Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 153 154155 156 157 160>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
giorgis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση giorgis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 22:03
Τεραστιο αγχος, Πεμπτη περναω μαλλον επιτροπή στο 401 και εχω τεράστιο αγχος για το τι θα γινει, κανω την αγωγή αλλα πραγματικά νιώθω σαν να έχω βγει πάλι εκτός και να μην με ελέγχω.

στο Φρουραρχείο μου έγραψε απαλλαγή μετα απο 2 12μηνες αναβολες που ειχα παρει, αλλα πραγματικα το άγχος μου ειναι τεραστιο.

θεωρείτε θα πάνε όλα καλα;
Επιστροφή στην κορυφή
Ioannis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ioannis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 14:10
Καλησπέρα σας πέρασα σήμερα επιτροπή απαλλαγών 401 για δεύτερη αναβολή, γενικότερα τυπικά πράγματα, σε μια ώρα το πολύ είχα ξεμπερδεψει, έδειξα γνωμάτευση, με ρώτησε μόνο τη νόσο μου και από ποιόν ψυχίατρο εξετάζομαι, σε 1 μήνα μου είπαν θα δω την αναβολή μου, δεν ρώτησα αν είναι 6μηνη η ετήσια, η ένδειξη του Φρουραρχείου ήταν ετήσια. Στην επιτροπή ήταν ένας στρατιωτικός αξιωματικός και ο ψυχίατρος αν κατάλαβα καλά, δεν φόραγε στρατιωτικά, γενικά δεν είδα κάποιο επεισόδιο με άλλο άτομο, φωνές κλπ.
ΣΟΣ. Από αυτά που είδα σήμερα, καλό είναι να μη πάτε χωρίς ραντεβού, στη πύλη απέρριψαν άτομα που δεν ήταν γραμμένα τα ονόματα τους στη λίστα, δε κατάλαβα αν ήταν λίστα με ραντεβού ή λίστα με όσων τα χαρτιά δεν είχαν φτάσει ακόμα, απλά ένα παιδί μπροστά μου που τους είπε δεν έχω κλείσει ραντεβού δε πέρασε μέσα. Προσπαθήστε να κοπανιεστε στα τηλέφωνα, στο διπλανό γραφείο από την επιτροπή ήταν το άτομο που σηκώνει τα τηλέφωνα, αν επιμείνετε θα απαντήσει.
Επιστροφή στην κορυφή
Sotiris Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Sotiris Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 14:10
Πώς πήγε φίλε όλα καλά σήμερα με την απαλλαγή?
Επιστροφή στην κορυφή
tsklgn Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 10/Ιουλίου/2019
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 2
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση tsklgn Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 08:50
Περασα και εγω απο την επιτροπη στο 401 την Πεμπτη. Γενικα οπως αναφερθηκε παραπανω η διαδικασια κυλησε γρηγορα, καποιες απλες ερωτησεις απο τον ψυχιατρο χωρις ιδιαιτερη επιμονη.
Αναμονη για 1.5 μηνε μεχρι την αποφαση που φανταζομαι θα ειναι θετικη
Επιστροφή στην κορυφή
Prodromoss Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 09/Απριλίου/2020
Θέση: Stais
Πόντοι: 51
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Prodromoss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 17:24
Παιδιά μπαίνω στη στρατολογία για να εκτυπώσω την αναβολή μου Μ γράφει τα στοιχεία Μ και από κάτω απαλλαγή από τη στράτευση και πατήστε εδώ για το πληροφοριακού έντυπο και μετά μου βγάζει δεν βρέθηκε, το έχει πάθει κανένας άλλος?
Επιστροφή στην κορυφή
DimiK Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2020
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση DimiK Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Οκτωβρίου/2020 ώρα 09:54
Κάλεσα τη Παρασκευή την επιτροπή απαλλαγών και μου είπαν ότι πλέον δεν κλείνουν ραντεβού για αναβολές λόγω covid, αλλά μόνο για απαλλαγές. Όταν ρώτησα εάν χρειάζεται να κάνω κάτι εγώ μου απάντησαν ότι θα εξεταστεί ο φάκελός μου και να μπω σε ένα μήνα να δω το αποτέλεσμα στο site της στρατολογίας. Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία; Μήπως δεν κατάλαβα καλά; Θα το εκτιμούσα πολύ εάν απαντούσε κάποιος επειδή έχω πολύ άγχος για το συγκεκριμένο ζήτημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Theologosvr Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 02/Αυγούστου/2020
Πόντοι: 56
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Theologosvr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Οκτωβρίου/2020 ώρα 12:08
Και αν κάποιος θέλει αναβολή για ψυχολογικούς λόγους τι πρέπει να κάνει;
Επιστροφή στην κορυφή
antreas606 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 04/Ιανουαρίου/2020
Πόντοι: 22
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση antreas606 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Οκτωβρίου/2020 ώρα 13:20
Καλησπέρα, εύχομαι να είστε όλοι καλά.
Τον Μάρτιο πήρα 6μηνη αναβολή αυτόματα χωρίς να περάσω από επιτροπή λόγω καραντίνας. Ήταν η πρώτη μου αναβολή. Τώρα είναι να μπω Νοέμβριο και θα ξαναεπαναλάβω την διαδικασία.
Ξέρει κανείς αν είναι δυνατόν να πάρω 2ετη αναβολή ενώ έχω πάρει ήδη εξάμηνη;
Το λέω επειδή έναν φίλο μου που πήγε τον Ιούνιο για την πρώτη αναβολή τον ρώτησαν αν θέλει 1 χρόνο ή 2. Είπε 2, ξεμπέρδεψε. Απλά έχω πάρει ήδη μια 6μηνη και δεν ξέρω αν μπορώ να ξεπεράσω 2 χρόνια σε αναβολές; Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Theologosvr Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Theologosvr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Οκτωβρίου/2020 ώρα 13:46
Για ψυχολογικούς λόγους πήρε;
Επιστροφή στην κορυφή
Bellos Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 14/Ιουνίου/2020
Πόντοι: 29
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Bellos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Οκτωβρίου/2020 ώρα 18:29
Να πας σε ψυχίατρο (ψυχολόγος δεν κάνει) να σου γράψει ότι είσαι ακατάλληλος για στράτευση.

