Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 62 6364
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Kaizoku Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 29/Μαΐου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 67
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Kaizoku Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Νοεμβρίου/2020 ώρα 18:02
Παιδιά. Έχω πάρει 1 χρόνο αναβολή διαγνωσμένος με αγχώδης καταθλιψη και ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη. Μου προτεινε να πάρω cipralex ο ιατρος.

Τις τελευταίες μέρες έχω εντονη ανηδονία. Δεν με ευχαριστεί τίποτα και πολλες φορές σκέφτομαι για το τι υπάρχει μετα το θάνατο και γενικα με εχουν πιασει προβληματα τέτοιου είδους. Πολλες φορές φαίνομαι αρκετα νορμαλ και αμα ξεχαστω λιγάκι, απολαμβάνω την ζωή. Αλλα για λίγο. Η διαταραχή και η ανηδονία παραμένουν. Τα χάπια δεν τα παιρνω και δεν τα πηρα.

Απλά ήθελα να ρωτήσω, έτσι όπως ειμαι πιστευέτε θα καταφέρω να πάρω οριστική απαλλαγή ή θα μου πουν είσαι σχετικα οκ σε σχεση με άλλους οποτε παρε ενα ι4;

Απο την μια υπάρχουν ανθρωποι που ειναι χειρότερα απο εμένα αλλα απο την άλλη δεν μπορω να φανταστώ τον εαυτό μου να είμαι εκει μέσα. Τί πιστεύετε
Επιστροφή στην κορυφή
Giorgos543 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 22/Ιανουαρίου/2021
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Giorgos543 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιανουαρίου/2021 ώρα 11:05
Καλησπέρα. Το Δεκέμβριο 2020 έληξε η αναβολή μου για διδακτορικές σπουδές. Θέλω να πάρω αναβολή για ψυχιατρικούς λόγους.

Έχω 3 απορίες:
(1) Μου ήρθε email που ζητάει πιστοποιητικό σπουδών. Εγώ δεν ολοκλήρωσα τις διδακτορικές μου σπουδές. Αυτό απλά έχει ένα πρόστιμο;
(2) Στο ίδιο email ζητάει να στείλω κάποια πράμματα στον στρατό ξηράς για κατάταξη σε μονάδα και ειδικότητα. Αν θέλω να πάρω αναβολή πρέπει να τα στείλω αυτά;
(3) Τέλος, που μπορώ να δω αν είναι να μπω στην Β ΕΣΣΟ; Στο στρατολογια. Γρ δε βρίσκω κάτι.

Ευχαριστώ εκ των προταίρων και σόρρυ για την νουμποσύνη.
Επιστροφή στην κορυφή
dimit88 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dimit88 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Φεβρουαρίου/2021 ώρα 12:13
Ξέρεις κάποιος αν λόγω της πανδημίας μπορούν να κατατεθούν ηλεκτρονικά τα χαρτιά για αναβολή για ψυχιατρικούς λόγους
Επιστροφή στην κορυφή
help Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση help Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαρτίου/2021 ώρα 21:19
Καλησπερα σας.
Θελω να μου πείτε αν παρω απαλλαγή για αχνώδης διαταραχή υπάρχει περίπτωση να χάσω το δίπλωμα το πολιτικο.
Επιστροφή στην κορυφή
Γιώργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Γιώργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαρτίου/2021 ώρα 22:39
Αρχικά αποστάλθηκε από help help Έγραψε:

Καλησπερα σας.
Θελω να μου πείτε αν παρω απαλλαγή για αχνώδης διαταραχή υπάρχει περίπτωση να χάσω το δίπλωμα το πολιτικο.
Όχι, δεν υπάρχει περίπτωση να συμβεί κάτι τέτοιο.
Επιστροφή στην κορυφή
foiththz Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 28/Ιανουαρίου/2021
Πόντοι: 6
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση foiththz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαρτίου/2021 ώρα 18:13
Καλησπερα, για πρωτη αναβολη μεσω φρουραρχειου αν στην ψυχιατρικη γνωματευση μου εχουν γραψει φαρμακευτικη αγωγη ρωτανε λεπτομερειες σχετικα με το αν την λαμβανω;

