤΑΠ, τώρα ποιος σε παραπληροφορεί δεν μπορώ να το γνωρίζω
Επιστροφή στην κορυφή
georgeas Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 09/Οκτωβρίου/2012
Πόντοι: 22
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση georgeas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Οκτωβρίου/2012 ώρα 23:55
Καλησπέρα! Ξέρει κανείς μέχρι πόσες περιοχές πρέπει να δηλώσουμε κατά την κατάταξη; Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
ReD-RevolutioN Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 28/Σεπτεμβρίου/2011
Πόντοι: 122
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ReD-RevolutioN Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2012 ώρα 00:21
Κατα την καταταξη θα σου ζητησουν αν θες Εβρο η νησια χωρις να σημαινει πως ο, τι ζητησεις θα γινει και απαραιτητα!
Επιστροφή στην κορυφή
georgeas Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση georgeas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2012 ώρα 00:23
Ναι, αυτό το γνωρίζω. Αλλά νόμιζα ότι συμπεριλαμβανόταν και η Μακεδονία στην παραμεθόριο.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2012 ώρα 01:12
Η Μακεδονία είναι παραμεθόριο τύπου Β και επιλέγεις 3 περιοχές.
Επιστροφή στην κορυφή
georgeas Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση georgeas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2012 ώρα 17:39
Σ'ευχαριστώ! Ποιες είναι οι τύπου Α' και πόσες συνολικά πρέπει να δηλώσουμε (απ'όλα) ;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2012 ώρα 19:18
Έβρος-Ανατολικό Αιγαίο και επιλέγεις 3 τοποθεσίες.
Επιστροφή στην κορυφή
georgeas Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση georgeas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2012 ώρα 19:21
Ok. Και από Μακεδονία πόσες επιλέγω;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2012 ώρα 19:25
Συνολικά διαλέγεις 3, δεν έχει 3 για Έβρο 3 για Νησιά και 3 για Μακεδονία.
Επιστροφή στην κορυφή
georgeas Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση georgeas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2012 ώρα 20:46
Ok, ς' ευχαριστώ πολύ φίλε!
Επιστροφή στην κορυφή
Κώστας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Κώστας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιανουαρίου/2013 ώρα 04:41

Γεια σας παιδιά, Δε βρήκα σχετικό θέμα και θα ρωτήσω εδώ.

Στους επόμενους μήνες τελειώνω το μεταπτυχιακό μου και θα καταταγώ. Σκέφτομαι να δηλώσω τα νησιά του Ανατολικού Αιγαίου για να υπηρετήσω εκεί. Το πρόβλημα είναι πως είμαι από Δυτική Μακεδονία (Κοζάνη). Έχω πιθανότητες να τοποθετηθώ στο Αιγαίο; Ακόμα κι αν χρειαστεί να δηλώσω το πιο ξεχασμένο νησί της Ελλάδας.

Έχει κανείς προσωπική εμπειρία, ή έστω να γνωρίζει κάποιον που υπηρέτησε σε νησί, ενώ ήταν από ηπειρωτική Ελλάδα (ή πιο συγκεκριμένα από τα μέρη μου).

Επίσης, σε περίπτωση που έχει σημασία, λόγω μυωπίας/αστιγματισμού (κάπου κοντά στο 8) θα βγω μάλλον άοπλος, αλλά φαντάζομαι δεν έχει σημασία.

Ευχαριστώ

Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 11601
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιανουαρίου/2013 ώρα 14:36
Φυσικά και έχεις πιθανότητες να υπηρετήσεις σε οποιοδήποτε νησί. Μεγαλύτερο πρόβλημα θα είχες εάν ήσουν Εβρίτης πχ για τους οποίους ισχύει άλλο καθεστώς.
Επιστροφή στην κορυφή
Κώστας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Κώστας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιανουαρίου/2013 ώρα 17:35

Γεια σου D.Y.K,

ευχαριστώ για την απάντηση. Όλοι από τους συντοπίτες μου που έχουν κάνει στρατό (και εξαιρώντας τους βισματίες) πήγαν κάποια στιγμή Έβρο και κανείς σε νησί, οπότε βλέπω πως ο τόπος διαμονής παίζει μεγάλη σημασία στο που θα τοποθετηθείς. Αν και φυσικά αυτοί δεν είχαν δηλώσει νησιά στις προτιμήσεις τους. Γι'αυτό και ρωτάω μήπως έχετε κάποιο χειροπιαστό παράδειγμα, γιατί νομίζω πως οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος μου. Με το Ι3 χάνω και την Κύπρο :P

Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com