Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 20 2122 23 24 64>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Τάσος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Τάσος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 05:36
Παιδιά γειά σας. Θα ήθελα να ρωτήσω αν πηγαίνοντας στο κέντρο για να ζητήσω μία 6μηνη αναβολή για ψυχολογικούς λόγους υπάρχει η περίπτωση να αποφύγω όλη την υπόλοιπη διαδικασία (χαρτούρα, υπόλοιπες ιατρικες εξετάσεις, εμβόλια κ. Λ. Π) και να μην διανυκτερεύσω εκεί. Υπάρχει περίπτωση να γίνει αν πάω μαζί με κάποιο φίλο η συγγενή; Ρωτάω για να μην τραβολογάω κάποιον άδικα μέχρι εκεί. Αν κάποιος έχει ανάλογη εμπειρία ας απαντήσει. Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
cuervo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση cuervo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 18:57
Αρχηγέ υπάρχουν σχετικές πληροφορίες σε προηγούμενες αναρτήσεις με παιδιά που πήγαν για αναβολή μαζί με συνοδό, αφιέρωσε 10-15 λεπτά στο να διαβάσεις το θέμα και είμαι σίγουρος πως θα σου λυθούν οι όποιες απορίες που έχεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Τάσος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Τάσος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 02:39
Είδα αδερφέ απλά δεν κατάλαβα αν περνάς την όλη διαδικασία (γιατι αν κατάλαβα, αν την περνάς όλη φτάνει βράδυ και μετά σταμτάει το κτελ, μη μέινει η ξαδέρφη μου αμανάτι εκεί). Αν δηλώσεις πως έχεις πάει για αναβολή και απλά περάσεις τη χαρτούρα κ πας κατευθείαν στον ψυχολόγο για παραπεμπτικό, χωρίς να περάσεις υπόλοιπες εξετάσεις κ. Λ. Π και μετά φύγεις πιστεύω πως δεν είναι τόσες ώρες γ αυτό ρώτησα αν έχει κάποιος εμπειρία. Όπως και να χει σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Επιστροφή στην κορυφή
Νασοσ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Νασοσ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 23:53
Ξέρει κανείς να μου πει πού είναι το κοντινότερο στρατιωτικό νοσοκομείο στην Άρτα; Παρουσιαζομαι Αρτα και θα ζητήσω αναβολή, που θα με στείλουν;
Επιστροφή στην κορυφή
ziaba Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 22/Νοεμβρίου/2014
Θέση: Παντού
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 266
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ziaba Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 12:24
Πρέπει να παριυσιαστεις και μετα από το κέντρο θα πάρεις αναβολή θα τα κανονισμός ολα με τον ψυχολόγο που θα περάσεις.
Πολίτης !!!336 !!!
Επιστροφή στην κορυφή
cuervo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση cuervo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 15:15
Αρχικά αποστάλθηκε από Νασοσ Νασοσ Έγραψε:

Ξέρει κανείς να μου πει πού είναι το κοντινότερο στρατιωτικό νοσοκομείο στην Άρτα; Παρουσιαζομαι Αρτα και θα ζητήσω αναβολή, που θα με στείλουν;
Θεσσαλονικη.
Επιστροφή στην κορυφή
Μανώλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Μανώλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 12:50
Καλησπέρα,

Κατατάσσομαι στις 11 Μαρτίου Β' ΕΣΣΟ Θήβα και θέλω να πάρω αναβολή για ψυχολογικούς λόγους. Αυτό που έχω ως απόδειξη ότι παίρνω αγωγή είναι ότι τα φάρμακα που παίρνω είναι γραμμένα στο βιβλιάριο υγείας. Αρκεί αυτό ή χρειάζεται και κάτι άλλο; Επίσης αν έχω συνοδό στο Φρουραρχείο βοηθάει σε κάτι;

Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
cuervo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση cuervo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 21:09
Αρχικά αποστάλθηκε από Μανώλης Μανώλης Έγραψε:

Καλησπέρα,

Κατατάσσομαι στις 11 Μαρτίου Β' ΕΣΣΟ Θήβα και θέλω να πάρω αναβολή για ψυχολογικούς λόγους. Αυτό που έχω ως απόδειξη ότι παίρνω αγωγή είναι ότι τα φάρμακα που παίρνω είναι γραμμένα στο βιβλιάριο υγείας. Αρκεί αυτό ή χρειάζεται και κάτι άλλο; Επίσης αν έχω συνοδό στο Φρουραρχείο βοηθάει σε κάτι;