Με αυτό το χάρτι θα πας φρουραρχειο να σε παραπέμψουν στην επιτροπή απαλλαγών.

Επίσης προσοχή, εμένα και σε άλλα παιδιά με ψυχολογικά προβλήματα μας πούλησαν μαγκιά, ψέμα και απειλές οι καραβάναδες στην επιτροπή.

Για ότι περίεργο σας πουν ή άμα σας κάνουν bullying επί τοπου αναφορά εδώ :

ΔΙΚΤΥΟ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΦΑΝΤΑΡΩΝ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ
ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΣΤΡΑΤΕΥΜΕΝΩΝ

ΤΗΛ. ΕΠΙΚ.6932 955437

diktiospartakos.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή
Theologosvr Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Theologosvr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Οκτωβρίου/2020 ώρα 19:02
Φρουραρχείο πας μέχρι και την ημέρα που παρουσιάζεσαι κανονικά σωστά;
Και μετά από πόσες μέρες βγαίνει η απόφαση για την αναβολή;
Επιστροφή στην κορυφή
Στέλιος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Στέλιος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Οκτωβρίου/2020 ώρα 15:46
Καλησπερα σας, Δηλαδή κανεις τα χαρτιά σου στο φρουραρχείο πας 424 μετα ξανά φρουραρχείο κ σ λένε εκει πως δεν χρειάζεται να περασεις επιτροπή αλλα θα σε ενημερώσουν μέσω email;
Επιστροφή στην κορυφή
Bill94 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Bill94 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Οκτωβρίου/2020 ώρα 23:59
Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι,

Για αναβολή μέσω Φρουραρχείου πάμε όποτε θέλουμε απο την μέρα που θα βγει το σημείωμα καταταξης;
Επίσης το Φρουραρχείο στην Αθηνα που είναι;
Επιστροφή στην κορυφή
Theologosvr Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Theologosvr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2020 ώρα 15:30
Bill καλησπέρα πας μέχρι και την ημέρα που παρουσιαζεσαι αλλά ναι παιδιά που είναι το φρουραρχείο της Αθήνας;
Και κάτι τελευταίο θέλω να ρωτήσω αναβολή για ψυχολογικούς λόγους την κάνεις όλη την διαδικασία στο φρουραρχείο η πρπει να πας και σε νοσοκομείο;
Επιστροφή στην κορυφή
xristos1925 Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2018
Πόντοι: 150
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση xristos1925 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2020 ώρα 23:58
Αρχικά αποστάλθηκε από Theologosvr Theologosvr Έγραψε:

Bill καλησπέρα πας μέχρι και την ημέρα που παρουσιαζεσαι αλλά ναι παιδιά που είναι το φρουραρχείο της Αθήνας;
Και κάτι τελευταίο θέλω να ρωτήσω αναβολή για ψυχολογικούς λόγους την κάνεις όλη την διαδικασία στο φρουραρχείο η πρπει να πας και σε νοσοκομείο;

Το Φρουραρχείο είναι Μεσογείων 96. Με το μετρο για πιο ευκολα κατεβαινεις κατεχακη και μετα περνας απεναντι και το κοβεις ολο ευθεια κατω και καποια στιγμη αριστερα θα δεις ταμπελα Φρουραρχειο Αθηνων... Για ψυχολογικους λογους αν εχεις γνωματευση απο ψυχιατρο δεν χρειαζεται να πας σε νοσοκομειο... Απο οτι λενε τα παιδια εδω στα τελευταια ποστ αν προκειται για αναβολη, Μετα το φρουραρχειο δεν χρειαζεται να περασεις απο επιτροπη απαλλαγων που ειναι στο 401, κρινουν την υποθεση σου χωρις να χρειαστει να πας λογω covid μαλλον, και την βλεπεις την αναβολη στην σελιδα της στρατολογιας... Οταν θα πας να εισαι νωρις εκει... Και θα σε ενημερωσουν εκει τι πρεπει να κανεις. Μαζι να εχεις σημειωμα καταταξης και ταυτοτητα εκτος απο γνωματευση του γιατρου...
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 153 154155 156 157 160>