Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι (2021)

Απάντηση Απάντηση
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
manolo165 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ

Μέλος από: 01/Σεπτεμβρίου/2020
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 30
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση manolo165 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Σχολή Αστυφυλάκων - Υποψήφιοι (2021)
    Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 21:22
Καλησπέρα σε όσους ενδιαφέρονται για τις αστυνομικές σχολές φέτος
Επιστροφή στην κορυφή
giorgos_21 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 12/Σεπτεμβρίου/2020
Πόντοι: 7
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση giorgos_21 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2020 ώρα 13:52
Καλησπέρα παιδιά! Είμαι απόφοιτος ΔΙΕΚ στέλεχος ασφαλείας προσώπων και υποδομών και μαζεύω χαρτιά όλα αυτά τα χρόνια μήπως καταφέρω να μπω μέσω προκήρυξης σαν ειδικός φρουρός.

Πήρα την απόφαση φέτος που είναι και η τελευταία μου χρονιά που με παίρνει ηλικιακά (είμαι 24), με μια μεγάλη αποχή 6 χρόνων με ότι συνεπάγεται αυτό, να ξαναδώσω πανελλήνιες να κυνηγήσω τον στόχο μου μιας και στα 18 δεν είχα μυαλό να κάτσω σοβαρά να ασχοληθώ και να διαβάσω! Οπότε έστω και την ύστατη στιγμή θεώρησα ότι για κάτι που θέλω τόσο πολύ, το χρωστάω κυρίως σε εμένα να κάνω μια σοβαρή προσπάθεια για να μπω αστυφυλάκων.

Επειδή πολύ μακρυγόρησα, τα 2 στοιχεία που θέλω να καταθέσω με κάθε επιφύλαξη είναι τα εξής. Οι καθηγητές της πρακτικής στη σχολή που ήμουν ήταν όλοι αστυνομικοί. Ένας εξ αυτών λίγες ημέρες πριν ανακοινωθεί πέρσι ότι θα πάρει 800 άτομα, πάνω σε κουβέντα μας το είπε μέσα στην τάξη ορίζοντας επ ακριβώς τον αριθμό των εισακτέων σε 800.

Μετά από λίγες ημέρες όταν έγινε επίσημο, μας είπε ότι για να πάρει 800 αυτή τη χρονιά, την επόμενη (2021) θα πάρει άλλους 1.000! Τέλος, λίγες ημέρες πριν, σε μια κουβέντα μου με τον διευθυντή του φροντιστηρίου, μου είπε πως έχει μάθει ότι φέτος θα πάρει 500 ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΠΈΡΣΙ.

Με κάθε επιφύλαξη και χωρίς να θέλω να κάνω προπαγάνδα, παραθέτω 2 στοιχεία που ξέρω από πρώτο χέρι. Μπορεί να λένε τα πάντα, μπορει και τίποτα.

Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά, εύχομαι σε όλους να εκπληρώσουν τους στόχους τους!

Επεξεργάστηκε από Nassos - 13/Οκτωβρίου/2020 ώρα 20:25
Επιστροφή στην κορυφή
manolo165 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ

Μέλος από: 01/Σεπτεμβρίου/2020
Πόντοι: 30
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση manolo165 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2020 ώρα 15:24
Μακάρι να ισχύσουν όντως αυτά που λες. Αλλά καλό είναι αν δεν είμαστε 100% σίγουροι για κάτι να μην δημοσιεύουμε εδώ και δίνουμε αβάσιμες ελπίδες. Αυτο που λες έχει απόλυτη λογική αν σκεφτούμε ότι η ΝΔ θέλει να επανδρώσει την ΕΛΑΣ και το γεγονός ότι στο είπαν έμπιστα άτομα το κάνουν αρκετά σίγουρο να πραγματοποιηθεί. Απλα επειδή μέχρι τότε δεν ξέρουμε τι μπορεί να συμβεί και δεδομένου ότι ο αριθμός των εισακτεων καθορίζεται με σιγουριά τον Μάιο με την προκήρυξη καλό θα ήταν να κραταμε μικρό καλάθι για να μην απογοητευτουμε στο τέλος.

