Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 19 2021 22 23 64>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
laed Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 07/Αυγούστου/2014
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 2
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση laed Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Αυγούστου/2014 ώρα 18:53
Και μια αλλή πληροφορια οταν ξαναμπω θα κάνω κανονικά κεντρο θα ξανά ορκιστώ;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Πόντοι: 15112
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Αυγούστου/2014 ώρα 21:32
Στα παρακάτω θέματα θα βρεις τις απαντήσεις που ψάχνεις.

Αναβολή κατά την διάρκεια της θητείας
Εξ' αναβολής κατάταξη
Επιστροφή στην κορυφή
nickbar Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 18/Φεβρουαρίου/2014
Πόντοι: 32
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση nickbar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2014 ώρα 17:37
Καλησπέρα. Ειχα παρει μια αναβολη για λογους ψυχολογικους τον Μαρτιο μεσω φρουραρχειου η οποια εληξε πριν λιγες μερες.

Τωρα τι πρεπει να κανω για να μπω στην ερχομενη ΕΣΣΟ (νοεμβριου) στην οποία μου ειχαν πει οτι θα εμπαινα μολις εληγε; Οι κινησεις μου εννοω ποιες πρεπει να ειναι...
Απλα περιμενω χαρτι για την καταταξη μου ή στο φρουραρχείο για επανεξεταση;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Πόντοι: 15112
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2014 ώρα 18:36
Οι απαντήσεις που ψάχνεις βρίσκονται στο θέμα εξ'αναβολής κατάταξη.
Επιστροφή στην κορυφή
nickbar Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 18/Φεβρουαρίου/2014
Πόντοι: 32
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση nickbar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2014 ώρα 19:06
Σε ευχαριστώ. Το είχα υπόψιν μου το θέμα εκείνο αλλά νόμιζα ότι ήταν για εκείνους που υπηρέτησαν κάποιες μέρες και πήραν αναβολή μετά.
Βρήκα όμως και 1-2 μυνήματα που ήταν όπως εγώ δλδ αναβολή μεσω του φρουραρχείου χωρίς να υπηρετήσουν.
Άρα περιμένω απλά το χαρτί για νοέμβριο και όταν παρουσιαστώ θα περάσω από γιατρούς πάλι για ελεγχο. Αυτό κατάλαβα...
Επιστροφή στην κορυφή
Andreas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Andreas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Νοεμβρίου/2014 ώρα 19:34
Καλησπέρα παιδιά.
Έχω ένα θέμα με τη σχολή μου και την θητεία μου. Η αναβολή μου λήγει στις 31/12/2014. Σπουδάζω στην Ιταλία και χρωστάω ακόμα μαθήματα. Ο μόνος τρόπος να πάρω επιπλέον αναβολή είναι για ψυχολογικούς λόγους; Η αλήθεια είναι ότι αν με πάρουν καταστρέφομαι οικονομικά αλλά και επαγγελματικά.
Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
leonidas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση leonidas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Νοεμβρίου/2014 ώρα 00:35
Πάρε χαρτί από ιδιώτη ψυχίατρο η δημόσιο ότι έχεις αγχώδεις διαταραχές και έχεις αναβολή στο τσεπακι. Για αυτό το λόγο πήρα απαλλαγή πριν 1 μήνα...