αν ερωτηθω και ειμαι ειλικρινης και πω οτι δεν την ακολουθω αλλα Εκανα ψυχοθεραπεια για αρκετο καιρο για θεματα που οντως Εχω, μπορει να με απορριψουν για αναβολη;
Επιστροφή στην κορυφή
Kaizoku Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 29/Μαΐου/2019
Πόντοι: 67
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Kaizoku Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2021 ώρα 13:11
ΑΑρχές Μαιου παρουσιάζομαι και θέλω να πάω για τον δεύτερο χρόνο αναβολής.2 ερωτήσεις:

1) η δεύτερη αναβολή είναι πιο εύκολη από την πρώτη; Στην πρώτη απλα είδε το χαρτι ότι έχω αγχωδες καταθλιψης, ψυχαναγκαστικη διαταραχή και ότι πρεπει να παιρνω Cipralex και μου γραψε 1 χρόνο αναβολή. Μέτα στην επιτροπή ήταν μόνος 1. Είδε το χαρτί του ιατρού (του στρατου) και με ρώτησε αν θα αλλάξει κάτι μέσα σε 1 χρόνο. Του είπα κάτι τυπου δύσκολα κλπ και απλά έγνεψε το κεφάλι του και με πολυ άνεση μου λέει πάρε 1 χρόνο και μετά το βλέπεις. Ούτε ψάρεμα ουτε τιποτα. Ήταν στο νοσοκομείο της Θεσσνίκης. Βέβαια ήταν και η φάση με τον ιό, οποτε δεν ξέρω αν έπαιξε ρολο και αυτο.

2) Αν υποθέσουμε ότι βαλω μπρος την διαδικασία φρουαρχείου στις 4 Μαιου. Μέχρι πότε μπορώ να παρουσιαστώ στην Επιτροπη; Ο χρόνος μετράει απο την στιγμή που τελειώνω με το φρουαρχείο ή απο την στιγμη που θα έρθει το χαρτι επιτροπης για να κλεισω ραντεβου;
Επιστροφή στην κορυφή
gio_kode Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση gio_kode Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Απριλίου/2021 ώρα 18:00
Καλησπέρα μάγκες!
Πήρα ετήσια αναβολή λίγο μετά τις 20 Ιουλίου το 2020. Θα μπω με την ΕΣΣΟ του Ιουλίου φέτος ή μια αργότερα; Ξέρει κανένας;
Επιστροφή στην κορυφή
antreas606 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ

Μέλος από: 04/Ιανουαρίου/2020
Πόντοι: 31
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση antreas606 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Απριλίου/2021 ώρα 13:33
Γειά σε όλους.

Έχω πάρει ήδη δύο εξάμηνες αναβολές για ψυχολογικούς λόγους (ξεκινώντας τον Μάρτιο του 2020)
Στις 3 Μαίου λήγει η αναβολή και πρέπει να παρουσιαστώ στην ΕΣΣΟ του Ιουλίου.
Βέβαια θα ξανακάνω την διαδικασία για αναβολή καθώς θέλω να πάρω απαλλαγή, το πρόβλημά μου είναι πως θα δουλεύω σεζόν και θα μου είναι δύσκολο να παρατήσω την δουλειά στη μέση για να κάνω την διαδικασία ξανά.
Αναρωτιόμουν εαν υπάρχει τρόπος να πάρω αναβολή για κοινωνικούς λόγους από μακριά Και μετά να ξαναπάω με τα χαρτιά απ'τον ψυχίατρο τρεις μήνες αργότερα για να ξαναπάρω αναβολή.

Βέβαια έχω ακούσει πως μπορώ μέχρι 3 αναβολές μαξ να πάρω, οπότε δεν ξιέρω τι παίζει.
Αν μπορεί κάποιος να δώσει καμια ιδέα, τον ευχαριστώ εκ των προτέρων
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 62 6364

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com