Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 100 101102 103 104 160>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Liapunov13 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 07/Μαΐου/2020
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 54
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Liapunov13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Μαΐου/2020 ώρα 10:50
Αρχικά αποστάλθηκε από Chr212 Chr212 Έγραψε:

Αμα εχεις τα καταληλα δικαιολογιτικα ενταξει θα εισαι. Αλλα δεν θα σου την δωσουν απο την πρεσβεια. Η επιτροπη στην Ελλαδα θα αποφασισει.

Ειδα τα προιγουμενα μηνυματα σου αλλα δεν καταλαβα, πως ακριβως θα σε βοηθησει η πρεσβεια;

Η πρεσβεια θα σου δωσει ενα πιστοπιοητικο οτι μενεις στο εξωτερικο για εργασια. Θα χρειαστει πχ ενα χαρτια πο την τοπικη εφορια και το συμβολαιο εργασιας σου.

Chr12 kai I5 στειλτε μου προσωπικο μυνημα
Επιστροφή στην κορυφή
Ι5 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Πόντοι: 15
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ι5 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2020 ώρα 15:57
Γεια σας παιδια
τελια την πηρα την αναβολη για κοινωνικους λογους και ειναι να μπω με την Ε ΕΣΣΟ Σεπτρμβριος. εαν θελετε να κανετε και εσεις αιτηση μπορειτε να την κανετε μεσω προξενειου Λονδινου.
εγω εκανα μια υπευθυνη δηλωση στην πρεσβεια εκθες και το στειλανε αυτοι με φαξ στην στρατολογεια και το εστηλα και εγω με εμαιλ και σημερα πηρα την απαντηση
Επιστροφή στην κορυφή
ggas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ggas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2020 ώρα 16:26
Τι δικαιολογητικό χρησιμοποίησες για την ΑΚΥΡΩΣΗ ΠΤΗΣΗΣ;
Επιστροφή στην κορυφή
omg3lol Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση omg3lol Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2020 ώρα 16:41
Ι5 στην ακύρωση πτήσης τι δικαιολογητικό χρησιμοποίησες?
Επιστροφή στην κορυφή
Liapunov13 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Πόντοι: 54
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Liapunov13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2020 ώρα 17:40
Αρχικά αποστάλθηκε από Ι5 Ι5 Έγραψε:

Γεια σας παιδια
τελια την πηρα την αναβολη για κοινωνικους λογους και ειναι να μπω με την Ε ΕΣΣΟ Σεπτρμβριος. Εαν θελετε να κανετε και εσεις αιτηση μπορειτε να την κανετε μεσω προξενειου Λονδινου.
εγω εκανα μια υπευθυνη δηλωση στην πρεσβεια εκθες και το στειλανε αυτοι με φαξ στην στρατολογεια και το εστηλα και εγω με εμαιλ και σημερα πηρα την απαντηση

σου εχω στειλει Προσωπικο μηνυμα!
Επιστροφή στην κορυφή
Ι5 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Πόντοι: 15
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ι5 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2020 ώρα 20:02
το εμαιλ που μου ηρθε απο το WIZZ οτι η πτηση μου ακυρωνετε
Επιστροφή στην κορυφή
NULL Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση NULL Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαΐου/2020 ώρα 20:56
Καλησπέρα σε όλους. Έχει κανέις ιδέα αν φέτος η διαδικασία αναβολής για ιατρικούς λόγους θα είναι ίδια με πέρυσι; Δηλαδή Φρουραχείο από 5 μέρες πριν, παραπεμπτικό στο Ρουφ και επιτροπή απαλλαγών 1/1,5 μήνα μετά;

Το ρωτάω για να δω αν έχει αλλάξει τίποτα λόγω πανδημίας.

Ευχαριστώ και μην αγχώνεστε.
Επιστροφή στην κορυφή
Jim_D Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 24/Μαρτίου/2020
Πόντοι: 12
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Jim_D Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2020 ώρα 14:28
Αρχικά αποστάλθηκε από NULL NULL Έγραψε:

Καλησπέρα σε όλους. Έχει κανέις ιδέα αν φέτος η διαδικασία αναβολής για ιατρικούς λόγους θα είναι ίδια με πέρυσι; Δηλαδή Φρουραχείο από 5 μέρες πριν, παραπεμπτικό στο Ρουφ και επιτροπή απαλλαγών 1/1,5 μήνα μετά;

Το ρωτάω για να δω αν έχει αλλάξει τίποτα λόγω πανδημίας.

Ευχαριστώ και μην αγχώνεστε.

Ακριβώς έτσι, τουλάχιστον έτσι ήταν όταν έκανα την διαδικασία εγώ γύρω στις 20 Μαρτίου.
Επιστροφή στην κορυφή
Anupotaktos Giotas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Anupotaktos Giotas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2020 ώρα 14:57
Καλησπερα παιδια. Χαίρομαι που δεν ειμαι ο μονος που εχει τετοια θέματα. Θα μπορούσε να στειλεις και σε μενα προσωπικο μήνυμα σχετικα με τα δικαιολογητικά που επισηναψες στην αιτηση σου;
Επιστροφή στην κορυφή
cb13kostas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση cb13kostas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2020 ώρα 15:04
Καλησπέρα παιδιά,

Τώρα τον Ιούνιο είναι να παρουσιαστώ για τελική απαλλαγή. Είμαι έτοιμος από χαρτιά (έχω δυνατό χαρτί από στρατιωτικό ψυχίατρο). Ο γιατρός μου είπε ότι κατά 95% για να μη πει 100% την έχω την απαλλαγή. Εντέλει πόσο εύκολο είναι, θα μου δημιουργήσουν πρόβλημα οι καραβανάδες (;), έχω αγχωθεί γιατί είμαι ένα βήμα πριν την ελευθερία μου...