Καλή συνέχεια εύχομαι
Επιστροφή στην κορυφή
BillG Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 31/Μαρτίου/2019
Πόντοι: 17
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση BillG Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Οκτωβρίου/2020 ώρα 09:09
Αρχικά αποστάλθηκε από giorgos_21 giorgos_21 Έγραψε:

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι απόφοιτος ΔΙΕΚ στέλεχος ασφαλείας προσώπων και υποδομών και μαζεύω χαρτιά όλα αυτά τα χρόνια μήπως καταφέρω να μπω μέσω προκήρυξης σαν ειδικός φρουρός.

Πήρα την απόφαση φέτος που είναι και η τελευταία μου χρονιά που με παίρνει ηλικιακά (είμαι 24), με μια μεγάλη αποχή 6 χρόνων με ότι συνεπάγεται αυτό, να ξαναδώσω πανελλήνιες να κυνηγήσω τον στόχο μου μιας και στα 18 δεν είχα μυαλό να κάτσω σοβαρά να ασχοληθώ και να διαβάσω! Οπότε έστω και την ύστατη στιγμή θεώρησα ότι για κάτι που θέλω τόσο πολύ, το χρωστάω κυρίως σε εμένα να κάνω μια σοβαρή προσπάθεια για να μπω αστυφυλάκων.

Επειδή πολύ μακρυγόρησα, τα 2 στοιχεία που θέλω να καταθέσω με κάθε επιφύλαξη είναι τα εξής. Οι καθηγητές της πρακτικής στη σχολή που ήμουν ήταν όλοι αστυνομικοί. Ένας εξ αυτών λίγες ημέρες πριν ανακοινωθεί πέρσι ότι θα πάρει 800 άτομα, πάνω σε κουβέντα μας το είπε μέσα στην τάξη ορίζοντας επ ακριβώς τον αριθμό των εισακτέων σε 800.

Μετά από λίγες ημέρες όταν έγινε επίσημο, μας είπε ότι για να πάρει 800 αυτή τη χρονιά, την επόμενη (2021) θα πάρει άλλους 1.000! Τέλος, λίγες ημέρες πριν, σε μια κουβέντα μου με τον διευθυντή του φροντιστηρίου, μου είπε πως έχει μάθει ότι φέτος θα πάρει 500 ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΠΈΡΣΙ.

Με κάθε επιφύλαξη και χωρίς να θέλω να κάνω προπαγάνδα, παραθέτω 2 στοιχεία που ξέρω από πρώτο χέρι. Μπορεί να λένε τα πάντα, μπορει και τίποτα.

Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά, εύχομαι σε όλους να εκπληρώσουν τους στόχους τους!

Καλημερα! Κατ 'αρχήν, θελω να σου πω μπραβο για την αποφαση γιατι και εγω ημουν στο οριο για τις πανελλαδικες του 2020. Καταφερα να περασω και τωρα περιμενω την καταταξη. Επομενως, χαρηκα για την αποφαση σου. Θεωρω πως αν κρατησεις το προγραμμα σου σταθερο εχεις σημαντικες πιθανοτητες.

Τωρα οσο αναφορα τις θεσεις, ειναι πολυ νωρις να μιλαμε για αυτες. Ακομα, ανακοινωσαν πως θα αυξηθουν και οι θεσεις για τις στρατιωτικες σχολες και παραλληλα τρεχουν και οι προσληψεις συνοριοφυλακων.

Μιας και βρισκομουν στην περιπτωση σου, Θα σου πω να κρατησεις μικρο καλαθι και θα σου εξηγησω γιατι. Για το λογο οτι πανελλαδικες του 21 ειναι η τελευταια ευκαιρια για αστυνομικες σχολες, θα σου προτεινω να μην επαναπαυτεις μονο και μονο επειδη φιμολογειται πως θα αυξηθουν οι θεσεις.

Καλη δυναμη σου ευχομαι!
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση