Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 86 8788 89 90 161>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Grteo Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 30/Αυγούστου/2019
Θέση: Glyfada, Ελλάδα
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 68
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Grteo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2020 ώρα 14:50
Επερνα το Ρουφ σήμερα τηλέφωνο κάνεις και πότε δεν το σήκωσε πάντως
Επιστροφή στην κορυφή
giwtas155 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 25/Ιανουαρίου/2020
Πόντοι: 5
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση giwtas155 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2020 ώρα 21:10
Πήρα στο 401 και μου είπαν ότι "λογικά" οι επιτροπές θα πάρουν παράταση μέχρι Μάιο, και να ξαναπαρω τηλέφωνο καμιά βδομάδα πριν την προθεσμία μου (μέσα Απριλίου)
Επιστροφή στην κορυφή
Θωμάς Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Θωμάς Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Απριλίου/2020 ώρα 12:34
Παιδιά καλησπέρα είναι να περάσω επιτροπή απαλλαγών μέχρι 11 Απριλίου αλλά πήρα χθες τηλέφωνο και σήμερα στην γραμματεία και δεν απαντάει κανείς ; Ξέρεις μήπως κάποιος τι παίζει ; Πρέπει να κλείσω ραντεβού για να πάω η μπορώ και χωρίς επίσης τι παίζει τώρα με τον κορονοϊό μπορούμε να πάμε κανονικά η όχι ακόμα ;
Επιστροφή στην κορυφή
In8 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση In8 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Απριλίου/2020 ώρα 15:37
Εγώ πήρα τηλέφωνο χθες και μου είπε να περάσω την Παρασκευή, χωρίς ραντεβού. Στην αρχή μου είπε για 20κάτι Απριλίου αλλά της είπα ότι έχω προθεσμία μέχρι τις 3 του μήνα και μου είπε για Παρασκευή.
Επιστροφή στην κορυφή
op84 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση op84 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Απριλίου/2020 ώρα 18:43
Πάντως εγώ τους είπα ότι είχα προθεσμία 11 του μήνα και με έβαλαν πιο μετά, λέγοντας ότι πήρε παράταση η διαδικασία. Προτείνω ψυχραιμία, δεν νομίζω ότι θα κυνηγηθεί κανείς. Είναι πρωτόγνωρο για όλους, έτσι και για αυτούς. Μου φαίνεται ότι και αυτή θέλουν να τελειώνουν τη διαδικασία και το κάνουν όπως βρουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Grteo Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Grteo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Απριλίου/2020 ώρα 08:45
Ξέρουμε κάτι αν μπούμε Μάη η πάρει μικρή παράταση λόγω κατάστασης?
Επιστροφή στην κορυφή
XK Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση XK Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Απριλίου/2020 ώρα 13:13
Παιδια καλω στην επιτροπη στην αθηνα απο εχθες και η δεν απαντανε η το σηκωνουν και το κλεινουν, εχω προθεσμια μεχρι 11 απριλιου, τι γινεται?
Επιστροφή στην κορυφή
Θωμάς Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Θωμάς Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Απριλίου/2020 ώρα 16:14
Εμένα 2 ημέρες συνεχόμενες δεν το σήκωνε κανείς χθες μου το σήκωσαν και μου είπαν Παρασκευή που και εγώ μέχρι 11 Απριλίου είχα προθεσμία
Επιστροφή στην κορυφή
Nikos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nikos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Απριλίου/2020 ώρα 04:26
Παιδιά καλησπέρα σας, αν και όλα πλέον έχουν παγώσει λόγω ιού και η μονοετής αναβολή μου λόγω διακοπής θητείας λήγει πρώτο δεκαήμερο Ιούλη οπότε πέφτει να μπω με την Εσσο του Σεπτέμβρη, έχω ήδη αρχίσει να ψάχνω το θέμα με τον ιδιώτη ψυχίατρο καθώς πάω για Ι5(στην επιτροπή ΕΛΔΥΚ όταν έκανα τη διαδικασία για να πάρω αναβολή διαγνώστηκα με διαταραχή προσαρμογής). Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα αν μου προτείνατε κάποιον ιδιώτη ψυχίατρο Αθήνα που είχατε επισκέπτει και ήταν απόλυτα συνεργάσιμος μαζί σας, είχα σκεφτεί μέχρι και σε δημόσιο ιατρό μέσω ΕΟΠΥΥ να το κάνω αλλά δε θέλω να το ρισκάρω μετο δημόσιο.
Θα το εκτιμούσα
Επιστροφή στην κορυφή
Grteo Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Grteo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Απριλίου/2020 ώρα 18:36
Παιδιά καλησπέρα τώρα που β εσσο από Μάη πήγε Ιούνιο
Εγώ πότε μπορώ να ξεκινήσω διαδικασία για αναβολή λόγω ψυχολογικους λόγους;
Επιστροφή στην κορυφή
BigSoldier Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 04/Απριλίου/2020
Πόντοι: 114
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση BigSoldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Απριλίου/2020 ώρα 22:08
Γεια σας. Είμαι για κατάταξη τον Ιούνιο με την Γ' ΕΣΣΟ. Θέλω να κινήσω την διαδικασία μέσω φρουραρχείου. Είχα πάρει 1 έτος αναβολή για ψυχολογικούς λόγους από πέρυσι. Είχα χαρτί μαζί μου το οποίο είχα πάρει ξεκάθαρα για να πάρα την αναβολή. Έχω φωτοτυπία μαζί μου. Μπορώ να χρησιμοποιήσω την φωτοτυπία που έχω κάνοντας μια επικύρωση στο ΚΕΠ και να πώς στον ψυχίατρο του φρουραρχείου ότι συνεχίζω και έχω γενικευμένη αγχώδη διαταραχή; Με την ΕΑ μήπως αντιμετωπίσω πρόβλημα;
Επιστροφή στην κορυφή
pro777 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 04/Σεπτεμβρίου/2019
Πόντοι: 44
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση pro777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Απριλίου/2020 ώρα 03:09
Πως θα επικυρώσεις το χαρτί αφού δεν έχεις το πρωτότυπο; Νομίζω ότι λένε ότι χρειάζεται πρόσφατη ημερομηνία αλλά εγώ ξέρω ότι περνάνε και παλιά χαρτιά. Ιδικα για παθήσεις εφορου ζωής πρόβλημα πιο εύκολα. Τώρα για ψυχολογικά πιστεύω ότι θα στο περάσουν
Επιστροφή στην κορυφή
xristos1925 Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2018
Πόντοι: 150
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση xristos1925 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Απριλίου/2020 ώρα 21:02
Αρχικά αποστάλθηκε από pro777 pro777 Έγραψε:

Πως θα επικυρώσεις το χαρτί αφού δεν έχεις το πρωτότυπο; Νομίζω ότι λένε ότι χρειάζεται πρόσφατη ημερομηνία αλλά εγώ ξέρω ότι περνάνε και παλιά χαρτιά. Ιδικα για παθήσεις εφορου ζωής πρόβλημα πιο εύκολα. Τώρα για ψυχολογικά πιστεύω ότι θα στο περάσουν

Για ψυχολογικα προβληματα θελει σχετικα προσφατη γνωματευση, εως και 1-2 μηνες πριν την ημερομηνια καταταξης. Αμα ειναι παλια γνωματευση δυσκολο να την παρουν...
Επιστροφή στην κορυφή
pro777 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 04/Σεπτεμβρίου/2019
Πόντοι: 44
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση pro777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Απριλίου/2020 ώρα 22:53
Δεν ξέρω μπορεί για ψυχολογικά να είναι κ ετσι
Επιστροφή στην κορυφή
BigSoldier Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 04/Απριλίου/2020
Πόντοι: 114
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση BigSoldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Απριλίου/2020 ώρα 16:08
Αρχικά αποστάλθηκε από xristos1925 xristos1925 Έγραψε:

Για ψυχολογικα προβληματα θελει σχετικα προσφατη γνωματευση, εως και 1-2 μηνες πριν την ημερομηνια καταταξης. Αμα ειναι παλια γνωματευση δυσκολο να την παρουν...

Αν πάω με την παλιά γνωμάτευση και τους εξηγήσω ότι συνεχίζω και έχω τα συμπτώματα θα το δεχτούν;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 86 8788 89 90 161>