Ευχαριστώ

Και χωρίς χαρτιά αναβολή θα πάρεις αλλά ως εκεί, αν θέλεις για απαλλαγή η αγωγή δεν θα σου αρκεί, επίσης ο συνοδός στο Φρουραρχείο δεν βοηθάει, το θέμα είναι πως χωρίς να αποδείξεις πως έχεις πρόβλημα και δεν μπορείς να μετακινηθείς στο κέντρο κατάταξης θα σε στείλουν να παρουσιαστείς και να πάρεις αναβολή από το στρατόπεδο.
Επιστροφή στην κορυφή
Nasos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nasos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 21:34
Στα Ιωάννινα δεν υπάρχει κάτι?
Επιστροφή στην κορυφή
Nasos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nasos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 12:31
Αρχικά αποστάλθηκε από cuervo cuervo Έγραψε:

Αρχικά αποστάλθηκε από Νασοσ Νασοσ Έγραψε:

Θεσσαλονικη.

Στα Ιωάννινα δεν υπάρχει κάτι;
Επιστροφή στην κορυφή
fraf Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 23/Φεβρουαρίου/2015
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 2
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση fraf Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 13:58
είμαι κάτοικος εξωτερικού αλλά δεν φαίνεται να εργάζομαι πουθενά.
παρουσιάζομαι 10/3 τρίπολη και θέλω να πάρω αναβολή λόγω ψυκολογικών προβλημάτων. Θα πάρω χαρτί από γιατρό.
Ποια είναι η πιο γρήγορη διαδικασία για να πάρω την αναβολή. (πρώτη αναβολή μετά την αναβολή τον σπουδών)
παρουσίαση στο κέδρο κατάταξης με το χαρτί και τον σύνοδο μου;
η στο φρουραρχείο;

Δεν μπορώ να κάτσω ελλάδα πολύ καιρό λόγω ότι εργάζομαι.

ευχαριστώ και αναμένω
Επιστροφή στην κορυφή
Guest Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guest Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 18:33
Για το καλό σου ξέχνα το "γρήγορα" και το "ψεκάστε σκουπίστε τελειώσατε". Α ναι και ότι δουλεύεις...
Στο φρουραρχείο λένε ότι είναι πιο ανώδυνη η διαδικασία αλλά υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να φας άκυρο και μετά να τρέχεις και να μην φτάνεις.
Στο κέντρο λένε ότι η διαδικασία διαρκεί 2 με 3 μέρες χωρίς να αποκλείεται να σε ψάξουν περισσότερο και αν καταλάβουν ότι "την παλεύεις" θα ντυθείς στο χακί και καλή θητεία.
Σκέψου και την περίπτωση ανυπότακτου εξωτερικού γιατί με την βιασύνη παίρνεις ρίσκο.

Επιστροφή στην κορυφή
cuervo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση cuervo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 18:52
Στο κέντρο με τον συνοδό σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Goro Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Goro Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 18:45
Καλησπέρα παιδιά

Παρουσιάζομαι στις 9 Μάρτη στην Αυλώνα (Υγειονομικό). Το θέμα είναι ότι είμαι φοιτητής στη Γερμανία και χρειάζομαι μια αναβολή 1 χρόνου ίσως. Πρόβλημα υγείας η χαρτί γιατρού δεν έχω. Μπορώ βέβαια να βρω έναν γιατρο να μου γράψει κάτι.

Ήθελα να ρωτήσω αν πάρω χαρτί τι είναι καλύτερο να πω στο γιατρό να γράψει ως προβλημα (π. Χ στρες, καταθλιψη). Επίσης πόσο εύκολο θα είναι να την πάρω από το στρατόπεδο ακόμα και αν δεν έχω χαρτί αν παω με συνοδό;

υ. Γ. Είμαι ακόμα στο εξωτερικό οπότε θα πρέπει να κλείσω εισητήρια και η αλήθεια ειναι οτι δεν μπορώ να λείψω πάνω από 1 εβδομάδα

Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Γιάννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Γιάννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 22:29
Καλησπέρα. Σήμερα μου ήρθε το χαρτί να παρουσιαστώ, και υπάρχει ένα χαρτάκι κολλημένο που λέει να καταθέσω πιστοποιητικό σπουδών αλλιώς θα υπηρετήσω ένα μήνα επιπλέον. Εγώ θα ζητήσω αναβολή για ψυχολογικούς λόγους, πρέπει παρόλα αυτά να το καταθέσω το χαρτί; Εννοούν πτυχίο ή βεβαίωση ότι σπουδάζω; Είμαι φοιτητής εξωτερικού.
Ευχαριστώ πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 20 2122 23 24 64>