Εσύ θα αποφασίσεις αν θα κάνεις στρατό ποτέ η όχι. Ήδη μέσα στα στρατολογικά γραφεία λένε την διαδικασία για να απαλλαγεί κάποιος.
Επιστροφή στην κορυφή
ntenis28 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 14/Ιανουαρίου/2015
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ntenis28 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιανουαρίου/2015 ώρα 17:06
Καλησπερα. Θα ηθελα να παρω αναβολη διαρκειας ενος ετους για ψυχολογικους λογους, για να ολοκληρωσω τις σπουδες μου. Χρειαζεται καποιο χαρτι απο ιδιωτη γιατρο η απλα μπορω να παω και να τους πω τους ακριβεις λογους που θελω την αναβολη;(σπουδες). Περαν των σπουδων μου δεν υπαρχει καποιο αλλο θεμα. Επισης αν μου δωσουν την αναβολη που θελω, μπορω να την κοψω οποιαδηποτε στιγμη και να καταταγω η υπαρχει καποιος περιορισμος;
Επιστροφή στην κορυφή
ziaba Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 22/Νοεμβρίου/2014
Θέση: Παντού
Πόντοι: 266
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ziaba Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιανουαρίου/2015 ώρα 18:06
Πάρε αναβολή λόγο σπουδών γιατί να πάρεις για άσχετο λόγο; Αν την δικαιούσαι θα σ την δώσουν αλλιώς μπες κ τελείωσε μετά τις σπουδές...
Πολίτης !!!336 !!!
Επιστροφή στην κορυφή
ntenis28 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 14/Ιανουαρίου/2015
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ntenis28 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2015 ώρα 11:45
Δεν δικαιουμαι αλλη αναβολη λογω σπουδων. Ειμαι προπτυχιακος φοιτητης. οποτε οσοι θελουν να τελειωσουν τις σπουδες τους, παιρνουν για ψυχολογικους λογους (και καλα), τελειωνουν και πανε μετα
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Πόντοι: 10569
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 23:00
Απαγορεύονται τα Greeklish
Επιστροφή στην κορυφή
Αντρέας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Αντρέας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 14:10
Καλησπέρα παιδιά. Λόγω του ότι βρίσκομαι στο εξωτερικό για σπουδές, και αδυνατώ να πάρω κάποι χαρτί από ψυχολόγο, αν πάω φρουραρχείο χωρίς χαρτί από ιατρό, για να ζητήσω αναβολή, υπάρχει περίπτωση να μου δημιουργήσουν πρόβλημα; Ξέρω ότι θα ήταν πιο εύκολο αν είχα χαρτί.
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
NikStam Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 12/Φεβρουαρίου/2015
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση NikStam Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 19:15
Καλησπερα. Εδω και δυο χρονια ακολουθω αγωγη με αντικαθλιπτικα και ηρεμιστικα για ψυχολογικο προβλημα (ΙΨΔ) για το οποιο προβλεπεται Ι5. Το προβλημα ειναι οτι εχω χασει (λογω μετακομισης) τα αρχικα χαρτια διαγνωσης του ψυχιατρου απο το Αττικο νοσοκομειο και εχω φωτοτυπιες τις οποιες τις δεχονται στο φαρμακειο της γειτονιας απ' οπου παιρνω τα φαρμακα. Δεν εχω μπορεσει να παω σε αλλον γιατρο και λογω χρονου απο το πανεπιστημιο, αλλα και οικονομικοι λογοι (συν οτι ειμαι ανασφαλιστος ολα αυτα τα χρονια). Οι φωτοτυπιες της διαγνωσης (αν κρατω και τα φαρμακα μου) θα ειναι αρκετες οταν παρουσιαστω για να παρω την οποια αναβολη. Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή
cuervo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση cuervo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 20:36
Αναβολή παίρνεις και χωρίς χαρτιά, για Ι5 όμως το θεωρώ πάρα πολύ δύσκολο, τότε θα πρέπει να έχεις προετοιμαστεί αρκετά, με χαρτιά από γιατρούς, συνταγές για φάρμακα, παρακολούθηση.
Επιστροφή στην κορυφή
Guest Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guest Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 00:06
NikStam αυτα που διαβαζεις στο ιντερνετ ειναι ολα στον αερα, πηγαινε σε ψυχιατρο στα εξωτερικα ιατρεια νοσοκομειου. Δεν παιζει να σε διωξουν επειδη εισαι ανασφαλιστος.
Το οτι παιρνεις φαρμακα με φωτοτυπιες (;) μπορει να ειναι απο αστειο για το συστημα υγειας εως επικινδυνο για σενα.
Οσο απλο και να λενε οτι ειναι να παρεις αναβολη θελει προετοιμασια. Βεβαιωση οχι περσινη, συνταγες, ιστορικο. Οσο καραμπινατο Ι5 να εισαι και να φαινεσαι, αν δεν εχεις αποδειξεις και να παιρνει καποιος την ευθυνη οτι εισαι αρρωστος, θα ταλαιπωρηθεις πολυ. Με αποδειξεις το σιγουρο ειναι οτι γινονται τα πραγματα πιο ευκολα.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 19 2021 22 23 64>