Σας ευχαριστώ πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή
Κωστής Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Κωστής Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2020 ώρα 16:52
Αρχικά αποστάλθηκε από cb13kostas cb13kostas Έγραψε:

Καλησπέρα παιδιά,

Τώρα τον Ιούνιο είναι να παρουσιαστώ για τελική απαλλαγή. Είμαι έτοιμος από χαρτιά (έχω δυνατό χαρτί από στρατιωτικό ψυχίατρο). Ο γιατρός μου είπε ότι κατά 95% για να μη πει 100% την έχω την απαλλαγή. Εντέλει πόσο εύκολο είναι, θα μου δημιουργήσουν πρόβλημα οι καραβανάδες (;), έχω αγχωθεί γιατί είμαι ένα βήμα πριν την ελευθερία μου...

Σας ευχαριστώ πολύ.
Τι να σου πω φιλε. Γράφεις αυτά που γράφεις σε δημόσια φόρα και έτσι που το λές, καταλαβαίνω ότι Δεν έχεις κανένα πρόβλημα, απλά θες απαλλαγή. Να ξέρεις ότι εδώ είναι και στρατιωτικοί, όχι μόνο υποψήφιοι στρατεύσιμοι και άτομα που θέλουν αναβολή.
Επιστροφή στην κορυφή
dim Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dim Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2020 ώρα 18:46
Καλησπερα τι προβλημα αναφερει το χαρτι σου;
Επιστροφή στην κορυφή
xristos1925 Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2018
Πόντοι: 150
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση xristos1925 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2020 ώρα 18:57
Αρχικά αποστάλθηκε από cb13kostas cb13kostas Έγραψε:

Καλησπέρα παιδιά,

Σας ευχαριστώ πολύ.
Δεν θα εχεις καποιο προβλημα. Το πολυ πολυ Οταν περασεις επιτροπη απαλλαγων να σου πει αυτος που θα ειναι εκει οτι και καλα μπορει να σου παρουν το διπλωμα αμα παρεις Ι5 απο τον στρατο ή οτι δεν μπορεις να βγαλεις διπλωμα ή οτι μπορει να σε ξανα καλεσουν υποχρεωτικα σε 2-3 χρονια για επανεξεταση και τετοια. Ολα αυτα ειναι καθαρα για ψαρωμα... Δεν θα εχεις κανενα προβλημα στο διπλωμα ουτε οτι θα σε καλεσουν υποχρεωτικα σε 2-3 χρονια για επανεξεταση... Συμφωνα με τον νομο μπορουν αμα θελουν να σε ξανα καλεσουν για επανεξεταση αλλα δεν σημαινει οτι θα γινει απαραιτητα σε 3 χρονια. Μπορει να γινει σε 5-6 μπορει και να περασουν 10-15 χρονια και να μην σε καλεσουν... Μην αγχωνεσαι. Ετσι αγχωνομουν και εγω πριν την παρω αλλα τελικα ολα πηγαν καλα... Δεν ειχα καποιο ιδιαιτερο προβλημα...
Επιστροφή στην κορυφή
Proooo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Proooo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2020 ώρα 13:55
Γιατί λένε ότι πρέπει πρόσφατο χαρτί δεν το λέει πουθενά αυτό εντάξει εγώ έχω διαβήτη που όσα χρόνια και να περάσουν αυτό δεν αλλάζει δλδ δεν υπάρχει ίαση. στο τηλ δν Μ είπαν για πρόσφατο απλά ότι έχεις να τους το πας
Επιστροφή στην κορυφή
xristos1925 Δες τη Λίστα

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2018
Πόντοι: 150
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση xristos1925 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2020 ώρα 14:50
Αρχικά αποστάλθηκε από Proooo Proooo Έγραψε:

Γιατί λένε ότι πρέπει πρόσφατο χαρτί δεν το λέει πουθενά αυτό εντάξει εγώ έχω διαβήτη που όσα χρόνια και να περάσουν αυτό δεν αλλάζει δλδ δεν υπάρχει ίαση. Στο τηλ δν Μ είπαν για πρόσφατο απλά ότι έχεις να τους το πας

Αν ειναι κατι οπως στην περιπτωση σου π. Χ. Διαβητη ή αλλα χρονια προβληματα που δεν υπαρχει ιαση δεν χρειαζεται προσφατη γνωματευση. Αν ειναι για ψυχολογικους λογους εκει θελει προσφατη γνωματευση γιατι αν ειναι παλια μπορει να σου πει ο γιατρος στο φρουραρχειο που ξερω οτι δεν εισαι καλα η γνωματευση ειναι παλια... Ποτε δεν ξερεις...
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 100 101102 103 104 160>